Drugie życie Matyldy

Magdalena Trubowicz
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Drugie życie Matyldy
Książka Drugie życie Matyldy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Matylda ma dom, pracę, rodzinę, lecz wszystko to jest chwiejne i pozorne. Zamiast ciepłego domu – wiejąca chłodem mistyfikacja. Zamiast opiekuńczego i kochającego męża – samotność, tęsknota za domem rodzinnym i pewna niezakończona historia z młodzieńczych lat. Kiedy sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli, a mąż mimo protestów chce wywieźć Matyldę i ich syna Oskara za granicę, kobieta musi zagrać fałszywą kartą. Sprawy zaczynają się układać zgodnie z planem, tylko Matyldę wciąż męczą okropne wyrzuty sumienia. I kiedy zaczyna wierzyć, że jej los się odmienia, przychodzi zemsta. Pozornie przypadkowe zderzenie z przeszłością rozpoczyna całą serię dramatycznych wydarzeń. Matylda balansuje na granicy życia i śmierci, a jedynym, co może ją uratować, jest prawda i czysta, niczym nieskalana miłość.
Data wydania: 2016-07-27
ISBN: 978-83-7835-512-0, 9788378355120
Wydawnictwo: Videograf
Cykl: Matylda Nowacka, tom 1
Stron: 224

Autor

Książki Magdalena Trubowicz

Wszystkie książki Magdalena Trubowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Drugie życie Matyldy

23.04.2017
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Czasami szukamy jakichś skomplikowanych wytłumaczeń, rozwiązań, a prawda znajduje się na wyciągnięcie ręki i w dodatku jest prosta jak dwa razy dwa". Życie to nie bajka, o czym przekonujemy się każdego dnia. Piętrzące się przeszkody, ludzka zawiść i ciągła walka o godny byt – to stałe składowe naszej egzystencji. Gdy do tego wszystkiego szczęście... {} Recenzja książki Drugie życie Matyldy

@awiola@awiola {}

Magda Trubowicz

22.02.2018

"...Nigdy nie jest tak, że winna jest tylko jedna osoba. Sytuacja, w jakiej się znaleźli, też była składową różnych nawarstwiających się okoliczności. Niewypowiedzianych żali, niewybaczonych przykrości, niezapomnianych zadr..." Matylda i Tymoteusz Nowiccy sa głównymi bohaterami tej opowieści. Oboje są winni sytacji w jakiej się znaleźli. On, bo wc... {} Recenzja książki Drugie życie Matyldy

Moja opinia o książce

Opinie

@nieoceniampookladkach
2018-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Historia Matyldy, Tymoteusza i ich syna Oskara Nowickich. Życie Matyldy z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko i wyłącznie pasmo nieustających sukcesów. Piękny dom, praca, mąż i wspaniały syn Oskar. Lecz w rzeczywistości to są tylko pozory. Dla męża Matyldy – Tymoteusza liczy się tylko praca, praca i praca. Ciągle dąży do doskonałości, dobrobytu, luksusu i prestiżu. Rodzinę stawia na drugim miejscu. Nie poświęca jej czasu. Jest wiecznie nieobecny. Często zbywa swojego syna, kiedy ten prosi go o chwilę uwagi, zapomina o podstawowych sprawach np. o urodzinach syna. Często argumentuje swoją nieustającą nieobecność zmęczeniem, zapracowaniem... Matylda natomiast dąży do tego, aby zapewnić swojemu synowi normalny i ciepły dom. Mimo jej opiekuńczości, miłości razem z synem cały czas egzystują w samotności i smutku. Dziecku do prawidłowego rozwoju potrzebni są obydwoje rodzice, a Tymoteusza nigdy nie ma, kiedy być powinien... Małżeństwo z każdym dniem staje się sobie coraz dalsze. Z czasem sprawy nabierają innego biegu. Tymoteusz decyduje wywieźć rodzinę do Belgii. Wtedy Matylda już się nie waha. Podejmuje definitywną walkę o swoją przyszłość... Na bankiecie zorganizowanym przez zarząd banku szantażuje i wywiera presje na jednym z szefów męża i wymusza na nim zmianę planów odnoszący się do Tymoteusza.

„Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, co jest w stanie zrobić kobieta, by walczyć o rodzinę, podpowiem wam – kobieta jest w stanie zrobić wszystko.”

Kiedy już...

{}× 1 | link |
@Booksmyhobby
2019-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@awiola
2017-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Drugie życie Matyldy”- Magdalena Trubowicz

Książka Kącik zagubionych serc
Kącik zagubionych serc Magdalena Trubowicz
{}8.5/10
Wanda ma 42 lata i właśnie przyłapała swojego męża z kochank...
Książka Poszukiwani, poszukiwany
Poszukiwani, poszukiwany Małgorzata Falkowska
{}10/10
Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie ...
Książka Dom na sosnowym wzgórzu
Dom na sosnowym wzgórzu Halina Kowalczuk
{}6.5/10
Elżbieta żyje skromnie w niewielkiej Sosnówce, ale ma jedno ...
Książka Testament życia
Testament życia Jagna Rolska
{}8.5/10
Ania w swoje osiemnaste urodziny otrzymała niecodzienny prez...
Książka Kwiaciarka
Kwiaciarka Anna Kasiuk
{}8/10
Nigdy nie jest za późno na zmiany. Judyta kocha swoją pracę...

Cytaty z książki

O nie! Książka Drugie życie Matyldy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Nie pytaj dlaczego
Nie pytaj dlaczego Magdalena Trubowicz
{}10/10
Kontynuacja losów Matyldy Nowickiej ? bohaterki znakomitej p...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe