Dwa lwy i teatr

Jacek Kusiński, Piotr Jarmołowicz
Dwa lwy i teatr
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Epopeja o przeszłości i dniu dzisiejszym. Osadzona kotwicą zagadkowej zbrodni w niełatwym i nie bardzo lubianym mieście, ale pokazująca szaleńczy wiek dwudziesty po obu stronach Wielkiej Wody. Powieść o mozaikowej strukturze, dziejąca się w różnych planach czasowych. Pokazuje całą galerię postaci, choć koncentruje się na jednej rodzinie i jednym zwykłym ? niezwykłym bohaterze fabuły. Śmierć znanego antykwariusza, z pozoru naturalna, jednak z uwagi na okoliczności w rodzinie i przyjaciołach budzi podejrzenia. Poważany senator z pomocą ściągniętego ze stolicy emerytowanego komisarza policji kryminalnej rozpoczyna prywatne śledztwo, którego nić przewodnią stanowi sekretny pamiętnik łódzkiego dziennikarza i pisarza Bolesława Lesmana, autora książki o Oskarze Konie, właścicielu Widzewskiej Manufaktury. Idąc tropem pamiętnika współcześni protagoniści odtwarzają biografię Lesmana, prześwietlają też dzieje rodziny Eitingonów (jak się okazuje licznej, rozsianej po świecie, lecz w przymierzu z pewnym ośrodkiem globalnej władzy) i śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę, jaką posiadła. W tle wielkie wydarzenia ostatnich stu lat i losy zwykłych ludzi, zaplątanych w gry światowych gigantów.
Data wydania: 2018-06-12
ISBN: 978-83-946566-8-3, 9788394656683
Wydawnictwo: Jacek Kusiński
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 462

Autor

Jacek Kusiński Jacek Kusiński
Urodzony w 1959 roku w Polsce (Łódź)
Z Łodzią związany do dzisiaj. Fotograf, wydawca i współautor książek o Łodzi. Autor licznych fotografii Łodzi. Pierwszą książkę wydał w tzw. „drugim obiegu” w roku 1980 wraz z Jadwigą i Pawłem Tryzna. Była to „Mała apokalipsa” Tadeusza Konwickiego. ...

Pozostałe książki:

Łódź księga fabryk Kukiełki Szalone miasto. Niezwykły reportaż z Łodzi 1884-1918
Wszystkie książki Jacek Kusiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dwa lwy i teatr aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwa lwy i teatr. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl