Dwory magnackie w XVIII wieku. Rola i znaczenie kulturowe

Teresa Kostkiewiczowa
Dwory magnackie w XVIII wieku. Rola i znaczenie kulturowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera 23 artykuły, które w świetle nowych lub mało znanych źródeł, w kontekście zgromadzonej w ostatnich dziesięcioleciach wiedzy o osiemnastowiecznej kulturze, z perspektywy metodologicznych doświadczeń różnych dyscyplin humanistyki, przedstawiają funkcje kulturotwórczych środowisk dworskich w różnych regionach Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7181-382-5, 9788371813825
Wydawnictwo: DiG

Autor

Teresa Kostkiewiczowa Teresa Kostkiewiczowa
Urodzona w 1936 roku
Emerytowany profesor Instytutu Badań Literackich PAN i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autorka książek, rozpraw, artykułów poświęconych piśmiennictwu i kulturze doby oświecenia. Współtwórczyni i honorowy prezes Polskiego Tow...

Pozostałe książki:

Polski wiek świateł. Obszary swoistości Przyjemność w kulturze epoki rozumu Polski wiek świateł Przybylski i inni. O znaczeniu Krakowa i regionu w kulturze oświecenia. Część 1 Pamiętniki Stanisława Augusta na nowo odkryte
Wszystkie książki Teresa Kostkiewiczowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dwory magnackie w XVIII wieku. Rola i znaczenie kulturowe aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwory magnackie w XVIII wieku. Rola i znaczenie kulturowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl