Dzieci miasta. Nigdy przenigdy

Mateusz Gostyński
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Dzieci miasta. Nigdy przenigdy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Seks, narkotyki i życie w cieniu przestępczego świata

Kamińscy żyją w mieście pełnym zła. Na ulice nie wychodzi już policja. Gangsterzy są panami życia i śmierci, a oni próbują się odnaleźć w tej rzeczywistości. Z pozoru są zwyczajnym rodzeństwem, które zostało skrzywdzone przez los. Próbują chronić się nawzajem, ale nie zawsze potrafią to zrobić. Nikola wciąga rodzinę w sam środek nocnego życia, którym rządzą bezwzględni przestępcy, kradzieże i haracze. Max i Nela próbują ocalić brata przed konsekwencjami swoich działań, przez co sami zostają pochłonięci przez mroczne miasto.

Mają tylko siebie i aż siebie, ale czy to wystarczy? Czy więzy krwi okażą się wystarczająco silne, aby przetrwać w brutalnym świecie, w którym dominują pożądanie i przemoc?
Data wydania: 2023-08-23
ISBN: 978-83-8317-164-7, 9788383171647
Wydawnictwo: Pascal
Seria: Love Book
Kategoria: Romans
Stron: 336
dodana przez: Vernau

Autor

Mateusz Gostyński Mateusz Gostyński jest polskim pisarzem, który zasłynął jako autor powieści obyczajowych oraz romansów. Do znanych tytułów jego autorstwa należą takie pozycje, jak "Niesłusznie skazany", "Moralność nie istnieje" czy też "Nie ufaj nikomu". Jest też w...

Pozostałe książki:

Nie?słusznie skazany Grzeszna muzyka Mężczyzna, którego kochałam Rtęć. Paradoks cnót Moralność nie istnieje. Żądze władzy Zepsute miasto Żelazo Dzieci miasta. Nigdy przenigdy Nie ufaj nikomu Bossowie kartelu. Niesłusznie skazany Kim jestem? Martwe na zawsze. Zepsute miasto Świąt nie będzie Złoto
Wszystkie książki Mateusz Gostyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dzieci miasta. Nigdy przenigdy

13.09.2023

Żadna rodzina nie jest idealna, mała kłótnia lub przypadkowa zniewaga zdarza się w każdym domu. Jednak prawdziwy problem powstaje wtedy, gdy normalne funkcjonowanie rodziny jest utrudnione przez zaniedbanie lub brak wsparcia ze strony rodziców. Max, Nel i Nikola trójka rodzeństwa, która została pozbawiona życia w rodzinie, w której to dorośli są ... Recenzja książki Dzieci miasta. Nigdy przenigdy

@ela_r22@ela_r22 × 19

Lubię takie wydanie pióra Autora.

28.08.2023

"Dzieci miasta" to najnowsza seria spod pióra Autora, którą mamy okazję przeczytać. Trójka rodzeństwa - Nikola, Nela oraz Max Kamińscy - są głównymi bohaterami tej książki. Rozpisałam ich, zaczynając od najmłodszego - taka sugestia, która ułatwi zrozumienie mojej opinii. Po dość burzliwej przeszłości, najstarszy z nich sprawuje pieczę nad pozosta... Recenzja książki Dzieci miasta. Nigdy przenigdy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2023-09-20
10 /10
Przeczytane

Naprawdę lubię czytać książki tego autora, bo choć są brutalne, to jednak do tego szczere. Styl jak najbardziej męski, tutaj bez wyjątku czy jest to postać kobieca czy męska, każdy ma twardy charakter, gdyż tylko w ten sposób mogą przetrwać. Jeśli ktoś ma tutaj dobrą okazję do czegokolwiek, to to wykorzystuje. Postacie wiedzą, że wszystko jest do pewnego czasu, dlatego przyjmują choćby najmniejsze dobra jakie daje im los. Na kartach tej książki poznacie Jego, mężczyznę po przejściach, który zbyt szybko musiał dorosnąć. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa, których sam utrzymuje. Stara się dla nich być dobry i opiekuńczy, lecz zdaje sobie sprawę z tego, że bez wsparcia finansowego dalej sobie nie poradzą. Na brak towarzystwa nie narzeka, szefowa przychodzi do niego, kiedy tylko ma ochotę na ,,szybkie przytulaski", więc chociaż w tej sferze jest prawdziwym samcem alfa. Można by powiedzieć, że nic złego dalej się nie stanie, ale właśnie nie. Autor dba o czytelnika, by go wciąż zaskakiwać, więc nagle ten ich mały światek się rozpada. Najstarszy z rodzeństwa traci pracę, a po niej następuje ciąg coraz dramatyczniejszych wydarzeń. Przez całe życie znali świat alkoholu i narkotyków, więc jedno z nich aby pomóc reszcie niestety wchodzi w coś w co nigdy nie powinien. Im dalej tym jest gorzej, bo są sfery z których nie da się później wyjść. Wiadomo, że perspektywa pieniędzy przyciąga, tylko konsekwencje bywają drastyczne. Drugie z rodzeństwa również popada w problemy, choć jej zdaniem w...

× 2 | link |
@basiaa22.86
2023-08-24
10 /10
Przeczytane

Świat przestępczy rządzi się swoimi prawami.A pomiędzy nim jest trójka rodzeństwa.Najstarszy z nich Max chce chronić przed złem Nelę i brata Nikola.Błąd młodego sprawia,że starsze rodzeństwo pragnie mu pomóc.Czy dzieci miasta odnajdą to,czego pragną najbardziej?

🔥Manipulacja w świecie mafijnym odgrywa ważną rolę w rządzeniu w ciemnej strefie miasta.Dzięki niej można sprawić,że osoby będą robić wszystko co im się każde.W takiej sytuacji znajduje się Max.Uciekł od przestępczości,a ta powróciła z podwojoną prędkością.A wszystko po to,aby chronić brata.Bo dla najbliższych zrobi się wszystko,nawet podpisze się pakt z diabłem!

Historia jest jednym wielkim zaskoczeniem.Rozpędzająca się akcja dąży do zniszczenia wszystkich i wszystkiego wokół.W imię dobra robi się złe rzeczy,by zło nie dotknęło bliskich.Czy jednak da się ich uchronić przed nim? Następujące wydarzenia są początkiem skomplikowanych akcji dążącego do unicestwienia.

Autor potrafił tak skonstruować fabułę,że byłam oszołomiona tym co się dzieje w tej książce.Rozdziały z perspektywy każdego z rodzeństwa sprawiają,że poznajemy powody ich zachowania.Każdy każdego chce chronić,a brak rozmowy przyczynia się do destrukcji i nieodwracalnych zdarzeń.

Lektura jest dopiero początkiem poznawania historii Dzieci miasta.Samo już zakończenie jest intrygujace i wprowadzające do kolejnej emocjonującej kontynuacji na które oczywiście z utęsknieniem czekam.

Jeśli kochacie historie z porywaja...

| link |
@paulaczyta
2023-09-02
6 /10
Przeczytane

Nie mieli nic, a jednocześnie wszystko, co było im potrzebne – siebie

Miasto, gdzie rządzą gangsterzy, a policja nie wychodzi już nawet na ulicę.

Właśnie w takim mieście rodzeństwo Kamińskich próbuje jakoś przetrwać, żyć i chronić siebie nawzajem

Nikola jest tą, która wciąga rodzinę w sam środek nocnego życia – imprezy, przestępstwa, kradzieże. Max i Nela próbują ratować brata przed konsekwencjami własnych czynów.

Nie łatwo jest im sobie poradzić, oprzeć się pokusom, nie zejść na zła drogę i przetrwać w brutalnym świecie. A jednak mają siebie nawzajem i mogą na siebie liczyć
Dość nietypowa książka, ale ciekawa.

| link |
@ela_r22
2023-09-13
8 /10
Przeczytane Literatura obyczajowa Romans 2023
@distracted_by_books
2023-08-28
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieci miasta. Nigdy przenigdy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl