Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie

Sara Blakley-Cartwright
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Siostra Valerie była piękna, dobra i urocza. A teraz nie żyje. Henry, przystojny syn kowala, próbuje pocieszyć Valerie, lecz jej zbuntowane serce bije mocniej dla kogoś innego – drwala uważanego za wyrzutka, Petera, który proponuje dziewczynie inne życie z dala od domu. Po brutalnym zabójstwie siostry świat Valerie zaczyna w szaleńczym tempie wymykać się spod kontroli. Od pokoleń gniew Wilka łagodzono comiesięczną ofiarą, jednak teraz nikt nie jest bezpieczny. Kiedy do wsi przybywa doświadczony pogromca wilkołaków, mieszkańcy dowiadują się, że bestia żyje pośród nich – może nią być każdy… Wkrótce okazuje się, że Valerie jako jedyna posiada zdolność rozumienia głosu potwora. Wilk mówi, że dziewczyna musi poddać się jego woli, zanim przeminie krwawy księżyc. W przeciwnym wypadku zginą wszyscy, których kocha.
Data wydania: 2011-07-27
Wydawnictwo: Galeria Książki
Stron: 368

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Pewnego razu...Była sobie Dziewczyna...I był sobie Wilk"

31.05.2014

Znacie bajkę o Czerwonym Kapturku? Mała dziewczynka w charakterystycznym czerwonym wdzianku wyrusza do mieszkającej głęboko, głęboko w lesie babci, aby zanieść jej nieco prowiantu, po drodze spotyka wilka, który jest tak wygłodniały, że musi zjadać kościste dzieci i żylaste babcie, wilk zaspokaja swój głód i spokojnie zasypia, a wtedy pojawia się d... Recenzja książki Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie

@littlecuteangel@littlecuteangel

„(...) noc to pora, kiedy mroczne myśli szarpią duszą jak sznurki marionetką.”

24.01.2013

Baśnie to rzecz, z której wiele ludzi nigdy nie wyrasta. Zaczytując się w dzieciństwie w swoich ulubionych opowieściach, w późniejszych latach, w starszym wieku z przyjemnością się do nich wraca i z radością dajemy się pochłonąć ich światu. Ciężko mi uznać, czy i ja należę do tych osób, bo choć do baśni z mojego dzieciństwa dawno nie powracałam, to... Recenzja książki Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie

@Rebellish@Rebellish

„Pewnego razu… Była sobie Dziewczyna i był sobie Wilk.”

28.10.2011

Książka „Dziewczyna w czerwonej pelerynie” kusiła od momentu wydania. Doskonale wiedziałam, że jest napisana na podstawie filmu, którego jednak nie widziałam, ale zbierał wiele dobrych opiń, a na dodatek hasło „historia luźno oparta na czerwonym kapturku” naprawdę przyciągała mnie niczym magnes. Zabrałam się, niestety dość dłuższy czas po premi... Recenzja książki Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie

@Pria@Pria

„Chodź ze mną albo zabiję każdego, kogo kochasz.”

24.06.2012

„Pewnego razu… Była sobie Dziewczyna i był sobie Wilk.” Jestem pewna, że na świecie nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby bajki o "Czerwonym Kapturku", o dziewczynce, którą chciał zjeść straszny wilk, udający jej babcie. Historii opowiadanej dzieciom na przestrogę, historię starą, jak świat przewijającą się w literaturze i przemyśle filmowym... Recenzja książki Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie

@Nerezza@Nerezza

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Nigrum
@Nigrum
2012-07-30
8 /10
Przeczytane

Jest to na pewno kolejna ukoloryzowana historia Czerwonego Kapturka ,napisana współczesnym językiem. Jednak to co zmusiło mnie do czytania ... chyba sama nie wiem , okładka? Przyznam że czytałam ją dość płynnie i nie miałam żadnego wrażenia pustki po odłożeniu jej na półkę. Sarah jest wspaniałą pisarką i ta książka jest dowodem jej talentu. Jednak ja nie sięgnęła bym po nią drugi raz i nie poleciła bym znajomym. Dlaczego? Prosty powód, po co mamy czytać "nowe" przygody Czerwonego Kapturka, skoro znamy te "stare", tyle razy odnawiane w pamięci podczas całego dzieciństwa. Może niektórym podoba się wstrętny wilkołak zamiast standardowego poczciwego wilka, jednak ja stawiam na baśniowość a nie na przygodę i grozę. Wątpię czy szczegółowy opis zwłok pobudza wyobraznię tak samo bardzo jak zabawne teksty w stylu "Jakie masz wielkie zęby babciu". Kanonu wśród bajek się nie zmienia. Cóż, polecana dla naprawdę wyjątkowych i wytrwałych osób:)

| link |
@Bujaczek
2011-12-04
8 /10
Przeczytane Mieszanka anielsko - wampirzo - demoniczno - anielska, czyli wszystko co magiczne ;)

„Dziewczynę...” mimo wszystko czyta się szybko i przyjemnie, autorka pisze lekkim i nieskomplikowanym językiem, który łatwo trafia do czytelnika. Muszę wspomnieć o stronie graficznej książki. Bardzo, bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Zarówno okładka jak i strony rozpoczynające nowe części i rozdziały, no dla mnie mistrzostwo! Książka nie jest może wybitna, ale potencjał ma i mimo wszystko warto ją przeczytać.

| link |
@Rebellish
@Rebellish
2013-01-24
8 /10
Przeczytane

Ciekawa, baśniowa trochę brutalna książka. Taka nieco inna opowieść o Czerwonym Kapturku i - tym razem - wilkołaku. "Dziewczyna..." nie jest bogata w żadne zaskakujące zwroty akcji lub zapierające dech w piersi wydarzenia, ale polecam tę książkę, bo czyta się ją fajnie i szybko.

| link |
@Lirith
@Lirith
2012-11-18

Widzę mieszane recenzję tej książki.Nie każdemu się podoba .A ja jestem nią zachwycona. Nie mogłam się od niej oderwać, jest niesamowicie klimatyczna, prawdziwie baśniowa. Ma w sobie tajemnicę i odpowiednią dawkę mroczności. dla mnie super:)

| link |
@magdalena1307
@magdalena1307
2011-12-25
5 /10
Przeczytane

Książka napisana łatwym i przyswajalnym językiem. Jestem osobą z tych, które wolą książkę niż film jednak w tym wypadku film jest o wiele lepszy niż książka, a więc nakłaniam do zobaczenia tego oto filmu.

| link |
@Amarillo
@Amarillo
2013-02-21
10 /10
Przeczytane

Bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu niemal do ostatnich stron. Baśniowa oraz klimatyczna powieść, pozwalająca zapomnieć o całej rzeczywistości.

| link |
@Deline
@Deline
2013-01-25
Chcę przeczytać

O, nie wiedziałam o istnieniu książki. Oglądałam film i bardzo mi się podobał, dlatego mimo wszystko przeczytam to dzieło, żeby mieć porównanie.

| link |
@Kobra94
@Kobra94
2011-11-26
8 /10
Przeczytane Posiadam

Jeśli mam być szczera, to spodziewałam się czegoś innego. Ale to nie znaczy, że książka mi się nie podobała. Więcej w recenzji

| link |
@Pria
@Pria
2011-10-28
5 /10
Przeczytane

Dla ryzykantów. Nie każdemu się spodoba.

| link |
@Alison164
@Alison164
2012-01-28
3 /10

Nie za fajna, i stanowczo odradzam ;(

| link |
@Tanashiri
2023-02-11
6 /10
Przeczytane '23 E-book Fantastyka Zmiennokształtni,...
@skazani_na_czytanie
@skazani_na_czytanie
2021-11-01
8 /10
Przeczytane
@pollybookish
@pollybookish
2020-03-14
7 /10
Przeczytane
@Maadzia
2017-02-18
5 /10
Przeczytane
@lolami
@lolami
2016-05-28
5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Wyraźnie postrzegał tę noc jako okazję do wypicia, ile tylko zdoła i czego tylko zdoła, dopóki nie upije się za bardzo, żeby dorwać się do czegoś jeszcze.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl