Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie

Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie
3.63
Ocena 3.63 na 5 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Siostra Valerie była piękna, dobra i urocza. A teraz nie żyje. Henry, przysto...
Siostra Valerie była piękna, dobra i urocza. A teraz nie żyje. Henry, przystojny syn kowala, próbuje pocieszyć Valerie, lecz jej zbuntowane serce bije mocniej dla kogoś innego – drwala uważanego za wyrzutka, Petera, który proponuje dziewczynie inne życie z dala od domu. Po brutalnym zabójstwie si...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN:
Wydawnictwo: Galeria Książki

Recenzje

"Pewnego razu...Była sobie Dziewczyna...I był sobie Wilk"
Znacie bajkę o Czerwonym Kapturku? Mała dziewczynka w charakterystycznym czerwonym wdzianku wyrusza do mieszkającej głęboko, głęboko w lesie babci, aby zanieść jej nieco prowiantu, po drodze spotyka wilka, który jest tak wygłodniały, że musi zjadać kościste dzieci i żylaste babcie, wilk zaspokaja...
„(...) noc to pora, kiedy mroczne myśli szarpią duszą jak sznurki marionetką.”
Baśnie to rzecz, z której wiele ludzi nigdy nie wyrasta. Zaczytując się w dzieciństwie w swoich ulubionych opowieściach, w późniejszych latach, w starszym wieku z przyjemnością się do nich wraca i z radością dajemy się pochłonąć ich światu. Ciężko mi uznać, czy i ja należę do tych osób, bo choć d...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Nigrum
@Nigrum 2012-07-30
Przeczytane (2012-07-30)
Jest to na pewno kolejna ukoloryzowana historia Czerwonego Kapturka ,napisana współczesnym językiem. Jednak to co zmusiło mnie do czytania ... chyba sama nie wiem , okładka? Przyznam że czytałam ją dość płynnie i nie miałam żadnego wrażenia pustki po odłożeniu jej na półkę. Sarah jest wspaniałą pisarką i ta książka jest dowodem jej talentu. Jednak ja nie sięgnęła bym po nią drugi raz i nie poleciła bym znajomym. Dlaczego? Prosty powód, po co mamy czytać "nowe" przygody Czerwonego Kapturka, skoro znamy te "stare", tyle razy odnawiane w pamięci podczas całego dzieciństwa. Może niektórym podoba się wstrętny wilkołak zamiast standardowego poczciwego wilka, jednak ja stawiam na baśniowość a nie na przygodę i grozę. Wątpię czy szczegółowy opis zwłok pobudza wyobraznię tak samo bardzo jak zabawne teksty w stylu "Jakie masz wielkie zęby babciu". Kanonu wśród bajek się nie zmienia. Cóż, polecana dla naprawdę wyjątkowych i wytrwałych osób:)
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-12-04
Przeczytane (2011-12-04)
„Dziewczynę...” mimo wszystko czyta się szybko i przyjemnie, autorka pisze lekkim i nieskomplikowanym językiem, który łatwo trafia do czytelnika. Muszę wspomnieć o stronie graficznej książki. Bardzo, bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Zarówno okładka jak i strony rozpoczynające nowe części i rozdziały, no dla mnie mistrzostwo! Książka nie jest może wybitna, ale potencjał ma i mimo wszystko warto ją przeczytać.
@Rebellish
@Rebellish 2013-01-24
Przeczytane (2013-01-01)
Ciekawa, baśniowa trochę brutalna książka. Taka nieco inna opowieść o Czerwonym Kapturku i - tym razem - wilkołaku. "Dziewczyna..." nie jest bogata w żadne zaskakujące zwroty akcji lub zapierające dech w piersi wydarzenia, ale polecam tę książkę, bo czyta się ją fajnie i szybko.
@Lirith
@Lirith 2012-11-18
Widzę mieszane recenzję tej książki.Nie każdemu się podoba .A ja jestem nią zachwycona. Nie mogłam się od niej oderwać, jest niesamowicie klimatyczna, prawdziwie baśniowa. Ma w sobie tajemnicę i odpowiednią dawkę mroczności. dla mnie super:)
@magdalena1307
@magdalena1307 2011-12-25
Przeczytane (2011-12-25)
Książka napisana łatwym i przyswajalnym językiem. Jestem osobą z tych, które wolą książkę niż film jednak w tym wypadku film jest o wiele lepszy niż książka, a więc nakłaniam do zobaczenia tego oto filmu.
@Amarillo
@Amarillo 2013-02-21
Przeczytane (2013-02-21)
Bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu niemal do ostatnich stron. Baśniowa oraz klimatyczna powieść, pozwalająca zapomnieć o całej rzeczywistości.
@Deline
@Deline 2013-01-25
Chcę przeczytać (2013-01-25)
O, nie wiedziałam o istnieniu książki. Oglądałam film i bardzo mi się podobał, dlatego mimo wszystko przeczytam to dzieło, żeby mieć porównanie.
@Kobra94
@Kobra94 2011-11-26
Przeczytane (2011-11-26)
Jeśli mam być szczera, to spodziewałam się czegoś innego. Ale to nie znaczy, że książka mi się nie podobała. Więcej w recenzji
@Pria
@Pria 2011-10-28
Przeczytane (2011-10-28)
Dla ryzykantów. Nie każdemu się spodoba.
@Alison164
@Alison164 2012-01-28
Nie za fajna, i stanowczo odradzam ;(
Współtworzący tą stronę
puchar @Pria @Pria pierwsza opinia