Edukacja w świecie kultury popularnej

Witold Jakubowski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Edukacja w świecie kultury popularnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kultura popularna jest fragmentem kulturowej rzeczywistości i zasługują na krytyczną refleksję z pedagogicznej perspektywy pozbawionej uprzedzeń. Narzuca to konieczność przyjęcia interdyscyplinarnego podejścia do tematu. Prezentowana książka stanowi próbę zmierzenia się właśnie z tym zadaniem. Całość tworzą dwie części. W pierwszej części, która nosi tytuł "Wokół debaty nad kultura popularną i edukacją", przedstawiono teoretyczne i metodologiczne podstawy kultury popularnej. Druga część ? "Edukacyjne aspekty wybranych fenomenów kultury popularnej" ? jest próbą wskazania możliwości pedagogicznego wykorzystania kultury popularnej, skupiającej się na trzech obszarach: filmu, telewizji (zwłaszcza serialu telewizyjnego) i muzyki popularnej. Autor ma nadzieję, że książka stanie się głosem w dyskusji nad związkami kultury popularnej z edukacją. Krytyczna analiza fenomenów kultury popularnej może być pomocna w przełamywaniu "fundamentalizmu kulturowego" dzielącego rzeczywistość kulturową na "dobrą" i "złą".
Data wydania: 2006-01-01
ISBN: 978-83-7308-648-7, 9788373086487
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 282
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Witold Jakubowski Witold Jakubowski Dr hab. Witold Jakubowski, prof. UWr (ORCID 0000-0001-8718-3118) pedagog, filmoznawca, pracuje w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje Zakładem Edukacji Dorosłych i Studiów Ku...

Pozostałe książki:

Kultura i edukacja Kultura mediów, ciało i tożsamość Pedagogika kultury popularnej – teorie, metody i obszary badań Edukacja w popkulturze – popkultura w edukacji
Wszystkie książki Witold Jakubowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Edukacja w świecie kultury popularnej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2011-06-24
10 /10
Impuls poleca

Cytaty z książki

O nie! Książka Edukacja w świecie kultury popularnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl