Egipt. Oazy w cieniu piramid. Wydanie 1

Szymon Zdziebłowski
Książka Egipt. Oazy w cieniu piramid. Wydanie 1
Książka Egipt. Oazy w cieniu piramid. Wydanie 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Egipt – kraj zapierających dech w piersiach piramid, monumentalnych grobowców i majestatycznych świątyń. Słońce świeci tu trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku, turkusowo-niebieskie morze zachęca do odpoczynku i pływania, a wspaniały podwodny świat kusi bogactwem kolorów. Surowe pustynie odkrywają swe piękno w oazach, a majestatyczne góry różnicują piaszczysto-wodny krajobraz. Warto tu przyjechać by odpocząć, wykąpać się w afrykańskim słońcu i zwiedzić słynne na cały świat miejsca: Kair i piramidy w Gizie, Luksor wraz z jego Doliną Królów czy też Aleksandrię. Fani nurkowania koniecznie muszą odwiedzić Dahab i Nuweibę, a wszyscy ci, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda życie na pustyni – Oazę Dachla i Oazę Siwa. Wizyta w Egipcie z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, bo Egipt – miejsce, w którym mity i wyobrażenia splatają się z rzeczywistością a świat starożytny współistnieje z teraźniejszością – nie pozwala nigdy o sobie zapomnieć. Wybierzmy się zatem do kolebki cywilizacji i chłońmy historię, rozkoszując się jednocześnie urokami Czarnego Lądu.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7661-073-3, 9788376610733
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Seria: Przewodniki Bezdroży
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Egipt. Oazy w cieniu piramid

20.10.2011

Z dala on Nilu — z dala od rozumu — to przy­sło­wie egip­skie postrze­gam, jako pośredni wyraz umi­ło­wa­nia Egiptu. Ze swoją nieco roman­tyczno — fan­ta­styczną sym­pa­tią prze­ja­wianą mię­dzy innymi w sto­sunku do pira­mid, z któ­rymi nie­odmien­nie koja­rzy mi się Egipt (klą­twy, skarby, histo­ria, wyprawy badaw­cze — ach, marze­nie!), nie mogł... {} Recenzja książki Egipt. Oazy w cieniu piramid. Wydanie 1

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Egipt. Oazy w cieniu piramid. Wydanie 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe