Ekspozycja bez tajemnic

Bryan Peterson
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ekspozycja bez tajemnic
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ekspozycja bez tajemnic wprowadzi początkujących w świat świadomej fotografii, a zaawansowanym pomoże ugruntować i uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę.
Ci drudzy z pewnością znajdą w niej również nową wiedzę. Autor, krok po kroku, omawia poszczególne zagadnienia i cierpliwie tłumaczy podstawy w sposób zrozumiały dla każdego. Odpowiednio dobrane ilustracje i fotografie są dodatkowym atutem. Polecamy!
redakcja Fotopolis.pl
EKSPOZYCJA BEZ TAJEMNIC
Jak zrobić wspaniałe zdjęcia aparatem analogowym lub cyfrowym
Bryan Peterson
Każdy, dla kogo pojęcie ekspozycji wydaje się niejasne, czy zbyt profesjonalne, znajdzie w tej książce jego zrozumiałe objaśnienie. Autor wyjaśnia powiązania przysłony i czasu naświetlania i tłumaczy, jak wykonać dobre zdjęcia w pozornie trudnych sytuacjach, na przykład w ustawieniu pod światło, przy pochmurnej pogodzie, w słabym oświetleniu, czy w ruchu. Wiedza ta ma istotne znaczenie zarówno dla fotografujących na filmie, jak i cyfrowo.

Opanowanie koncepcji ekspozycji sprawi, że nie będziesz musiał zamartwiać się
o techniczne zawiłości i da solidną podstawę do robienia fotografii, o jakich marzysz. Książka ta, wypełniona świetnymi zdjęciami autora, jest jednocześnie i piękna,
i praktyczna.
Bryan Peterson jest profesjonalnym fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.
RECENZJA EKSPERTA:
Fotografia staje się tak powszechna jak jedzenie lub obsługa komputera. Technologia cyfrowa, którą otrzymaliśmy chwilę temu, dodatkowo sprzyja przekonaniu, że współczesny aparat fotograficzny jest narzędziem doskonałym i niepotrzebna jest już wiedza, aby zrobić zdjęcie poprawne technicznie. To jednak bardzo mylne, iluzoryczne przekonanie.
Z doświadczenia wiem, że nawet szczęście, w tym także szczęście fotograf, preferuje umysły wykształcone oraz rzetelną wiedzę. Książka Bryana Petersona właśnie tego dotyczy. Napisana przez entuzjastę fotografii, przystępnym dla każdego językiem
i w życzliwym tonie, przekazuje nam wiedzę potrzebną do tego, aby lepiej panować nad tym medium i aby móc go bardziej świadomie i kreatywnie używać.
Ekspozycja bez tajemnic to publikacja bardzo przydatna dla wszystkich interesujących się wykonywaniem zdjęć analogowych i tych nowoczesnych, cyfrowych. Jest szczególnie cenna dla tych, którzy weszli na fascynującą, pełną tajemnic drogę, jaką jest pasja fotografowania i chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu.
Tomasz Tomaszewski
generalny konsultant polskiej edycji National Geographic, wielokrotny juror World Press Photo, laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych; doświadczony wykładowca - uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7579-003-0, 9788375790030
Wydawnictwo: Galaktyka
Stron: 160

Autor

Bryan Peterson Bryan Peterson
Urodzony w 1952 roku w USA
Bryan Peterson jest od ponad trzydziestu lat fotografem komercyjnym, znanym na całym świecie instruktorem w tej dziedzinie i autorem takich bestsellerów, jak: Ekspozycja bez tajemnic, Fotografia bez tajemnic, Kompozycja bez tajemnic czy Kreatywna fo...

Pozostałe książki:

Fotografia bez tajemnic Czas naświetlania bez tajemnic Fotografia bez tajemnic. Jak robić wspaniałe zdjęcia każdym aparatem, wydanie II, dodruk Ekspozycja bez tajemnic Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem Ekspresowe porady fotograficzne
Wszystkie książki Bryan Peterson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ekspozycja bez tajemnic aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@julus98
2012-04-22
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekspozycja bez tajemnic. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl