Elegijna świadomość romantyków

Piotr Śniedziewski
Elegijna świadomość romantyków
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak poradzić sobie z niemożliwą do przepracowania stratą? Jak zamieszkać w teraźniejszości? Jak poczuć się u siebie wśród ruin i grobów? Te trzy pytania (o podmiot, doświadczenie czasu oraz przestrzeń) okazały się kluczowe w romantycznym myśleniu o elegii. W pierwszej połowie XIX wieku w całej Europie elegia przestała być postrzegana jako gatunek posiadający jasne wyznaczniki formalne. Romantycy chętniej mówili o elegijności, definiując ją jako szczególny sposób postrzegania i odczuwania świata.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7453-307-2, 9788374533072
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Wokół literatury
Stron: 332

Autor

Piotr Śniedziewski Piotr Śniedziewski
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Doktor habilitowany w Zakładzie Literatury Romantyzmu Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu; autor książek Mallarmé – Norwid. Milczenie i poetycki modernizm we Francji oraz w Polsce (wydanie polskie: 2008; wydanie francuskie: 2009), Melancholi...

Pozostałe książki:

Mallarmé - Norwid. Milczenie i poetycki modernizm we Francji oraz w Polsce Czarne słońca romantyków Melancholijne spojrzenie
Wszystkie książki Piotr Śniedziewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Elegijna świadomość romantyków? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Elegijna świadomość romantyków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl