Era zawirowań

Alan Greenspan
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Era zawirowań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

\"Ta książka, to po części powieść detektywistyczna. Wydarzenia 9/11 były dla mnie ostatecznym potwierdzeniem, że żyjemy w nowym świecie - świecie globalnej, kapitalistycznej gospodarki, która jest bez porównania bardzie elastyczna, prężna, otwarta, zdolna do auto-korekty i szybciej zmieniająca się, niż była jeszcze ćwierć wieku wcześniej. To świat, który prezentuje nam ogromne nowe możliwości, ale również gigantyczne nowe wyzwania. Burzliwa epoka jest moją próbą zrozumienia natury tego nowego świata: w jaki sposób się w nim znaleźliśmy, co nas w nim czeka i co, na dobre i na złe, kryje się za horyzontem. Tam, gdzie to możliwe, przekazuję swoje przemyślenia w oparciu o własne doświadczenia. Czynię to w poczuciu odpowiedzialności za kontekst historyczny, tak by czytelnicy wiedzieli, skąd się wywodzę. Książka jest zatem podzielona na dwie części; w pierwszej połowie staram się opisać proces swojej edukacji, zaś druga stanowi próbę zbudowania na ten podstawie zarysu koncepcji pozwalającej zrozumieć nową, globalną gospodarkę. Przy okazji tłumaczę najważniejsze elementy tego powstającego globalnego porządku; zasady kierowania nim, rozległą infrastrukturę energetyczną, która go napędza, światową nierównowagę finansową i zmiany demograficzne, które mu zagrażają i, pomimo jego niekwestionowanego sukcesu, permanentne obawy dotyczące sprawiedliwej dystrybucji jego owoców. I wreszcie zbieram w całość to, czego w racjonalny sposób możemy się domyślać co do kształtu światowej gospodarki w roku 2030. Nie udaję, że znam wszystkie odpowiedzi. Jednak dzięki mojej uprzywilejowanej pozycji w zarządzie Rezerwy Federalnej, miałem uprzywilejowany dostęp do najlepszego, co pomyślano i powiedziano na szereg różnych tematów. Nie zabroniono mi przy tym stawiania nawet daleko idących hipotez\". - Alan Greenspan Alan Greenspan urodził się w 1926 roku i wychowywał w nowojorskiej dzielnicy Washington Heights. Po klasie klarnetu w szkole Juilliard i pracy jako zawodowy muzyk, zdobył tytuły licencjata, magistra i doktora ekonomii na uniwersytecie nowojorskim. W 1954 roku współtworzył firmę doradztwa gospodarczego Townsend-Greenspan & Co. Między 1974 a 1977 przewodniczył Radzie Doradców Ekonomicznych przy prezydencie Geraldzie Fordzie. W 1987 prezydent Ronald Reagan mianował go szefem Zarządu Rezerwy Federalnej, którą to funkcję piastował do odejścia na emeryturę w roku 2006.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7495-451-8, 9788374954518
Wydawnictwo: Muza
Stron: 592

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Era zawirowań nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MacPL
2008-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Wieloletni szef FED zabiera nas w daleka podroz do odleglych czasow amerykanskiej finansjery. Ciekawa pozycja zarowno dla wielbicieli finansow i znawcow, jak i dla laikow, bowiem Greenspan pisze dosc przystepnie i ukazuje kulisy wladzy amerykanskich prezydentow, oceny ich postaci i dzialan przez nich dokonywanych na lamach czasu oraz wplywy jakie mial i nadal ma amerykanski FED na swiatowe rynki finansowe. Stymulacje biznesowe, przeplatane z historia zycia tego czlowieka, ktory przez wiele lat przwodniczyl amerykanskiemu FED i kazde jego slowo, do dzisiaj budzi groze badz radosc na gieldach, a przewidywana prognoza wg jego wiedzy potrafi spowodowac hosse lub besse na wielu najwazniejszych gieldach papierow wartosciowych na calym swiecie. Zdecydowanie polecam !

{} | link |
@mef44
2010-03-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Era zawirowań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl