Eremanta

Joanna Skalska
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Eremanta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Co łączy współczesną Anglię i skrytą wśród gór przeklętą wioskę w nienazwanym kraju?
Co wspólnego mają tajemnicza książka, odnaleziona w hiszpańskim antykwariacie, i zakurzone listy, opowiadające o spotkaniu sprzed lat?
Co przyciąga do siebie Magdę, polską tłumaczkę i bezimiennego nieznajomego, który pojawił się u niej na przyjęciu i nie chce opuścić jej życia?
"Eremanta" Joanny Skalskiej to magiczna opowieść o przeklętej wiosce, której mieszkańcy od lat nie wypowiedzieli ani słowa i o Historii, przed którą nie można uciec.
Data wydania: 2009-03-24
ISBN: 978-83-61187-15-8, 9788361187158
Wydawnictwo: Powergraph
Seria: Science Fiction z plusem
Stron: 282

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Eremanta jest w każdym z nas

29.11.2019

Są takie książki, które uznajemy za znakomite, książki promieniujące urokiem niedopowiedzeń, bogactwem nawiązań, idealnie dopasowane do naszego nastroju w chwili lektury, czarujące kreacją bohaterów czy opowiadaną historią, książki zmuszające do refleksji, w jakiś sposób ważne dla czytelnika. Taka właśnie dla mnie jest „Eremanta” Joanny Skalskiej ... Recenzja książki Eremanta

@Beata_@Beata_ × 4

Milczenie

22.10.2013

"Grzechy przeszłości nie zawsze da się naprawić, ale przyszłość jest wciąż przed nami, wciąż niezapisana. Dlaczego więc nie zapełnić jej dobrymi uczynkami?" Przyjęło się twierdzić, iż "mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Każdy z nas od czasu do czasu milczy z wielu różnych powodów. Czasami prozaicznych, a czasami bardzo istotnych. Czy jednak... Recenzja książki Eremanta

Eremanta

4.07.2012

„W Eremancie nigdy nie wspominano o klątwie. Nie było podania, które w mroku zimowych wieczorów babki szeptałyby wnukom (…) Żadna baśń nie straszyła słuchaczy groźbą klatwy z Eremanty. A jednak legenda istniała.” Takimi słowami rozpoczyna się książka Joanny Skalskiej pod tytułem „Eremanta”. Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Magda, studen... Recenzja książki Eremanta

@pynia04@pynia04

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Ostatnimi czasy, trafiam na książki, które mi się autentycznie podobają. Zdaję sobie sprawę, że opinie są ekstremalnie różne, na temat tej samej powieści. Ale to właśnie jest piękne. Kierować się własnymi odczuciami, a nie przyznawać osławione"gwiazdki", bo tak wypada. Nie na tym polega obiektywna ocena. I cóż, że arcydzieło, jak nudne i nie nadaje się do niczego?. Autorka Joanna Skalska, znana jest mi tylko z jednego opowiadania, dla tego, z tym większą ciekawością sięgnąłem po jej powieść.

A cała ta opowieść to zmagania pewnej dziewczyny, która z czystej potrzeby zajęcia czymś czasu postanawia przetłumaczyć na język polski pewną powieść. Jako, że jej zajęcie ma wszelkie znamiona nudnej pracy, z tym większym zapałem podejmuje się tego zadania. Jednak historia zawarta w tej niepozornej książeczce, niespodziewanie przenika do jej świata, a tajemnicze listy znalezione w domu, którym się opiekuje stwarzają dodatkową tajemnicę. Podejmuje wyzwanie i zaczyna doświadczać niewytłumaczalnych zjawisk.

Bardzo ciekawa publikacja, swego rodzaju książka w książce, z listami w tle. Pełna grozy klątwa wyławiająca się z tłumaczonego dzieła, niezwykła wioska, i wpływ historii na życie bohaterki. Podoba mi się ta opowieść, cóż mogę dodać więcej? Polecam.

| link |
@anna.urbanska
@anna.urbanska
2012-06-15
8 /10
Przeczytane

To powieść szkatułkowa, a ostatnio trudno o dobrą książkę tego rodzaju. Tutaj autorce udało się napisać ciekawie i nie pogubić się w wątkach, których jest moc. Młoda Polka w Londynie (interesujący i dobrze oddany klimat współczesnej emigracji zarobkowej w tym mieście)tłumaczy nietypową powieść z języka hiszpańskiego, która klimatem przypomina baśnie i legendy (siłą wydana za mąż dziewczyna rzuca klątwę na wioskę), czyta listy od matki swojej pracodawczyni, która wspomina w nich czasy PRL-u. Szkoda, ze taka cieniutka ta książeczka, bo aż prosi się o zagłębienie w różne wątki, o pogłębienie ich. Tym, co najbardziej zwraca uwagę w „Eremancie”, jest niesamowita sugestywność obrazu, plastyczność opisu miasteczka, uczucia ludzkie. Książka porusza ważne tematy - brak zdolności porozumiewania się ludzi między sobą w dzisiejszym świecie, ale pozostawia niedosyt - zbyt tego mało, wszystko pobieżne i skrótowe. http://zielonowglowie.blogspot.com

| link |
@Beata_
2019-11-29
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@WioletaSadowska
2013-10-22
8 /10
Przeczytane
@kropki
@kropki
2010-04-14
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Eremanta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl