Opinia na temat książki Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

@eR_ @eR_ · 2019-12-19 15:25:20
Przeczytane Współpraca
Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań"Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN", liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania drugi tom tego cyklu.

Tym razem nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z pewnymi tajemniczymi zjawami, dodatkowo, bohaterom grozi wydalenie ze szkoły.Jakby było mało, po odwiedzinach w tajemniczej niemieckiej bazie, ich życie powoli przestaje być zwykłe.Gdy tylko w poprzednim tomie pokonali Gang Niewidzialnych Ludzi, przygody, można by powiedzieć atakują ich z każdej strony.Jak sobie poradzą tym razem i kim, lub czym są owe świetliste istoty, przekonajcie się sami.

Dawno temu, swoją przygodę z całym cyklem rozpocząłem właśnie od tomu drugiego.Cały ten zbiór przygód, naszych nastolatków, można czytać, w dowolnej kolejności, są nawiązania, do wcześniejszych części, jednak w niczym to nie przeszkadza.

Jak zwykle pisarz wykonał dobrą, a nawet doskonałą pracę.To już nie jest, jak w tomie pierwszym, zlepek powiązanych ze sobą opowiadań.To porządna, opasła książka przygodowa, którą każdy młody czytelnik, ale nie tylko, może czytać z wypiekami na twarzy.Nie zważając na swój wiek, sam to uczyniłem i nie żałuję.Polecam każdemu.
Ocena:
Data przeczytania: 2016-05-22
Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
3 wydania
Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Rafał Kosik
8.7/10
Cykl: Felix Net i Nika, tom 2
Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa to pełna doskonałego humoru i trzymająca w napięciu sensacyjna powieść dla młodych czytelników. Bohaterowie, (ich wcześniejsze przygody opisuje ...
Komentarze

Pozostałe opinie

W drugiej części serii o warszawskich gimnazjalistach Felix, Net i Nika jadą na wakacje nad morze, gdzie w wyniku kolejnych dziwnych zdarzeń i zbiegów okoliczności przenoszą się w czasie. Tylko jak w...

𝔽𝕖𝕝𝕚𝕩, ℕ𝕖𝕥 𝕚 ℕ𝕚𝕜𝕒 𝕠𝕣𝕒𝕫 𝕋𝕖𝕠𝕣𝕖𝕥𝕪𝕔𝕫𝕟𝕚𝕖 𝕄𝕠𝕫𝕝𝕚𝕨𝕒 𝕂𝕒𝕥𝕒𝕤𝕥𝕣𝕠𝕗𝕒 Serię o trochę niezwykłych przyjaciół poznałam już kilka lat temu, na początku gimnazjum. Praktycznie przeżywałam swoje początki nowej szkoł...

Super książka. Polecam

Ja czytałam ją parę lat temu, bardzo mi się podobała :)

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl