Filiżanka kawy. Wybór nowel

Han Malsuk
Filiżanka kawy. Wybór nowel
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowele jednej z najpopularniejszych pisarek południowokoreańskich, w roku 1993 nominowanej do literackiej Nagrody Nobla, ukazujące pole psychologicznej obserwacji ludzkich postaw i zachowań w obliczu nowych sytuacji życiowych. Bohaterowie opowiadań pochodzą z różnych warstw społecznych, reprezentują różny światopogląd i uwikłani są w kłopoty zarówno bytowej, jak i psychologicznej natury.

Dorobek literacki Han Mal-sook jest pokaźny i różnorodny. Nie zamyka się w kręgu jednej tematyki, lecz opisuje sprawy i zdarzenia dziejące się współcześnie w różnych środowiskach społeczeństwa koreańskiego. Nie stroni też od tematyki historycznej. Najczęściej koncentruje się na opisie i analizie stanów psychicznych swych bohaterek, bo to głównie kobiety przyciągają jej uwagę. Potrafi bardzo plastycznie i przejmująco oddać przeżycia i cierpienia swych bohaterek, ukazać warunki ich życia, atmosferę ich domów, stosunki rodzinne, zderzenie tradycji z nowoczesnością... Każdy z jej utworów, czy to powieść, czy nowela, stanowi zamkniętą całość, opisuje coś szczególnego, wartego zapamiętania.
Data wydania: 1997
ISBN: 83-86483-34-2, 8386483342
Wydawnictwo: Dialog
Seria: Skarby Orientu
Stron: 137
dodana przez: Asamitt

Autor

Han Malsuk Han Malsuk
Urodzona 27 grudnia 1931 roku w Korei Południowej (Seul)
Han Malsuk w 1955r. ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Seulskiego. W latach 1959-1974 wykładała literaturę na tej uczelni. Należy do grona najwybitniejszych pisarzy współczesnych w Korei Południowej. Jest autorką utworów poświę...

Pozostałe książki:

Na krawędzi Komungo. Wybór nowel
Wszystkie książki Han Malsuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Filiżanka kawy. Wybór nowel nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Filiżanka kawy. Wybór nowel. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl