Francja - ZSRR : stosunki polityczne w latach 1924-1932

Mariusz Wołos
Francja - ZSRR : stosunki polityczne w latach 1924-1932
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka jest szczegółową analizą stosunków politycznych pomiędzy Francją i Związkiem Radzieckim w łatach 19241932. Autor ukazał skomplikowany proces rozwoju wzajemnych relacji francusko-radzieckich, począwszy od uznania de iure ZSRR przez władze w Paryżu i nawiązania przez oba państwa kontaktów dyplomatycznych, a skończywszy na podpisaniu paktu o nieagresji, który był dowodem postępującej normalizacji, a nawet zbliżenia. Stosunki Francja-Związek Radziecki zostały przedstawione na szerszym tle wydarzeń międzynarodowych, ale także z uwzględnieniem wpływu sytuacji wewnętrznej obu krajów na ich politykę zagraniczną. Czytelnik znajdzie na kartach tej książki szereg wątków dotyczących ważnych wydarzeń z dziejów Europy i świata, nie wyłączając spraw polskich, widzianych z perspektywy Paryża i Moskwy. Książka jest efektem wieloletnich badań, a zwłaszcza rozległej kwerendy źródłowej przeprowadzonej przez Autora nie tylko w archiwach francuskich, ale także rosyjskich, które przez wiele dziesięcioleci były w większości niedostępne dla historyków.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7322-843-6, 9788373228436
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Francja - ZSRR : stosunki polityczne w latach 1924-1932 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Francja - ZSRR : stosunki polityczne w latach 1924-1932. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl