Gietrzwałd, niepodległość i masoneria

Stanisław Krajski
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Gietrzwałd, niepodległość i masoneria
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

O czym opowiada książka Stanisława Krajewskiego „Gietrzwałd, niepodległość i masoneria”?

Dzieło jest poświęcone przede wszystkim Matce Bożej – temu, w jaki sposób Ona sama, jak i Jej objawienia odbierane są w świecie katolików. Publikacja porusza również okoliczności, w jakich Matka Boża została ustanowiona Królową Polski. Mowa tutaj przede wszystkim o ślubach lwowskich, na których to król polski Jan Kazimierz przekazał Polskę pod opiekę Maryi. Meritum publikacji jest objawienie Matki Boskiej w Gietrzwałdzie – jedyne oficjalnie uznane przez Kościół objawienie w Polsce. „Gietrzwałd, niepodległość i masoneria” skupia się zarówno na opisie przebiegu objawień, jak i ich interpretacji. W publikacji możemy znaleźć także rozdział poświęcony przemyśleniom Grzegorza Brauna na temat tego wydarzenia.

„Gietrzwałd, niepodległość i masoneria” – książka religijna dla każdego z nas

Dzieło wybitnego polskiego filozofa Stanisława Krajewskiego dostępne w naszej księgarni katolickiej zaciekawi zarówno młodzież, jak i osoby starsze – publikacja porusza bowiem kwestie związane nie tylko z samym objawieniem Matki Boskiej, ale również z kontrowersjami, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu – mowa przede wszystkim o późniejszym przekazywaniu i publikowaniu słów Maryi – jeden z cytatów dokładnie opisuje, w jak niechlubny sposób tego dokonywano:

„Objawienie Matki Bożej w Gietrzwałdzie jest najbardziej znanym polskim, maryjnym objawieniem. Mówi się, że jest to jedyne uznane oficjalnie przez Kościół objawienie w Polsce. Napisano na jego temat wiele książek, broszur i artykułów. Gdy je przeczytamy, nasze zdziwienie, a potem przerażenie, budzi fakt, że są pełne sprzeczności, że samo objawienie prezentowane jest w różnych wersjach (np. w jednej publikacji konkretna wypowiedź Matki Bożej brzmi tak, a w innej publikacji inaczej)”.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-66227-06-4, 9788366227064
Wydawnictwo: 3DOM
Stron: 116
dodana przez: Shinedown

Autor

Stanisław Krajski Stanisław Krajski
Urodzony 3 sierpnia 1956 roku w Polsce (Warszawa)
Stanisław Krajski – polski historyk filozofii, nauczyciel akademicki i publicysta, doktor nauk filozoficznych (1986), tomista, a także ekspert w dziedzinie savoir-vivre'u.

Pozostałe książki:

Gietrzwałd, niepodległość i masoneria Masoneria polska 2012 Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści Masoneria polska 2021. Wielki reset Odzyskać niepodległość Odzyskać polskość Odzyskać wolność dla Polski i Polaków Savoir vivre w kościele. Podręcznik dla świeckich Fatima i masoneria. Czy Trzecia Tajemnica Fatimska wypełni się w 2017 r. czy później? Islamizacja Polski - pierwszy etap Masoneria i kryzys Masoneria polska 2017 w centrum wydarzeń Masoneria polska 2017. U progu katastrofy Masoneria polska 2018. Wojna demonów Masoneria polska 2020. Na rozdrożu historii. Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii Masoneria, islam, uchodźcy - czy czeka nas wielka apokalipsa? Miłość i zbrodnia Narodziny Metanoi Pan Tadeusz na nowo odczytany Pius IX pogromca liberalizmu Savoir vivre 250 problemów Savoir vivre Podręcznik w pilnych potrzebach Savoir-vivre nastolatka Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski.
Wszystkie książki Stanisław Krajski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Gietrzwałd, niepodległość i masoneria aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Zorg
@Zorg
2021-06-18
1 /10
@Shinedown
2021-08-17
7 /10
Przeczytane Rok 2021 Religia Katolicka Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Gietrzwałd, niepodległość i masoneria. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl