Gigusie

Jakub Michalczenia
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Gigusie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jakub Michalczenia ma znakomity zmysł obserwacji, co dla prozaika realisty jest ogromnie istotne. Świat, który opisuje, jest prawdziwy i wiarygodny, czytelnik nie ma wątpliwości, że to wszystko prawda, że tacy ludzie istnieją i takie jest ich życie.
Kazimierz Orłoś
To nie wschodniopruskie Korschen i nie PRL-owskie Korsze – węzeł kolejowy zatrudniający 1500 osób – tylko swojskie Korszakowo – realna forma bytu mazurskiego miasteczka w rzeczywistości nowego tysiąclecia. Już nie transformacyjnej, bo ta przeszła w takim pędzie, że nie pozwoliła nikomu na aktywny udział; wykpiła też tych, którzy mieli chwilowe złudzenie sprawczości. To post-transformacja, gdzie dzieci zbyt szybko wyrastają, a dorośli masowo dziecinnieją. Gdzie wszystko jest śmietniskiem – przemysłowym, ekologicznym, społecznym. Gdzie rozgrywają się banalne mikrohistorie, których narracje prowadzą donikąd. Rzeczywistość już nawet nie skrzeczy, tylko milczy, niekiedy wykrzywiona przykrym grymasem zażenowania. Na takiej równinie nie ma miejsca na najmniejszą wzniosłość: mityczna bezludna wyspa okazuje się być gołym tyłkiem, na którym może jedynie pojawić się człowiek z brązu.
Artur Sobiela
Data wydania: 2019-04-01
ISBN: 978-83-65739-60-5, 9788365739605
Wydawnictwo: Korporacja Ha!art
Stron: 256
dodana przez: pawelniemiec

Autor

Jakub Michalczenia
Urodzony w 1986 roku
JAKUB MICHALCZENIA — urodzony w Kętrzynie. Większą część życia spędził w kolejarskim miasteczku Korsze na podwójnym pograniczu - tam, gdzie kończą się Mazury, a zaczyna Warmia, i w bliskim sąsiedztwie Obwodu Kaliningradzkiego. Obecnie związany z Ols...

Pozostałe książki:

Korszakowo
Wszystkie książki Jakub Michalczenia

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak myślisz, jaka przyszłość czeka bohaterów czasów przemian?

11.01.2021

Ponownie wracamy do Korszakowa, gdzie spotykamy bohaterów znanych w Korszakowa, pierwszej części opowieści o zwyczajnym ludziach. Bohaterami opowieści są młodzi ludzie, znudzeni życiem, bez perspektyw, bez marzeń, żyjący z dnia na dzień. Mają małe i bardzo przyziemne potrzeby. Zabawić się, wypić, wciągnąć trawkę, zrobić psikusa sąsiadowi czy naucz... Recenzja książki Gigusie

Moja opinia o książce

Opinie

@karsob85
2021-01-21
6 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-01-11
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gigusie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl