Give me hope

Adrianna Śmiałek
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Give me hope
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Pięć milionów odsłon na Wattpadzie!

Z początku może się wydawać, że to opowieść, jakich jest wiele. Gnębiona dziewczyna zmienia szkołę i zwraca na siebie uwagę najfajniejszego chłopaka, o którym marzą wszystkie uczennice. I to nie jednego, ale nawet dwóch. Nastolatka przeżywa rozterki miłosne i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości, która wcale nie jest taka wspaniała, jak pierwotnie jej się wydawało.

Jednak nie jest to opowieść jakich wiele. Ta historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, ukazując, że to, co dzieje się na niektórych szkolnych korytarzach, nie jest kolorowe i słodkie, a okrutne i złe.
Ona tam była. Część z opisanych tu rzeczy przytrafiła się właśnie jej. Może jest taka jak ty i dzięki niej zrozumiesz, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a ty nie jesteś sam…

W książce znajdują się opisy przemocy psychicznej oraz samookaleczania. Jeśli jesteś wrażliwym czytelnikiem, podczas lektury zachowaj rozwagę.

Data wydania: 2020-07-29
ISBN: 978-83-8178-340-8, 9788381783408
Wydawnictwo: NieZwykłe
Stron: 281
dodana przez: shevill_books

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nadzieja...

5.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka Give me hope Adrianny Śmiałek wywarła na mnie duże wrażenie. Nie jest to kolejna romantyczna historia, jakich wiele na rynku. Nie znajdziemy tutaj "cukierkowej" miłości. To opowieść o prawdziwym życiu, o poważnych problemach jakie mogą dotykać wielu z nas. *********************************** Książka ta opowiada o losach dziewczyny o imie... {} Recenzja książki Give me hope

@madzia176@madzia176 {}× 2

⭐RECENZJA⭐

31.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubicie książki młodzieżowe? Polecicie jakąś dobrą? ⭐RECENZJA⭐ Hope to nastolatka, która nie ma łatwo w życiu. Boryka się z różnymi problemami i demonami. Z powodów rodzinnych musi przeprowadzić się wraz z ojcem do miasta. Dziewczyna z początku jest załamana, jednak po pewnym czasie zaczyna się coś zmieniać. Czy los w końcu odpuści Hope i pozwoli... {} Recenzja książki Give me hope

@szpaczek444@szpaczek444 {}× 2

Ból, cierpienie, nadzieja...

15.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Give me hope to nie jest kolejna romantyczna książka z księciem na białym koniu i milionem słodyczy wokół pary. Jest o prawdziwym życiu, o tym, co może nas w nim spotkać. Hope od wielu lat jest obiektem drwin i nieprzyjemnych żartów ze strony swoich rówieśników. Nie radzi sobie z tym dobrze, za każdym razem, kiedy czara goryczy się przelewa, dzie... {} Recenzja książki Give me hope

Moja opinia o książce

Opinie

@lenamaj_83
2021-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Give me hope to książka, która mnie zaskoczyła.

Adrianna Śmiałek w wieku 17 lat wydała książkę, która ma ciekawą, spójną historię, mocnych bohaterów oraz posiada wiele emocji. W historii ujęte zostały prawdziwe wydarzenia , co widać, można odczuć wiele emocji w tych chwilach.

Szkoła która staje się piekłem, znęcanie się nad Hope doprowadza ją do wyczerpania emocjonalnego i samookaleczenia. Przeprowadza się wraz z ojcem i zaczyna nowy początek w nowej szkole. Czy jednak jej dawna przeszłość zostanie zapomniana? Czy demony głęboko skrywane ujrzą światło dzienne? Jaka okaże się nowa szkoła?

Jak na tak młody wiek to bardzo dobry debiut. Ma swoje wady takie jak urwane wątki, czy mało rozbudowana postać Lucasa i bardzo szybkie zakończenie historii głównych bohaterów, ale.. Jednak to dobra historia, która porusza aktualne problemy w świecie nastolatek.

Polecam.

{}× 2 | link |
WE
2020-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

. „ Wzięłam żyletkę, po czym podwinęłam rękaw. Aktualnie miałam dokładnie pięćdziesiąt dwa ślady samookaleczeń. Lubiłam liczyć cięcia, ponieważ w ten sposób czułam, że miałam nad czymś kontrole. „
.———————————————————
.
. Książka opowiada o życiu w szkole. O sytuacjach jakie maja miejsce na szkolnych korytarzach. O nastolatkach, które często musza borykać się ze znęcaniem się i przemocą psychiczna wśród rówieśników, która często doprowadza ich do samookaleczenia. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie myśli bohaterki typu: „ Jesteś nic niewarta debilka, Hope” , „Ty mała parszywa szmato”, które idealnie ukazywały co myśli o sobie Hope.
.
. To nie fikcja literacka, to książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autorki i jej koleżanek.
.
. Warsztat autorki bardzo przypadł mi do gustu. Dzięki pierwszoosobowej narracji czytelnik utożsamia się z bohaterami jeszcze bardziej - jest to trochę postać pamiętnika bohaterki, pojawił się także rozdział z perspektywy Lucasa. Dojrzały a zarazem luźny warsztat autorki, a przede wszystkim fabuła, powodują, że książkę bardzo szybko się czyta. Jeśli o samych bohaterów chodzi - typowi nastolatkowie, którzy maja więcej pomysłów w głowie niż mądrości i odpowiedzialności za swoje czyny - Intrygi jakie tutaj spotykamy, wydarzenia, sytuacje - są na miarę nagrody Nobla ( sarkazm ). Bardzo polubiłam Hope, które mimo wszystkiego co przeszła, była na tyle silna by dalej funkcjo...

{}× 1 | Komentarze (1) | link |
CZ
2020-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Problemy spotykają każdego z nas. Już od najmłodszych lat zmagamy się z pierwszymi przeciwnościami losu. Szkoła jest miejscem, które ma kształcić dzieci, ale to właśnie w niej pojawiają się pierwsze problemy i ciężkie sytuacje. Tak samo było z Hope, którą w szkole spotkało wiele złego. Szykanowana przez rówieśników została pozostawiona sama sobie z problemami, które zdecydowanie ją przerosły. Choroba ojca sprawia, że przeprowadzają się. Kiedy Hope zmienia szkołę, pojawia się nadzieja na lepsze życie. Poznaje nowych znajomych, a nawet przyciąga uwagę przystojnych kolegów, którzy walczą o jej względny. Hope po raz kolejny próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości, która jednak nie jest tak dobra, jak początkowo się jej wydawało.

Hope to bohaterka, która, wydawać by się mogło, jest silną osobą. Zmierza się z szeregiem problemów rodzinnych czy szkolnych, a także pracuje. Jednak szykanowanie w szkole łamie ją psychicznie. Mimo swojej ciężkiej sytuacji nie zarzeka na warunki w jakich życie, a dodatkowo pracuje by pomóc ojcu. Postać nie jest wykreowana na typową nastolatkę .

Książkę uważam za udany debiut autorki, która mimo młodego wieku ma swój, bardzo dobry styl pisania. Powieść czyta się bardzo dobrze. Inspiracja prawdziwymi wydarzeniami dodaje autentyczności fabule. Jednak kumulacja negatywnych zdarzeń w życiu Hope jest wręcz niewiarygodna. Stanowczo za dużo się dzieje. Szykanowanie w szkole, choroba ojca, owiana tajemnicą śmierć m...

{}× 1 | Komentarze (1) | link |
@angelika.jasiukajc
2021-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Give me hope" porusza bardzo ważne i jednocześnie trudne, wywołujące wiele emocji tematy, takie jak choroba, śmierć, samookaleczanie, stany lękowe czy ataki paniki.

Pomysł na historię jest bardzo dobry, książka wzrusza praktycznie od pierwszych stron. Autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko, pochłonęłam ją jednego dnia, w dosłownie kilka godzin. Uważam, że Adrianna Śmiałek ma potencjał, pisze dobrze, jednak musi popracować trochę nad szczegółami fabuły oraz szkieletem całej książki. Jeśli w "Give me hope" zmieniłaby kilka rzeczy, bardziej ją dopracowała, to byłaby to naprawdę dobra książka.

Stanowczo za dużo się w tej książce dzieje. Kumulacja negatywnych zdarzeń w życiu bohaterki jest odrobinę przesadzona, przez co też niewiarygodna.

Ponadto miałam wrażenie, że w niektórych momentach historia była poucinana, wydarzenia mające miejsce nie wyjaśnione w stu procentach, bez większego ładu i składu. Brakowało płynnego przejścia pomiędzy rozdziałami, jakby historia była niepełna, brakowało w niej niektórych fragmentów. Do tego dialogi, które miałam wrażenie, jakby nie wszystkie pochodziły od jednej autorki, totalnie nie pasowały do reszty.

Zakończenie co prawda było dla mnie wzruszające, bo przywołało wspomnienia. Opisywało ono sytuację, w której kilka lat temu sama się znajdowałam, natomiast patrząc pod kątem całej historii, którą poznajemy w książce to zakończenie ...

{} | link |
@ksiazkowa.gladys
2020-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

To co mnie zaintrygowało najbardziej do sięgnięcia po tę książkę to zdecydowanie wiek autorki, która jest młodą dziewczyną, a także fakt, że po części ukazuje ona historię, którą sama autorka przeżyła. Okładka niezwykle smutna, w stu procentach oddaje to co znajdziemy w środku zapisane na kartkach papieru.

Chociaż początkowo myślałam, że dostanę tutaj słodko- gorzki romans, który przeżywa nastolatka, tak jednak się nie stało. Powieść jest brutalna, pełna smutku i pełna wzruszeń. Pani Adrianna porusza bardzo ważny temat, który dotyka dość sporą część młodzieży - depresja, samookaleczanie oraz bycie odludkiem i gnębionym. To książka, którą każdy nastolatek powinien przeczytać, aby zobaczyć i zrozumieć drugiego człowieka.
Czytając "Give me hope" byłam tykającą bombą, która miałam wrażenie, że zaraz wybuchnie od nadmiaru emocji. Smutek, żal, radość, miłość. Najczęstsze uczucia, które mi towarzyszyły poznając historię Hope.

Hope to młoda dziewczyna, która w poprzedniej szkole była gnębiona. Zamknięta w sobie, nikt nie zdawał sobie sprawy co siedzi jej w głowie. Przykro się czyta o takich rzeczach, jednak takie sytuacje są nieodłącznym elementem w każdej szkole (NIESTETY!!).

Jest to piękna opowieść, pełna smutku ale także uczy nas. Uczy nas co czuje osoba nękana i szykanowana. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę!

{} | link |
@sistersasbooks
2021-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@szpaczek444
2020-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@madzia176
2020-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@shevill_books
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Give me hope. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl