Głosy starego morza

Norman Lewis
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Głosy starego morza
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zmęczony wojną brytyjski reporter porzuca Anglię, by spędzić rok na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava. Szuka miejsca odciętego od świata, a Farol, mała rybacka wioska, w której się zatrzymuje, całkowicie spełnia jego oczekiwania. Egzystencja jej mieszkańców, hołdujących tradycyjnym wartościom, płynie w rytmie przypływów i odpływów morza oraz połowów sardynek. Żyją w niemal całkowitej izolacji, a wszelkie ich potrzeby zaspokajają spróchniały kościół, składnica rybacka, rzeźnik, sklep wielobranżowy oraz krawcowa, którą mężczyźni odwiedzają nadzwyczaj często. A także bar, w którym wieczorami przy długim stole pod syreną spotyka się starszyzna rybacka, żeby białym wierszem omawiać wydarzenia minionego dnia.

"Głosy starego morza" to opowieść o Hiszpanii z czasów, zanim stała się turystyczną mekką. O ojczyźnie Lorki, nostalgicznej, niemal zabalsamowanej w starych zwyczajach, poranionej wojną domową, która jednocześnie była zaporą dla wpływów z zewnątrz. To też opowieść o zmianach, które wpłynęły na ten kraj bardziej niż poprzednie stulecia i odebrały mu jego unikatowy charakter.


Tytuł oryginalny: Voices of the Old Sea
Data wydania: 2022-09-28
ISBN: 978-83-8191-552-6, 9788381915526
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Reportaż [Czarne]
Kategoria: Reportaż
Stron: 296
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Norman Lewis Norman Lewis
Urodzony 28 czerwca 1908 roku w Wielkiej Brytanii (Forty Hill)
Brytyjski reporter, autor powieści i książek podróżniczych, którego Graham Greene nazwał „jednym z najwybitniejszych pisarzy XX wieku”. Fascynowały go miejsca, które cywilizacja zmieniła w niewielkim stopniu. Opisywał m.in. Birmę, Wietnam, Indie, kr...

Pozostałe książki:

Grobowiec w Sewilli Ucieczka z mrocznego tropiku Neapol ’44. Pamiętnik oficera wywiadu z okupowanych Włoch
Wszystkie książki Norman Lewis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Głosy starego morza aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jenny777
2018-12-17
10 /10
Przeczytane

Niezwykła nostalgiczna podróż po tym, czego już dawno nie ma. Czytając książkę nie miałam wrażenie, że wzgłębiam się w Costa Brava, raczej w odleglesze regiony świata. Hiszpanii, którą ukazuje autor daleko do współczesnego widoku. Tam, gdzie obecnie rozwija się turystyka, kiedyś był zupełnie inny świat. I dokładnie o tym opowiada ten reportaż. Spokojne życie ludzi, którzy czas spędzają na łowieniu ryb, a w wolnym czasie przesiadują pod "syrenką" i opowiadają o tym, co doświadczyli - w specyficzny, właściwy tylko sobie sposób. Nie mają wielkich oczekiwań, żyją przypływami i odpływami kolejnych ryb i nikomu niepotrzebny jest autobus do Figueres, bo nikt nie ma zamiaru opuszczać granic wioski.
Wprost chce się wejść w ten świat. Chce się, by minione wróciło.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Głosy starego morza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl