Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

Paweł Beręsewicz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych ...
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach
Książka Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze. Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11–15 lat – o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata… Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser. Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji. Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami „Gorzkiej czekolady...” – Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech. W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli – czasem (jak w „Rajskim ptaku”) ostro zarysowane. I świat, który w tym wieku ocenia się może najsurowiej, ale jakże szczerze. Piętnaście opowiadań – piętnaście wartości na piętnastolecie Fundacji ABCXXI, która od lat mówi o emocjach młodych czytelników, czyli o tym, co najważniejsze. Ważna książka o ważnych sprawach – na ważny wiek.Dorota Koman Spis opowiadańKatarzyna Ryrych – „Złomek”, „Szczęśliwego nowego roku”, „Rajski ptak”, „Niebieska kredka”Barbara Kosmowska – „Fan – Fatalne zauroczenie”, „Gorzka czekolada”, „Koszulka z numerem 6”Katarzyna Terechowicz – „Kacper”Wojciech Cesarz – „Dolina jeleni”Katarzyna Terechowicz i Wojciech Cesarz – „Burza”, „Sztuka programowania”Paweł Beręsewicz – „Pech”, „Nędzny tchórz”, „System”Andrzej Maleszka – „Opowiadanie o mądrości” Współwydawca: Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom
Data wydania: 2016-10-25
ISBN: 978-83-8097-004-5, 9788380970045
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 304

Autor

Urodzony 13 października 1970 roku w Polsce (Warszawa)

Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku....

Książki Paweł Beręsewicz

Wszystkie książki Paweł Beręsewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
MO
2019-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Napisanie opowiadań dla tak wymagającego czytelnika było w końcu nie lada wyzwaniem. Jak zaciekawić i nie trącić myszką? Jak nauczyć, a nie umoralniać? By sprostać temu zadaniu Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, która m.in. jest autorem Złotej listy książek dla dzieci (sprawdź jakie książki są na niej), skłoniła laureatów Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren do napisania krótkich form literackich opowiadających o trapiących młodzież tematach. Znajdziemy tu całkiem nowoczesne, pisane często językiem nastolatków, opowiadania i szacunku, uczciwości, samodyscyplinie, wolności, poczuciu własnej wartości czy asertywności.

Czy polecam? Tak, choć rzeczywiście dla nastolatka, bo młodsze dzieci mogą nie zrozumieć niektórych aluzji. Ja, jako matka, też z chęcią przeczytałam obydwa tomy. Mam nadzieję, że dzieci smartfonów z chęcią sięgną nie tylko po kostkę czekolady ale także po książkę „Gorzka czekolada”.

Więcej na https://konfabula.pl/gorzka-czekolada-dobra-dla-nastolatkow/

{} | link |
@Megin
2019-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Na Białym Regale

Co czytać po książce “Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”- Paweł Beręsewicz

Książka Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach
Gorzka czekolada. Tom 2. No... Paweł Beręsewicz, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz, Katarzyna Majgier ...
{}10/10
“Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawa...
Książka Jak trudno jest kochać?
Jak trudno jest kochać? Holly Bourne
{}7.7/10
Wszystko, czego potrzebuje Amber, to odrobina miłości. Jej ...
Książka Wymiatasz!
Wymiatasz! Matthew Syed
{}10/10
A gdybyś tak mógł wymiatać, w czym tylko zechcesz? Nie j...
Książka Próba bogów
Próba bogów Łukasz Radecki
{}8/10
Pierwsze Zmagania mające powstrzymać Czarnoboga zakończyły s...
Książka Życiorysy ludzi z miasta
Życiorysy ludzi z miasta Michał Bąk
{}8/10
Każdy, kogo mijasz na ulicy, ma swoją niepowtarzalną histor...

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}