Gra Endera

Gra Endera
9.32
Ocena 9.32 na 10 możliwych
Na podstawie 103 ocen kanapowiczów
Pierwszy tom kultowego cyklu Carda. Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągając...
Pierwszy tom kultowego cyklu Carda. Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka... "Gra...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7648-612-3 ( 9788376486123 )
Wydawnictwo: Prószyński Media
puchar @pedro @pedro pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę

Recenzje

Gra o wszystko
„Czasami na kłamstwach można polegać bardziej niż na prawdzie.” [s.9] Czy jesteśmy we wszechświecie sami? Czy życie istnieje tylko na Ziemi? To pytania, które ludzkość zadaje sobie od wielu lat. W naszej rzeczywistości kosmos wciąż jest niezbadany i chociaż poczyniliśmy znaczne postępy w tym kier...
Ból innych czasami bardziej boli niż własny
Są takie powieści, które zapadły mi głęboko w pamięć. Kończę i wiem, że szybko do nich powrócę. Gra Endera to klasyka gatunku s-f, pełna uroku, ale i mrocznych zaułków. To filozoficzna i wielowymiarowa opowieść o wyborze między losem jednostki, a przetrwaniem całego gatunku, a także o zderzeniu dwó...
Napisz swoją opinię

Opinie

MO
@mol_ksiazkowy_2 2018-12-06
Przeczytane (2018-12-06)
Zaskakujące, jak losy całego gatunku można złożyć w ręku jednego chłopca. Czy taka decyzja jest racjonalna? Co takiego odróżnia niedojrzały umysł dziecka od umysłu dorosłego, że w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, które grozi unicestwieniem ludzkości, ta decyduje na ten, pozornie szaleńczy krok? Te pytania postawił autor "Gry Endera" i na te pytania udzielił odpowiedzi w książce. Trzeba przeczytać.
@hotaru
@hotaru 2007-08-27
Przeczytane (2007-08-26)
Klasyka. Zdobywca zarówno Hugi, jak i Nebuli. Czytelnik śledzi losy Andrew Wiggina, trzeciego dziecka w świecie, gdzie prawa kontroli narodzin nie pozwalają na taką ekstrawagancję. Andrew - a raczej, jak sam siebie nazywa, Ender - został spłodzony tylko w jednym celu: by pokonać Robali, gatunek insektoidalnych obcych. W tym celu udaje się na orbitę by zdobyć militarystyczne wykształcenie w tajnej Szkole Bojowej i nie było by to takie dziwne, gdyby nie wiek rekruta - 5 lat.Niebywale przystępne studium agresji, wojskowości czy dowództwa. "Gra Endera" jest w kanonie lektur dla żołnierzy szkolonych na stanowiska dowódcze w Stanach. Poza tym, to po prostu solidna proza i genialne science fiction. Polecam nie tylko sympatykom gatunku.
@coconut
@coconut 2011-11-06
Przeczytane (2011-11-06)
Miałam nadzieję na naprawdę dobrą książkę. I "Gra Endera" właśnie taka jest. Pierwsza część jest umiarkowanie interesująca, ale za to zakończenia wciąga tak, że nie można się oderwać. Prawdą jest, że spora część wydarzeń była przewidywalna, lecz niech to nikogo nie zraża. Tę książkę trzeba przeczytać, głównie ze względu na świetne przedstawienie psychicznej strony bohaterów. Opisy szkoleń również zasługują na uznanie. Polecam.
@Colley
@Colley 2012-01-02
Przeczytane (2011-01-01)
Nie należę do fanów science-fiction. Tak naprawdę, to w ogóle nie lubię tego gatunku. "Grę Endera" wepchnięto mi na siłę i początkowo właśnie na siłę ją czytałam. Zajęło mi to dużo czasu, ale opłacało się. Książka jest dosyć niezwykła. Rewelacyjnie opisane uczucia, psychika. Zamierzam sięgnąć po następne części ;)
@Senthe
@Senthe 2008-08-06
Przeczytane (2008-08-06)
Taak. Czytając, nie mialam nawet pojęcia, że to klasyka, bo dostałam od znajomego. I muszę powiedzieć, że byłam w szoku, bo wciągnęła mnie straszliwie, mocniej niż cokolwiek, co czytałam od jakiegoś roku. Wybitna, najwyższej klasy science-fiction, którą znać nie tyle trzeba, co zwyzajnie warto.
@frodo
@frodo 2011-01-11
Przeczytane (2011-01-11)
Początek genialnego cyklu. Szkolenie głównych bohaterów (dzieci) i ich gry wojenne to istny majstersztyk. I cały ewolucja psychiki późniejszego Mówcy Umarłych jest świetnie pokazana. Klasyk SF. A do tego - lektura podstawowa w szkoleniu rzeczywistej amerykańskiej Marine Corps. Polecam.
@MagdaM
@MagdaM 2008-11-02
Przeczytane (2008-11-02)
Grę Endera przeczytałam pierwszy raz jak miałam może z 10 lat, a potem jeszcze raz i jeszcze raz:) Dla mnie jest zdecydowanie numero uno jeśli chodzi o science fiction. Zaskakująca, poruszająca, jedyna w swoim rodzaju!
@rydzykowa
@rydzykowa 2012-07-21
Przeczytane (2012-07-21)
Zdecydowanie polecam. Jeśli ktoś się zastanawia nad wejściem w krainę sf, niech zacznie od tej książki, później pójdzie już jak z płatka : ). Świetnie napisana, trzymająca w napięciu i przepełniona niezwykłą historią.
@Maynard
@Maynard 2010-05-04
Niestety nie lubię science-fiction i jestem gorącym zwolennikiem fantasy. Przy każdej próbie strawienia "Diuny" i innych fundacji padam jak polegli pod Waterloo. tym razem nie było inaczej...
@samo_zUo
@samo_zUo 2009-05-17
Przeczytane (2009-05-17)
Bardzo ambitna książka, wciągająca, świetnie wykreowane postaci, jednak brakuje mi tu takiej finezji i lekkości, którą dysponuje moja ulubiona Ursula k Le Guin. Cztery z plusem.
Autorzy
Orson Scott Card
Urodził się w 1951 roku w Richland w stanie Waszyngton, dorastał w Kalifornii, Arizonie i Utah. Przebywał nawet dwa lata w Brazylii jako misjonarz kościoła mormońskiego. Debiutował w wieku 26 lat opow...
Inne książki:
Książka Mówca umarłych
Książka Cień Endera
Książka Ksenocyd
Książka Glizdawce