Pamięć ziemi

Orson Scott Card
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Książka Pamięć ziemi
Książka Pamięć ziemi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność. Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo - chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady ani technologia, która umożliwiłaby stworzenie takiej broni. Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, sztuczna inteligencja – Naddusza – mógł bez problemów wypełniać swą misję. Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, że nie ma do stępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać prawidłowo. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach... "Wszechstronność Carda, jego zróżnicowany styl pisania i tematyka powieści sprawiają, że jest postacią wyjątkową wśród autorów SF." - Anne McCaffrey, autorka cyklu "Jeźdźcy Smoków z Pern" "Card jest jednym z najlepszych pisarzy science fiction." - "Library Journal" "Card jest mistrzem opowieści, a "Pamięć Ziemi" to lektura obowiązkowa." - "The Seattle Times" "Jak zwykle Orson Scott Card stworzył powieść przekonującą i napisaną z niezwykłą energią." - "The New York Times Book Review" Orson Scott Card (ur. 1951) - jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem "Gra Endera", które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, "Glizdawce", "Zew Ziemi" oraz "Badacze czasu - odkupienie Krzysztofa Kolumba". W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna.
Data wydania: 2011-01-20
ISBN: 978-83-7648-538-6, 9788376485386
Wydawnictwo: Prószyński Media
Cykle: Powrót do domu, tom 1
Stron: 296

Autor

Urodzony 24 sierpnia 1951 roku w USA ( Richland )

Urodził się w 1951 roku w Richland w stanie Waszyngton, dorastał w Kalifornii, Arizonie i Utah. Przebywał nawet dwa lata w Brazylii jako misjonarz kościoła mormońskiego. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które później zostało rozbu...

Książki Orson Scott Card

Wszystkie książki Orson Scott Card

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pamięć Ziemi - Orson Scott Card

Orson Scott Card jest jednym z bardziej znanych i popularnych pisarzy science fiction na świecie. Zasłynął głownie dzięki swojej kultowej „Sadze Endera”, a za dwie pierwsze powieście z tego cyklu („Gra Endera”, „Mówca Umarłych”) otrzymał prestiżowe nagrody Hugo i Nebulę Card ma na swoim koncie pon... czytaj dalej »

@enedtil @enedtil

Pieśń Ziemi

Orsona Scotta Carda nie trzeba przedstawiać, w końcu twórczość tego pisarza zna prawdopodobnie każdy fan science-fiction, chociażby z jego najpopularniejszego cyklu o Enderze. Dlatego też od razu przejdę do dalej. Zabierałam się za tę książkę bez jakichś większych pomysłów i przewidywań - ot, nazwi... czytaj dalej »

@Nidda @Nidda

40 milionów lat pokoju

Orscona Scotta Carda kojarzy zapewne każdy fan science-fiction, a jeśli nie to powinien nadrobić zaległości. Zasłynął Sagą Endera (z „Grą Endera” na czele), lecz na swoim koncie ma również inne ciekawe pozycje, do których z całą pewnością zalicza się „Pamięć Ziemi”. Stanowi ona pierwszą część cyklu ... czytaj dalej »

@Immora_Fray @Immora_Fray

Moja opinia o książce

Opinie
@Immora_Fray
@Immora_Fray
2011-06-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2011-01-01) Posiadane Nakanapie.pl
„Pamięć Ziemi” powinno się traktować jako wprowadzenie do sagi Powrotu do Domu. Przed nami jeszcze cztery części, do których ta jest jedynie wstępem. Zapowiadają się naprawdę miłe chwile spędzone nad lekturą. Historia opowiedziana w tej książce spełnia swoją funkcję – intryguje i zaprasza w porywającą podróż na Harmonię. Więcej w recenzji powyżej.
serce | link |
@enedtil
@enedtil
2011-02-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane (2011-02-22) U mnie na półce ... Fantastyka
Książka nie jest zła, ale nie jest też dobra. Jest przeciętna. Myślę, że nie nadaje się dla kogoś kto chce zacząć przygodę z fantastyką, ponieważ zwyczajnie się zniechęci. Z kolei dla osób czytających fantastykę, książka może wydać się po prostu nudna. Może jednak kogoś zaciekawi i przypadnie do gustu? Oczywiście istnieje taka możliwość ;)
serce | link |
@fprefect
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane (2019-11-08)
@DMusic
@DMusic
2012-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane (2012-11-21)
@Nidda
@Nidda
2011-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2011-11-04)
@KsiazeiZebrak
@KsiazeiZebrak
2011-08-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane (2011-08-29)

Co czytać po książce “Pamięć ziemi”- Orson Scott Card

Książka Wezwanie Ziemi
Wezwanie Ziemi Orson Scott Card
{}8.3/10
Naddusza uświadamia sobie, że nie może już skutecznie ochran...
Książka Odrodzenie Ziemi
Odrodzenie Ziemi Orson Scott Card
{}9/10
Po raz pierwszy w Polsce czwarta część sagi „Powrót do domu”...
Książka Odyseja czasu. Tom 1. Oko czasu
Odyseja czasu. Tom 1. Oko c... Arthur C. Clarke, Stephen Baxter
{}8/10
Jest to pierwsza część napisanej na początku XXI wieku trylo...
Książka Pierworodni Odyseja czasu 3
Pierworodni Odyseja czasu 3 Arthur C. Clarke, Stephen Baxter
{}10/10
Pierworodni po raz pierwszy dali znać o sobie wywołując Niec...
Książka Burza słoneczna
Burza słoneczna Arthur C. Clarke, Stephen Baxter
{}9/10
Bisesę Dutt, odesłaną na Ziemię 2037 roku przez tajemniczych...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się