W przedeniu

Aaron Johnston, Orson Scott Card
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Książka W przedeniu
Książka W przedeniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Prequel bestsellerowej serii o Enderze. Sto lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze Endera” ludzie sądzili, że są sami w Galaktyce. Ludzkość powoli torowała sobie drogę z Ziemi do planet i asteroid Układu Słonecznego, prowadząc prace badawcze, pozyskując minerały i zakładając kolonie. Statek górniczy El Cavador znajduje się z dala od Ziemi, w głębi pasa Kuipera, za Plutonem. Tak daleko od macierzystej planety mało jest innych statków górniczych oraz mieszkających na nich rodzin i są one rozproszone. Kiedy więc teleskopy El Cavadora wykrywają w granicach układu szybko poruszający się obiekt, nie wiadomo, co o nim sądzić. Jest olbrzymi i porusza się niemal z prędkością światła. Lecz statek górniczy ma też inne problemy. Jest stary, jego układy się psują. Rodzina staje się zbyt duża. Niektóre korporacje przynoszą do pasa Kuipera stosowaną w pasie asteroid taktykę zajmowania szybów. Przejmowanie się odległym obiektem, który może, ale nie musi być statkiem obcych, wydaje się... nieważne. Ci, którzy tak myślą, mylą się. To najważniejsze wydarzenie, z jakim zetknęła się rasa ludzka na przestrzeni miliona lat. To pierwszy kontakt ludzkości z obcą rasą. W powietrzu wisi pierwsza wojna z Formidami. Każda powieść Carda to kolejny argument za tym, że jest on obecnie najlepszym autorem science fiction. „The Houston Post” Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała kultowy cykl. „W przededniu” to jego prequel. Aaron Johnston – scenarzysta, komik, pisarz. Obecnie współpracuje z wytwórnią Summit Entertainment nad adaptacją „Gry Endera”, która wejdzie do kin w listopadzie 2013 roku.
Data wydania: 2013-03-19
ISBN: 978-83-7839-480-8, 9788378394808
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Pierwsza wojna z Formidami, tom 1
Stron: 376

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Świetna!

Zabrałam się za lekturę „W przededniu” trochę ryzykownie, gdyż książka ta stanowi prequel do „Gry Endera”, której – głupio się przyznać – nie czytałam. Zawsze trzymałam ją gdzieś na liście rzeczy do przeczytania, ale zwykle o niej nie pamiętałam. Kiedyś próbowałam zabrać się za inną książkę Carda, ale przesyłka utknęła w przepastnych czeluściach poczty i nigdy do mnie nie dotarła. A teraz, gdy zbliża się filmowa ekranizacja „Gry”, postanowiłam skoczyć do świata Endera na główkę – i się nie zawiodłam. Ba, zastanawiam się, czemu zmarnowałam tyle lat, nie zapoznając się z tą serią wcześniej. Bo c... czytaj dalej »

@Ag_VS @Ag_VS

Moja opinia o książce

Opinie
@SlumberGirl
@SlumberGirl
2013-08-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Biblioteczka :o
Co tu dużo mówić. Świetna! Nie czytałam jeszcze cyklu o Enderze, ale kiedy w księgarni natknęłam się na prequel uznałam to za dobry początek do zapoznania się z tym cyklem. Jednak zaczynając lekturę nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak mnie wciągnie. A tu okazuje się, że prequel ma się składać z 3 tomów! A drugi został dopiero co wydany w Stanach. Eh... A znając siebie wiem, że nie wytrzymam z czekaniem na resztę. Książka jest świetna, wciągająca i trzymająca w napięciu, że aż trudno się od niej oderwać. Myślę, że osobom, którym znany jest już cykl o Enderze i ta książka przypadnie do gustu. No nic, nie pozostaje mi nic innego jak zacząć swoją przygodę z cyklem o Enderze. A pierwszą część pr...
{} | link |
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@fprefect
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@maddy551
@maddy551
2014-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Ag_VS
@Ag_VS
2013-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “W przedeniu”- Aaron Johnston

Książka Prawy, lewy, złamany
Prawy, lewy, złamany Dawid Kain
{}9/10
Młodzi mieszkańcy jednego z krakowskich osiedli dowiadują si...
Książka Słownik japońsko-polski : słownictwo podstawowe
Słownik japońsko-polski : s...
{}9/10
2873 hasła podane w międzynarodowej transkrypcji fonetycznej...
Książka Stażystka. Mój romans z prezydentem Kennedym i jego skutki
Stażystka. Mój romans z pre... Mimi Alford
{}6.2/10
Skrywany przez pół wieku sekret romansu JFK Zawsze zwra...
Książka Miękkie ostrze, czyli historia i przyszłość rewolucji informacyjnej - Paul Levinson
Miękkie ostrze, czyli histo... Paul Levinson
{}10/10
?Miękkie ostrze traktuje o zmianie, jaką środki masowego prz...
Książka Erotyczne obrazy japońskie 1700-1820
Erotyczne obrazy japońskie ... Timon Screech
{}10/10
"Książka ma na celu zaprezentowanie polskiemu czytelnikowi j...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}