Hamlet czyli kres długiej nocy

Alfred Döblin
Hamlet czyli kres długiej nocy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ostatnia powieść pochodzącego ze Szczecina autora, który po wojnie mieszkał w RFN. Jest to historia angielskiego żołnierza, który ranny wraca do domu z wojny i próbuje w swym najbliższym otoczeniu, w kręgu rodziny zgłębić przyczyny wybuchu wojny. Ojciec żołnierza, znany literat aby odwrócić uparte pytania syna aranżuje wśród rodziny i znajomych opowiadanie różnych historii - o rycerzach, klasycznych wątków literatury i mitologii - na sposób, w jaki dzieje się to w Decameronie, by uniknąć próby odpowiedzi na jego pytania. Powieść obrazuje zafałszowanie życia i niezdolność elit europejskich do zmierzenia się uczciwie z rzeczywistością. Gdy nikt nie chciał wydać w RFN, Peter Huchel, redaktor pisma Sinn und Form, poradził Döblinowi, by wydał ją w NRD, co też się stało: wschodnio-niemieckie wydawnictwo Rütten & Loening Verlag wydało ją tam w 1956 roku. W tym celu Döblin musia przerobić ostatni rozdział. Rok później powieść wyszła również w zachodnich Niemczech, lecz pisarz już tego nie dożył. Posłowie Stefana Lichańskiego.
Tytuł oryginalny: Hamlet oder Die lange Nacht nimmt ein Ende
Data wydania: 1957
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 522

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hamlet czyli kres długiej nocy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hamlet czyli kres długiej nocy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl