Hera moja miłość

Anna Onichimowska
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 113 ocen kanapowiczów
Hera moja miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 113 ocen kanapowiczów

Opis

Najgorsze, że ta historia zdarzyła się naprawdę... Jacek, siedemnastolatek, dobrze się uczy, ma dziewczynę, chce studiować psychologię. Pochodzi z dobrze sytuowanej rodziny. Trawkę pali od czasu do czasu dla lepszego samopoczucia. Uważa, że nie grozi mu uzależnienie. Udaje mu się zachować tajemnicę przed rodzicami, ale nie przed młodszym bratem... Wstrząsająca, znakomicie napisana opowieść oparta na faktach. Może być przestrogą dla rodziców, najczęściej zabieganych, zajętych własnymi sprawami i codziennymi kłopotami. Nie zawsze poświęcają oni swoim dzieciom wystarczająco dużo uwagi. Sami przecież miewają ze sobą problemy...
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7311-729-7, 9788373117297
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Kometa i ja, tom 1
Stron: 160
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Anna Onichimowska Anna Onichimowska
Urodzona 28 stycznia 1952 roku w Polsce (Warszawa)
Polska poetka i prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych.

Pozostałe książki:

Demony na smyczy Lot Komety Pomiędzy Dziesięć stron świata
Wszystkie książki Anna Onichimowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Hera, moja miłość

21.06.2011

Czarne dziury. "Wpadało się do nich gwałtownie i niespodziewanie, a potem był długi lot w pustce i ciemności. Kto nigdy nie był w takiej dziurze, nie wie nic. Ani o życiu, ani o śmierci [...] czarna dziura nie jest schronieniem, ale wbrew pozorom jego przeciwieństwem. [...] Znakomita Większość [...] wsuwa się do dziury stopniowo i - rzec by można -... Recenzja książki Hera moja miłość

@Balbina64@Balbina64 × 1

Błędy młodości

25.07.2011

Dzisiejsze społeczeństwo boryka się z wieloma nałogami. Jedni mają problem z alkoholem, inni z narkotykami czy nikotyną. Śmiało można też powiedzieć, że jednak niektórym udaje się z tego wybrnąć – rzucają z używką lub/i poddają się odwykowi. Kolejna pozycja, która miałam możliwość przeczytać porusza właśnie problem, jakim jest nadużywanie narkotyk... Recenzja książki Hera moja miłość

W zamian za życie

5.09.2014

Rodzina Niwickich wiedzie piękne i dostatnie życie. Mają wszystko: piękny dom, idealny ogród, dwa drogie samochody i dwóch synów. No właśnie. Czy można osoby wymienić razem z rzeczami? Czy miłość jest materialna? Grażyna - matka chłopców wychowywała się w skrajnej biedzie. Gdy osiągnęła pełnoletność, obiecała sobie, że nie pozwoli żyć swoim dziecio... Recenzja książki Hera moja miłość

Hera moja miłość

17.08.2010

Książkę Anny Onichimowskiej "Hera moja miłość" wypożyczyłam tylko dlatego, że nie znalazłam więcej nic ciekawego, a mam zasadę, że wypożyczam trzy książki, ponieważ rzadko robię wypady do biblioteki. Lubię temat narkomanii, dlatego też uznałam, że ta powieść na pewno mnie zaciekawi. Jednak po przeczytaniu stwierdziłam, że nie wszystkie książki o na... Recenzja książki Hera moja miłość

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-15
4 /10
Przeczytane

Po lekturze „My, dzieci z dworca ZOO” i „Pamiętnika narkomanki” historia opowiedziana przez panią Onichimowską robi już niewielkie wrażenie na czytelniku. Niby jakoś tam oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, ale z każdą stroną widać, że autorka sama uzależniona nie była, a swoje wiadomości czerpie z drugiej ręki.

Wszystko w tej książce było dla mnie takie płaskie, pozbawione emocji, niedopowiedziane. Żeby przeciwdziałać uzależnieniom trzeba wstrząsać, opisywać dokładnie, pokazywać palcem – patrz, jak zaczniesz brać to skończysz tak i tak. Spacer w mokrych ubraniach do domu i utrata portfela raczej nikogo nie przestraszy i nie zmusi do zastanowienia się, czy warto.
Postać Jacka była tak opisana, że nie byłam w stanie wykrzesać w stosunku do niego zbyt dużej ilości pozytywnych uczuć. Dzieciak z bogatego domu, który uważa, że życie go tak bardzo skrzywdziło, bo ojciec pije, a matka nie ma dla niego czasu. Błagam. Tyle dzieci żyje w biedzie przez alkoholizm rodziców i jakoś daje sobie radę w życiu, bez takiego finansowego zaplecza jak główny bohater. Wiedzą dobrze do czego prowadzi uzależnienie i z całą mocą walczą o lepsze życie. A on wpada w pułapkę narkotyków, mimo tego iż widzi dokładnie, co nałóg robi z jego ojcem. Nie zbyt dobrze świadczy to o jego inteligencji, o sile charakteru nie wspominając.
Ta książka to było dla mnie spore rozczarowanie i ponowna lektura po kilku latach nie zmieniła mojego zdania na jej temat.

| link |
@ola1709
2011-06-23
10 /10
Przeczytane

Zaskoczyła mnie ta książka. Pozytywnie, jeżeli można tak to nazwać w tego typu sytuacji. Większość książek opowiadających o narkotykach, narkomanach, itp. pokazane są od strony ulicy, meliny, pokazują one walkę z narkotykiem, ale uczucia, rodzina, o tym się nie pisze. Dlaczego? Ponieważ osoby, które dają natchnienie do danej książki, nie chce poruszać tego tematu. Ale ta książka pokazuje wszystko. Wiemy co przeżywają rodzice, bliscy, wiemy ci spowodowało, że dana osoba spotkała się z marihuaną, braunem, amfetaminą, kokainą, czy innym narkotykiem. W tej książce "wspomnienia narkomana" nie są ocenzurowane. One dopiero się tworzą. Dzisiejsza młodzież jest zupełnie inna od tej sprzed... 30 lat? Alkohol, papierosy, seks, narkotyki, ... wiele czynników, które wpływają na nasze zachowanie, samopoczucie. Ale też nasze życie jest inne niż 30 lat temu. Świat jest wolny. Rozwody rodziców, samobójstwa, subkultury, presja społeczeństwa,... Wszystko, z czym my- nastolatkowie musimy sobie radzić. Nie próbuję w ten sposób nas bronić, jednak z czasem nerwy są coraz słabsze, a niebezpieczeństwo na nie czyhające- większe. Dlatego młodzież wspomaga się TYM. Aby zapomnieć

| link |
@tygrysek3
2010-04-02
Przeczytane

Okropne ;( Wstrząsające. Płakałam. Końcówka I części - ledwo się po tym pozbierałam. Zdecydowanie nie dla mnie są książki o narkomanii - za bardzo to przeżywam. Jestem za delikatna na takie rzeczy ;) Ale przeczytałam. To straszne, jak człowiek może się stoczyć, nie mieć za grosz godności... I to dotyka ludzi utalentowanych, którzy mogli do czegoś dojść, mieli ambicje i szanse w życiu. Przerażające :(

| link |
@Nadwrazliwa
2011-06-22
10 /10
Przeczytane

Nie pragnęłabym w niej czegokolwiek zmieniać. Było ukazane wszystko-ból, nałóg, strata i doszczętnie wyniszczająca ludzka samotność. Złączyło się to w piękną całość, ukazującą zarówno wesołe, jak i mniej kolorowe momenty młodzieńczej egzystencji XXI wieku, która jest jeszcze taka nieodporna na kłody pod nogami.

| link |
@Ayumi_Tsukada
2009-12-15
8 /10
Przeczytane

Przez całą książkę próbowałam nie myśleć o Komecie. Kobieta tak mnie wkurzała, że miałam ochotę ciepnąć książkę w najdzikszy kąt mojego pokoju i nigdy jej stamtąd nie wyciągać. Oczywiście nie mogłam powstrzymać łez ... przez Michałka ...

| link |
@limak11
2011-07-23
10 /10

Czytając książki o tej tematyce wymagam więcej momentów, które mnie przerażą. Jedynym momentem, który mną wstrząsnął był moment śmierci Michałka. Mimo wszystko zakupiłam część II - Lot Komety oraz część III - Demony na Smyczy :)

| link |
@malinowaesencja
2010-07-29
10 /10
Przeczytane

Ta ksiażka bardzo mi się podobała. Pokazała jedną z historii, która pokazywała powód, dla którego tworzą się narkomani. Bardzo smutna powieść, która na końcu jednak pokazuje, że wszystko może jednak się skończyć happyendem :)

| link |
@Demetria
2009-12-10
Przeczytane

Jeśli chodzi o książki dotyczące tematu narkomanii, ta niekoniecznie jest moją ulubioną, taką naj naj. Ale naprawdę dobra. Czytałam ją już jakiś czas temu i z tego co pamiętam, bardzo mnie wciągnęła.

| link |
@pima
2009-06-10
Przeczytane

Myślę, że każdy powinien to przeczytać. Nie wiem, co można o niej powiedzieć. Nie jest ciekawa pod względem akcji, formy itp. Nie jest arcydziełem. Ale naprawdę warto przeczytać, porusza do głębi.

| link |
@chwileulotnee
2011-06-16
8 /10
Przeczytane

książka dobra, ale bez szału. przez pierwszą połowę głównie się nudziłam, lecz pod koniec czytałam z zapartym tchem ;). fakt, są dużo lepsze książki o tej tematyce, ale ta też nie jest zła

| link |
MA
2008-01-20
Przeczytane

Książka miejscami nudnawa, rozmyślania o czarnej dziurze czasem się przedłużają. Treść zapada jednak w pamięć, akcja wartka i miejscami wstrząsająca. Doprowadzi do łez tych wrażliwszych.

| link |
@Rovena_Black
2019-01-08
5 /10
Przeczytane Książki obyczajowe/dramaty

Jest to chyba jedyna książka o narkomanii po jaką sięgnęłam i wydaję mi się, że byłam na nią jeszcze wtedy odrobinę za młoda. Mocno wstrząsnęły mną pewne sytuacje.

| link |
@kagda
2008-03-24
8 /10
Przeczytane

Zdecydowanie lepsza od drugiej części... Czasem czegoś brakuje, nagłego zwrotu akcji, albo przemilczenia pewnych kwestii. Ogólnie jednak bardzo dobra.

| link |
@bunia
2012-01-20
8 /10
Przeczytane

Książka o nałogach, o uzależnieniu - nie tylko od narkotyków, ale też dająca nadzieję, że można się z tego wyrwać, choć nie bez trudu.

| link |
@LucidDream
2010-03-08
8 /10
Przeczytane

Ciekawa, i na pewno ostrzega, aczkolwiek czytając historie Michałka miałam uczucie deja vu.... może kiedyś już o tym słyszałam:)

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“I mam uczucie, że nie ma już o czym mówić. I nigdy nie będzie. Bo słowa nie mogą wyrazić pustki. Im jest ich więcej, tym bardziej kłamią.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Lot Komety
Lot Komety
Anna Onichimowska
7.0/10
Po tragicznych doświadczeniach bohaterowie książki „Hera, moja miłość” starają się na nowo ułożyć so...
Demony na smyczy
Demony na smyczy
Anna Onichimowska
6.3/10
Trzecia część bestsellerowego cyklu Anny Onichimowskiej. Bohaterowie książek" Hera, moja miłość" i "...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl