Hiob mój przyjaciel. Obietnice szczęścia i nieuchronność zła

Bronisław Baczko
Hiob mój przyjaciel. Obietnice szczęścia i nieuchronność zła
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor poszukuje sensu zła i cierpienia ludzkiego; demaskuje oświeceniowe wyobrażenia o szczęściu w idealnym królestwie dobra; analizuje problem wewnętrznego rozdarcia człowieka, istoty autonomicznej a zarazem uwarunkowanej społecznie, wyobcowanej, osamotnionej; ukazuje tragizm ruchu rewolucyjnego, który w imię szczęścia przyszłych pokoleń skazuje żyjących na zło terroru politycznego. Przedstawia bogaty materiał historyczny z epoki francuskiego Oświecenia. Swą refleksją burzy stereotypowy obraz tej epoki. Waga, uniwersalny i ponadczasowy charakter poruszanych w książce kwestii egzystencjalnych stanowią o aktualności i atrakcyjności książki dla czytelnika.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-01-13615-4, 9788301136154
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Nagrody: Nagroda im. księdza Józefa Tischnera (Zwycięzca)
Kategoria: Filozofia
Stron: 401

Autor

Bronisław Baczko Bronisław Baczko
Urodzony 13 czerwca 1924 roku w Polsce (Warszawa)
Bronisław Baczko – polski filozof, historyk myśli społecznej, współzałożyciel warszawskiej szkoły historyków idei, wykładowca związany z Uniwersytetem Warszawskim (1952–1968), Instytutem Filozofii i Socjologii PAN, Université de Clermont-Ferrand(fr....

Pozostałe książki:

Hiob mój przyjaciel. Obietnice szczęścia i nieuchronność zła Jak wyjść z Terroru Rewolucja. Władza, nadzieje, rozterki Rousseau: samotność i wspólnota
Wszystkie książki Bronisław Baczko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Hiob mój przyjaciel. Obietnice szczęścia i nieuchronność zła nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hiob mój przyjaciel. Obietnice szczęścia i nieuchronność zła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat