Historia polityczna Europy Zachodniej

Jerzy Krasuski
Historia polityczna Europy Zachodniej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Popularnonaukowa synteza dziejów politycznych Europy Zachodniej od czasu zakończenia II wojny światowej. Książka ukazuje odmienności w gospodarczym, cywilizacyjnym i politycznym rozwoju Europy Wsch. i Zach. Przedstwia pierwsze działania integracyjne w gospodarce, omawia przyczyny i skutki "zimnej wojny", okres odprężenia w stosunkach Wschód - Zachód w latach 1953-1957, rolę prezydenta Francji de Gaulle-a na arenie europejskiej (1958-1968) oraz wpływ zachodnioniemieckiej polityki wschodniej (1969-1979) na kontynuację odprężenia politycznego w Europie. W książce znajdziemy rozdziały poświęcone sytuacji europejskiego Zachodu w okresie schyłku potęgi ZSRR (1980-1989), a następnie po rozpadzie obozu państw komunistycznych. Książkę zamyka omówienie perspektyw politycznie i gospodarczo jednoczącej się Europy oraz kalendarz integracjii europejskiej.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88841-65-1, 9788388841651
Wydawnictwo: KURPISZ PUBLISHING

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Historia polityczna Europy Zachodniej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia polityczna Europy Zachodniej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl