Historia Rosji

Ludwik Bazylow, Steinberg Mark D., Riasanovsky Nicholas V. ...
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Historia Rosji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ten tekst jest wartościowy nie tylko z powodu niewiarygodnej dokładności i szerokiego zakresu tematycznego, lecz także ze względu na jego niezwykłą elastyczność oraz rozsądne i stonowane podejście do rozlicznych zagadnień z historii Rosji, co powoduje, że znajduje on zastosowanie na rozmaitych zajęciach z tej dziedziny. W. Artur Mckee, American University Od dwudziestu pięciu lat na swoich zajęciach poświęconych dziejom Rosji wykorzystuję Historię Rosji Riasanovsky?ego. Choć eksperymentowałem też z innymi tekstami, zawsze do niej powracałem ze względu na jej wspaniałą narrację, zrównoważenie i obiektywizm. Jest świetna. Carl H. Wilson, Sain?t John?s Prep Schooll Obecne wydanie Historii Rosji obejmuje całe dzieje tego kraju, począwszy od czasów najdawniejszych, najdawniejszych skończywszy na okresie postkomunistycznym. Zasługą współautora, Marka Steinberga, jest gruntowna aktualizacja materiału na podstawie najnowszych badań, w tym także niedawno udostępnionych dokumentów archiwalnych. Riasanovsky i Steinberg analizują wszystkie wymiary historii Rosji ? polityczny, międzynarodowy, militarny, gospodarczy, społeczny i kulturalny ? zachowując przy tym obiektywizm, jasność oraz zrównoważony osąd. Podręcznik zaigra bogaty zasób nowych ilustracji oraz uaktualnioną bibliografię. Dwa nowe rozdziały poświęcone polityce, społeczeństwu i kulturze po 1991 roku ukazują skomplikowane doświadczenia Rosji po epoce komunizmu oraz analizują jej szanse na osiągnięcie większej stabilizacji i zamożności. Nicholas V. Riasanovsky ? emerytowany profesor historii Europy na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, jeden z najwybitniejszych historyków Rosji. W 1987 roku został członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk. Napisał kilka książek, w tym The Image od Peter Great in Russian History and Thought (Oxford University Press, 1985) oraz The Emergence of Romanticism (Oxford University Press, 1992) Mark D. Steinberg ? profesor historii na Uniwersytecie Illinois w Urbanie i Champaign. Specjalizuje się w kulturalnej, intelektualnej oraz społecznej historii Rosji końca XIX i początku XX wieku. Do jego licznych publikacji książkowych należą m.in. Voices of Revolution, 1917 (2001) i Proletarian Imagination: Self, Modernity and the Sacred in Russia, 1910-1925 (2002). PATRONAT MEDIALNY: Tygodnik Powszechny TVP HISTORIA Histmag.org
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-233-2615-1, 9788323326151
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Serie: Historie Krajów i Narodów, Historiai
Kategoria: Historia
Stron: 789
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Historia Rosji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-11
7 /10
Przeczytane Россия Mam w domu 📚

"Historia Rosji", autorstwa pana Ludwika Bazylowa, była pierwszym opracowaniem o historii tego kraju, z jakim miałam przyjemność się zapoznać. Korzystam z niego wyrywkowo od lat, głównie do niego porównywałam wszystkie później czytane przeze mnie książki o tej tematyce.

Gdy mogłam w końcu poświęcić swój czas na coś więcej niż ciągła nauka zębologii, postanowiłam zrealizować swoje marzenie o stworzeniu własnego "kompendium" wiedzy o historii Rosji. Książka Bazylowa stanowi kanwę dla moich notatek, a z dniem 07.07.2018 zakończyłam pracę z tym podręcznikiem, więc taką datę przeczytania umieszczam, chociaż można powiedzieć, że książkę przeczytałam już wielokrotnie.

"Historia Rosji" jest opracowaniem szerokim, obejmuje okres od początków państwa aż po Rewolucję Październikową, czyli najbardziej interesujący mnie okres w historii tego kraju. Właściwie spełniła ona moje oczekiwania i mogę ją polecić czytelnikowi, który chciałby zapoznać się ze skróconą historią Rosji. Nie jest ona napisana językiem typowo naukowym, więc śmiało może zabrać się za nią każdy.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia Rosji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl