Historia starożytnych Greków. Tom I: Do końca wojen perskich.

Ewa Wipszycka, Benedetto Bravo
Historia starożytnych Greków. Tom I: Do końca wojen perskich.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwszy tom najnowocześniejszego polskiego podręcznika do dziejów świata greckiego, autorstwa najlepszych specjalistów w swej dziedzinie. Autorzy uniknęli schematycznego wykładu historii politycznej, omawiając i analizując także struktury społeczne i ustrojowe, obyczaje, religię i kulturę. Starali się przedstawić zmienną naturę wykładanej materii, prezentując różne poglądy w kwestiach spornych i wskazać w jakim kierunku idą prace uczonych. W efekcie powstało dzieło napisane w tonie bardzo osobistym i polemicznym.   źródło okładki: własne zdjęcie.
Data wydania: 1988
ISBN: 83-01-06654-7, 8301066547
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Cykl: Historia Starożytnych Greków, tom 1
Kategoria: Historia
Stron: 532

Autor

Ewa Wipszycka Ewa Wipszycka polska historyczka starożytności, papirolożka, profesor nauk humanistycznych, emerytowana nauczycielka akademicka Uniwersytetu Warszawskiego

Pozostałe książki:

Cywilizacja starożytna Kościół w świecie późnego antyku Chrześcijaństwo u schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze t.V Chrześcijaństwo starożytnego Egiptu Narodziny średniowiecznej Europy
Wszystkie książki Ewa Wipszycka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Historia starożytnych Greków. Tom I: Do końca wojen perskich. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia starożytnych Greków. Tom I: Do końca wojen perskich.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl