Historia systemu sterowania społecznego Kościoła katolickiego

Józef Kossecki
Historia systemu sterowania społecznego Kościoła katolickiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z przedmowy: Kościół katolicki i jego system sterowania społecznego bardzo często postrzegany jest u nas przez pryzmat tzw. mroków średniowiecza. Przez wiele lat propaganda i urzędowa nauka historii w PRL starała się utrwalić w świadomości naszego narodu stereotyp mroków średniowiecza. Ten stereotyp nadal funkcjonuje w społeczeństwie. Feudalizm charakteryzuje się przy tym jako ustrój, w którym szlachta i duchowieństwo uciskały bezlitośnie chłopów - nic im w zamian nie dając, odsuwały od wszelkiego wpływu na życie publiczne mieszczaństwo, posługując się aparatem kościelnym i religią jako swoistym opium dla ludu (według znanego sformułowania K. Marksa). Nad tymi mrokami średniowiecza unosił się upiór inkwizycji jako symbol klerykalizmu i zacofania. ------ SPIS TREŚCI •Przedmowa •Wstęp 1.Pojęcie systemu sterowania społecznego 2.Ogólna analiza systemu sterowania społecznego Kościoła katolickiego 3.System sterowania społecznego Kościoła katolickiego od założenia do edyktu mediolańskiego 4.System sterowania społecznego Kościoła katolickiego od edyktu mediolańskiego do powstania Państwa Kościelnego 5.Chrześcijański system sterowania społecznego w średniowieczu 6.System sterowania społecznego Kościoła katolickiego od Soboru Trydenckiego do Wielkiej Rewolucji Francuskiej 7.Zmiany kościelnego systemu sterowania społecznego w okresie od Wielkiej Rewolucji Francuskiej do końca pontyfikatu Piusa IX 8.Przełomowe zmiany kościelnego systemu sterowania społecznego od pontyfikatu Leona XIII do zwołania Soboru Watykańskiego II 9.Dalszy ciąg zmian w systemie sterowania społecznego Kościoła od Soboru Watykańskiego II 10.Kościelny system sterowania społecznego w Polsce Niepodległej, PRL i III RP Dodatkowa informacja: Książka w formie ebooka udostępniona przez autora za darmo, dostępna w serwisie socjocybernetyka.pl
Data wydania: 1999
ISBN: 83-910680-1-3, 8391068013
Wydawnictwo: Józef Kossecki
Stron: 171

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Historia systemu sterowania społecznego Kościoła katolickiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia systemu sterowania społecznego Kościoła katolickiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl