Hitler i Stalin. Fałszerstwo, wymysł. prawda

Werner Maser
Hitler i Stalin. Fałszerstwo, wymysł. prawda
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Hitler i Stalin – czołowe postacie XX w., najbardziej napiętnowane na świecie z powodu swoich czynów i tego, co po sobie pozostawiły – będą zawsze tematem wielu opracowań naukowych i popularnonaukowych. W pracach tych można czasem znaleźć tezy bardzo kontrowersyjne. Tym, co różni książkę Masera od podobnych publikacji, jest bardzo wnikliwa analiza dotychczasowych opracowań. Autor pokazuje, jak biografie Hitlera i Stalina są – świadomie lub nie – fałszowane, zniekształcane lub pisane z dużą dozą fantazji. Wykazuje i piętnuje fałszerstwa dokonane z rozmysłem, zwłaszcza w pracach cieszących się znaczną popularnością. Maser głosi jednak z przekonaniem, że historyk powinien być wierny prawdzie historycznej, jeśli nie chce działać na szkodę swoją i swojego rzemiosła. Jego szokujące wyniki badań opartych na nieznanych materiałach źródłowych, traktowanych przez lata jako ściśle tajne, zmuszają do nowego opracowania zasadniczych tematów historii II wojny światowej.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-04-04934-5, 9788304049345
Wydawnictwo: Ossolineum

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hitler i Stalin. Fałszerstwo, wymysł. prawda? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hitler i Stalin. Fałszerstwo, wymysł. prawda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl