Recenzje książki "Hobbit"

Dodaj swoją recenzję

W Śródziemiu

GA
@gabolek000 · 2016-03-26 13:49:42

Recenzja na: http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/2016/03/33-hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem.html Wyobraźcie sobie, że jesteście hobbitami. Hobbitami niezwykle wygodnymi, czasem leniwymi i ciągłe głodnymi. Nie jesteście już tacy młodzi, lecz nie jesteście też starzy. Palicie właśnie swoją ukochaną fajkę, kiedy do waszych drzwi puka nieoczekiwany g... czytaj dalej »

Początek wielkiej przygody

IM
@Immortalon · 2014-03-01 21:19:11

Krótko można rzec, iż Hobbit, wydany po raz pierwszy w 1937 roku, jest idealnym początkiem dla kogoś, kto do tej pory nie miał styczności z twórczością Tolkiena. Ta powieść napisana pod wpływem legend i folkloru angielskiego, na trwałe wpisała się w kanon literatury fantasy, będąc 'wstępem' do późniejszego literackiego monumentu stworzonego przez t... czytaj dalej »

Hobbit, czyli tam i z powrotem

@magda87 @magda87 · 2014-02-13 22:55:17

John Ronald Reuel Tolkien - angielski filolog i pisarz, jeden z prekursorów gatunku fantasy. Twórca najbardziej znanego w fantastyce literackiego świata - Śródziemia. Pan Bilbo Baggins, jak na porządnego hobbita przystało, wiedzie życie spokojne i pozbawione niespodzianek, ciesząc się szacunkiem i poważaniem wśród sąsiadów. Nade wszystko ceni zaś ... czytaj dalej »

Hobbit, krasnoludy i Śródziemie, czyli tam i z powrotem z Tolkienem

@Gumciobook @Gumciobook · 2014-01-17 18:34:28

Bilbo Baggins jest zwyczajnym hobbitem. Mieszka sobie spokojnie pod Pagórkiem. Jego dotychczas przewidywalne i mało emocjonujące życie, zakłóca wizyta Gandalfa i trzynastu krasnoludów. Proponują mu podróż w nieznane przez hobbita krainy, w roli Włamywacza. Tak Bilbo dołącza do Kompanii Thorina Dębowej Tarczy i wraz z towarzyszami pokonuje wiele pr... czytaj dalej »

"Hobbit, czyli tam i z powrotem"

@Amethyst @Amethyst · 2013-04-14 16:00:51

Podróże to zdecydowanie najlepszy pretekst do przeżycia niesamowitych przygód. Nie inaczej było w przypadku sympatycznego hobbita, którego wyprawę postanowił opisać jeden z najbardziej znanych twórców literatury fantasy, jeśli nie jej prekursor, J.R.R. Tolkien. Cała historia rozpoczyna się dosyć niepozornie. Zostajemy zaproszeni do norki niejakieg... czytaj dalej »

Tam i z powrotem

@candylove27 @candylove27 · 2013-02-07 23:01:27

Nie jestem fanką książek przygodowych i fantasy. Jednak czasami mogę sobie zrobić czytelniczy wyjątek. Hobbit'a już miałam okazję czytać kilka lat temu, dlatego było to tym razem swoistym przypomnieniem treści. Ale szczerze się załamałam, gdyż wielu wydarzeń już nie pamiętałam, być może teraz dopiero dotarła do mnie treść tej książki? Dodatkowo, mo... czytaj dalej »

Hobbit czyli tam i z powrotem

@marta2710 @marta2710 · 2012-12-26 16:57:48

Tolkien od pierwszych rozdziałów wprowadza nas w niesamowity świat hobbitów, krasnoludów , elfów i orków. Całe Śródziemie jest doskonale stworzone. Z każdym kolejnym rozdziałem poznajemy je coraz bardziej. Wszystko w książce jest idealnie dograne, wszystkie postacie doskonale stworzone, choć sama fabuła trochę nudna i męcząca. Jako,że jestem wielk... czytaj dalej »

Naprzeciw przygodzie!

@MarKo @MarKo · 2012-12-05 19:12:05

Wstyd się przyznać, ale przeczytałam "Hobbita" dopiero teraz. Pozostałą twórczość J.R.R. Tolkiena znam dość dobrze, jednak do pierwszej powieści mistrza fantasy długo nie mogłam się przekonać. Zapewne przez wzgląd na krasnoludy, które zdecydowanie nie należą do moich ulubionych fantastycznych postaci. Teraz jednak niesiona ogólnym podnieceniem zwią... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się