Hormony rządzą

Max Nieuwdorp
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Hormony rządzą
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W jaki sposób hormony pomagają na stres psychiczny? Jak hormony głodu i sytości wpływają na zachowanie nastolatków? Dlaczego czasem reagujemy złością, choć tego nie chcemy?

Hormony silnie wpływają na całe nasze życie, w tym na osobowość. Ich nierównowaga może wywrócić wszystko (dosłownie!) do góry nogami. To one w dużym stopniu decydują o naszym rozwoju.

Centrum dowodzenia hormonami mieści się w samym środku mózgu, zaraz za oczami. To tam znajdują się podwzgórze i przysadka – wielkości odpowiednio truskawki i ziarnka grochu – które niczym generałowie sterują naszym układem nerwowym i hormonalnym.

Wybierz się z Maxem Nieuwdorpem, doświadczonym internistą i endokrynologiem, w fascynującą podróż po świecie ludzkich hormonów. Odkryj związek twoich doświadczeń i samopoczucia z czynnikami hormonalnymi, którym dotychczas nie poświęcałeś uwagi. Przekonaj się, że hormony rządzą!
Dzięki tej książce zrozumiesz własny organizm i skutecznie poprawisz jego funkcjonowanie.

Wydanie 1
Data wydania: 2023-09-27
ISBN: 978-83-8135-333-5, 9788381353335
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 352
dodana przez: Vernau

Autor

Max Nieuwdorp Max Nieuwdorp
Urodzony w 1977 roku w Holandii
Max Nieuwdorp jest internistą-endokrynologiem, profesorem i kierownikiem katedry UMC w Amsterdamie. Pracował również jako naukowiec wizytujący na Uniwersytecie Kalfornijskim, w San Diego, w USA. Fot. źródło: @Link

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wszystko, co powinn*ś wiedzieć o hormonach

2.10.2023

Wiedzieliście, że ,,Pojęcie hormon zostało użyte po raz pierwszy w 1902 roku. Posługiwali się nim Ernest Starling i jego szwagier William Bayliss, brytyjscy fizjologowie, którzy wspólnie badali działanie układu trawiennego". ,,Hormony rządzą. Jak hormony kształtują twoje życie od narodzin do śmierci" Maxa Nieuwdopro to książka, której tematyk... Recenzja książki Hormony rządzą

@Radosna@Radosna × 2

Rzetelna publikacja!

27.09.2023

Zacznę tym razem od tego, że książkę napisał człowiek, który zna się na tym, o czym pisze. Jest internistą i endokrynologiem, dlatego publikacja, która wyszła spod jego pióra jest rzetelna, poparta wiedzą i latami doświadczenia. Jak sam wspomina w przedmowie, książkę zdecydował się napisać dopiero po przepracowaniu jako lekarz niemal dwudziestu la... Recenzja książki Hormony rządzą

o hormonach

5.10.2023

Dzień dobry! Nie od dziś wiadomo, że hormony są bardzo ważną częścią naszego organizmu i odrywają wielką rolę w naszym codziennym życiu, zachowaniu czy nastroju. Jednak nie każdy może wiedzieć, dlaczego np hormony pomagają na stres psychiczny, w jaki sposób hormony wpływają na naszą tożsamość płciową lub co możemy zrobić aby poprawić jakość nasze... Recenzja książki Hormony rządzą

WK
@w_ksiazkowym_zaciszu

Hormony rządzą

25.09.2023

Max Nieuwdorp Hormony rządzą. Jak hormony kształtują twoje życie od narodzin do śmierci. Wydawnictwo : @otwarte Strony : 366 Oprawa : miękka Mam wrażenie, że to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin medycyny, albo ludzie przywiązują nie przywiązują uwagi do tego aspektu zdrowia. Czytając książkę, miałam wrażenie że wszystko zależy od naszych h... Recenzja książki Hormony rządzą

M(
@dudek.malgorzata92

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2023-09-27
9 /10
Przeczytane Przeczytane w 2023 Współpraca Wydawnictwo Otwarte

Czy hormony płciowe odgrywają ważną rolę w rozwoju mózgu?
Jaki mają wpływ na odporność?
Dlaczego ciezarnym kobietom zmieniają się smaki?

Lubie bardzo książki medyczne, mam nadzieję, że wy także. Przychodzę z propozycją i jednocześnie na zachętę do sięgniecia po powyższą lekturę, którą ma już jutro swoją premierę.

Max Nieuwdorp to specjalista od endokrynologii, który po przepracowania prawie dwudziestu lat postanowił przedstawić w swojej książce układ hormonalny. Ma on ogromny wpływ na nasze samopoczucie czy zachowanie. Hormony sprawują kontrolę nad naszym ciałem i liczne przypadki, jakie zostały przedstawione w książce mogą czas i zaskoczyć, kiedy to mogą mocno zmieniać nasze dotychczasowe zachowania.

Począwszy od historii hormonalnej, rozmnażania, narodzin przez układ pokarmowy i emocje do pamięci, cukrzycy i starości...
Naprawdę szeroki zasób wiedzy znajduje się w #hormonyrządzą, a Nieuwdorp w przystępny i zrozumiały sposób tłumaczy wiele. Widać, że zawód został wybrany z pasji i fascynacji przekazując tym samym swoje doświadczenie i wiedzę.
Świetna lektura.

× 5 | link |
@toptangram
2023-10-08
Przeczytane

Max Nieuwdorp "Hormony rządzą" Jak hormony kształtują twoje życie od narodzin do śmierci, przełożyła Olga Niziołek,

Bardzo podobają mi się zawarte już pod koniec poświęconej działaniu hormonów i ich wpływie na funkcjonowanie naszego organizmu słowa autora. "Niniejszym wypisuję zatem receptę lekarską z poradą, byście jak najwcześniej zadbali o odpowiednią równowagę hormonalną poprzez zdrowe jedzenie i sporo ruchu. Pamiętajcie także o odpowiednim rytmie dobowym.
"Czego się za młodu nauczysz, na starość jakbyś znalazł"–a w naszych czasach to wcale nie takie proste."

Doceniam tę naprawdę przystępnie napisaną, a zarazem bazującą na chronologii ludzkiego życia, książkę, której autor w niezwykle przejrzysty sposób snuje opowieść o działaniu ludzkich hormonów, bo choć mamy z nimi do czynienia już od urodzenia, to tak naprawdę nie zawsze mamy chęć i możliwości, by w sposób dokładniejszy zgłębić ich funkcjonowanie w sposób inny niż dopiero ten bazujący na diagnozowaniu jakiegoś szukanego u siebie schorzenia.

Max Nieuwdorp, internista i endokrynolog zabrał mnie w opowiedzianą nieskomplikowanym językiem, a zarazem fascynującą podróż po zakamarkach ludzkiego układu hormonalnego, bazującą nie tylko na opisach jego funkcjonowania, ale również skupiającą się na uzmysłowieniu, że prawidłowa gospodarka hormonalna człowieka to wynik wielu współdziałających elementów, na których drodze stają takie wyzwania jak chociażby dojrzewanie, ciąża czy poród czy wreszci...

× 2 | link |
@Radosna
2023-10-02
8 /10

,,Hormony rządzą. Jak hormony kształtują twoje życie od narodzin do śmierci" Maxa Nieuwdopro to książka, której tematyka bliska jest każdemu z nas. Układ hormonalny wpływa na wiele aspektów funkcjonowania naszego organizmu. Wpływa na różne organy. Autorowi udało się przedstawić sporo aspektów naszego układu endokrynnego w skondensowanej dawce wiedzy. W książce Max Nieuwdopro zwraca uwagę na wielkie znaczenie układu hormonalnego, jego wpływu na mózg i układ trawienny, a także tożsamość płciową i preferencje seksualne.

,,Hormony rządzą. Jak hormony kształtują twoje życie od narodzin do śmierci" Maxa Nieuwdorpa to książka, w której zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. To ciekawa pozycja popularnonaukowa, którą świetnie się czyta. Sama z pewnością wrócę do poszczególnym fragmentów, które sobie zaznaczyłam. To fascynująca książka opowiada o mechanizmach funkcjonowania naszego organizmu.

| link |
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2023-10-05
8 /10
@maitiri_books_2
2023-09-27
8 /10
Przeczytane
M(
@dudek.malgorzata92
2023-09-25
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Hormony rządzą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat