I sypnęła łaciną

Agata Kelso
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka I sypnęła łaciną
Książka I sypnęła łaciną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Nie zna życia ten, kto nie zna łaciny.

Myślicie, że łacina to język martwy, który nikomu nie jest już dziś potrzebny, a jego znajomości nie warto nawet wpisywać do CV? Jesteście w błędzie! Wiele powiedzeń znanych nam w języku polskim ma swoje źródło w sentencjach łacińskich. Agata Kelso udowadnia, że mnóstwo z nich zupełnie nie straciło na aktualności, a mądrości głoszone przez Horacego czy Sokratesa wciąż mogą inspirować i zadziwiać uniwersalnym przesłaniem. W książce „I sypnęła łaciną” znajdziecie teksty, które w błyskotliwy, zabawny i przystępny sposób dyskutują z odwiecznymi tematami takimi jak polityka, religia, feminizm czy... zamiłowanie do wysokoprocentowych trunków. Autorka wskazuje jednocześnie, że natura ludzka (nie zawsze doskonała) pozostaje taka sama od tysiącleci. Warto zatem czerpać z doświadczeń starych myślicieli i filozofów, by ją udoskonalić! 
Data wydania: 2019-07-24
ISBN: 978-83-8147-547-1, 9788381475471
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Filozofia
Stron: 96
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Errare humanum est, czyli o tym jak bardzo się pomyliłam. I jak bardzo zła jest to książka.

Decydując się na wybór książki do przeczytania lubię zapoznać się z materiałem promocyjnym umieszczanym zwyczajowo z tyłu okładki. Parę zdań potrafi niejednokrotnie umiejętnie wprowadzić w klimat, przedstawić główny zamysł autora, wspomóc w podjęciu decyzji, czy dana pozycja warta jest mojego czasu. W przypadku „I sypnęła łaciną” Agaty Kelso zapowiadało się bardzo zachęcająco- wydawnictwo obiecywało teksty, które „w błyskotliwy, zabawny i przystępny sposób dyskutują z odwiecznymi tematami, takimi jak polityka, religia, feminizm”. Błyskotliwie nie było z pewnością, przystępnie- owszem, bo na s... czytaj dalej »

@Maruuuda @Maruuuda

Moja opinia o książce

Opinie
@Vemona
2020-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Filozofia/ etyka/ mitologia/ religioznawstwo Mam Popularnonaukowe 2020 zakupy 2020

Ależ to jest urocze!  Inspirowane łacińskimi powiedzeniami przemyślenia autorki, jej poglądy i przekonania powiązane z cytatami, felietony, a właściwie felietoniki - idealnie trafiają w mój gust. 
Może dlatego, że mam podobne poglądy, może dlatego, że jesteśmy z tego samego pokolenia i pewne skojarzenia siłą rzeczy mamy podobne - nie wiem, ale zauroczyła mnie ta książka.
Nie jest to oczywiście zbiór cytatów z przekładem i informacją o pochodzeniu - to byłoby zbyt nudno, fantastyczne są skojarzenia autorki, jej odnoszenie się do cytowanych słów, nawiązania. Dla mnie bomba!!

{}× 1 | link |
@Maruuuda
@Maruuuda
2019-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jako gwóźdź do (swojej?) trumny przytoczę okrutne, ale wciąż prawdziwe słowa Liwiusza: Ea natura multitudinis est: aut seruit humiliter aut superbe dominatur; libertatem, quae media est, nec ...”
{}× 1
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}