I sypnęła łaciną

Agata Kelso
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
I sypnęła łaciną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Nie zna życia ten, kto nie zna łaciny.

Myślicie, że łacina to język martwy, który nikomu nie jest już dziś potrzebny, a jego znajomości nie warto nawet wpisywać do CV? Jesteście w błędzie! Wiele powiedzeń znanych nam w języku polskim ma swoje źródło w sentencjach łacińskich. Agata Kelso udowadnia, że mnóstwo z nich zupełnie nie straciło na aktualności, a mądrości głoszone przez Horacego czy Sokratesa wciąż mogą inspirować i zadziwiać uniwersalnym przesłaniem. W książce „I sypnęła łaciną” znajdziecie teksty, które w błyskotliwy, zabawny i przystępny sposób dyskutują z odwiecznymi tematami takimi jak polityka, religia, feminizm czy... zamiłowanie do wysokoprocentowych trunków. Autorka wskazuje jednocześnie, że natura ludzka (nie zawsze doskonała) pozostaje taka sama od tysiącleci. Warto zatem czerpać z doświadczeń starych myślicieli i filozofów, by ją udoskonalić! 
Data wydania: 2019-07-24
ISBN: 978-83-8147-547-1, 9788381475471
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 96
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Errare humanum est, czyli o tym jak bardzo się pomyliłam. I jak bardzo zła jest to książka.

15.09.2019

Decydując się na wybór książki do przeczytania lubię zapoznać się z materiałem promocyjnym umieszczanym zwyczajowo z tyłu okładki. Parę zdań potrafi niejednokrotnie umiejętnie wprowadzić w klimat, przedstawić główny zamysł autora, wspomóc w podjęciu decyzji, czy dana pozycja warta jest mojego czasu. W przypadku „I sypnęła łaciną” Agaty Kelso zapow... Recenzja książki I sypnęła łaciną

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2020-01-05
8 /10
Przeczytane Filozofia/ etyka/ mitologia/ religioznawstwo Mam Popularnonaukowe 2020 zakupy 2020

Ależ to jest urocze!  Inspirowane łacińskimi powiedzeniami przemyślenia autorki, jej poglądy i przekonania powiązane z cytatami, felietony, a właściwie felietoniki - idealnie trafiają w mój gust. 
Może dlatego, że mam podobne poglądy, może dlatego, że jesteśmy z tego samego pokolenia i pewne skojarzenia siłą rzeczy mamy podobne - nie wiem, ale zauroczyła mnie ta książka.
Nie jest to oczywiście zbiór cytatów z przekładem i informacją o pochodzeniu - to byłoby zbyt nudno, fantastyczne są skojarzenia autorki, jej odnoszenie się do cytowanych słów, nawiązania. Dla mnie bomba!!

× 1 | link |
@angell15
2020-05-10
8 /10
Przeczytane
@Maruuuda
2019-09-15
2 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jako gwóźdź do (swojej?) trumny przytoczę okrutne, ale wciąż prawdziwe słowa Liwiusza: Ea natura multitudinis est: aut seruit humiliter aut superbe dominatur; libertatem, quae media est, nec ...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl