Idź za głosem serca

Susanna Tamaro
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Idź za głosem serca
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Idź za głosem serca to najgłośniejsza książka Susanny Tamaro i największy sukces wydawniczy dwudziestego stulecia we Włoszech.

Przetłumaczona na czterdzieści dwa języki, sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Spotkała się z uznaniem Czytelników w różnym wieku, pomaga bowiem zrozumieć siebie.

Idź za głosem serca - tak nazwała Susanna Tamaro swoją najważniejszą i najgłośniejszą książkę - to rada, jakiej udziela swojej pozbawionej matki i zbuntowanej wnuczce schodząca już ze sceny życia babcia. Dramatyzm przeżyć trzech kobiet, tylko z pozoru związanych hierarchią pokoleniową i materialną, odnajduje swój wyraz w uczuciach najstarszej z nich.
Racje wyborów dokonywanych w obliczu okrucieństwa współczesnego świata nie wiodą do prawdy, umierają jak drzewo o potężnej koronie i słabych korzeniach. "A kiedy później" - mówi do nas w swej książce autorka -"otworzy się przed tobą wiele dróg i nie będziesz wiedziała, którą pójść, nie wstępuj na pierwszą z brzegu, lecz usiądź i zaczekaj. (...) Siedź nieporuszona, w milczeniu, i słuchaj swojego serca. A gdy do ciebie przemówi, wstań i idź za jego głosem".

Idź za głosem serca to niesentymentalny głos za powrotem do uczuć, za ponownym odkryciem serca.
"Frankfurter Rundschau"

Książka Idź za głosem serca dotarta do milionów rąk, do ludzi, którzy otworzyli ją i czytali, choć nie byli przyzwyczajeni do tego. Uczynili tak bez przymusu reklamowego, czytali, bo chcieli.
Luca Doninelli, "II Giornale"

Susanna Tamaro - włoska pisarka - urodziła się w Trieście w 1957 roku. Debiutowała powieścią La fesfa fra le nuvole (1989), w roku 1991 ukazał się jej zbiór opowiadań Per voce sola, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Największy sukces przyniosła jej opublikowana w 1994 roku książka Va' dove ti porta it cuore (Idź za głosem serca), wielokrotnie wznawiana i przetłumaczona na 42 języki. Trafiła ona na listy bestsellerów nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie; do dziś rozeszła się w nakładzie 13 milionów egzemplarzy. W 1995 roku powstała adaptacja filmowa Idź za głosem serca w reżyserii Cristiny Comencini. W 1997 roku ukazała się głośna powieść Tamaro Anima Mundi (wydanie polskie: 1998), cztery lata później Rispondimi, w 2002 roku Piu fuoco, piu vento, a w 2003 Fuori; jej najnowsza książka to Ogni parola e un seme (2005).
Susanna Tamaro mieszka pod Onvieto, pasjonuje się astronomią i biologią; jest także autorką książek dla dzieci.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-60022-02-3, 9788360022023
Wydawnictwo: Bela Med
Stron: 156

Autor

Susanna Tamaro Susanna Tamaro
Urodzona 12 grudnia 1957 roku we Włoszech (Triest)
Susanna Tamaro jest włoską pisarką. Ukończyła reżyserię w Eksperymentalnym Ośrodku Kinematografii i przez dziesięć lat pracowała dla telewizji, kręcąc filmy dokumentalne o charakterze naukowym. Odkąd rozpoczęła karierę pisarską, jej książki sprzedał...

Pozostałe książki:

Anima Mundi Va dove ti porta il cuore Tygrysica i akrobata
Wszystkie książki Susanna Tamaro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trudne decyzje, niełatwe wybory...samo życie

7.01.2021

''Młodzi ludzie nie są z natury egoistami, tak jak starzy nie są z natury mądrzy. Zrozumienie rzeczy, czy bycie powierzchownym nie zależą od wieku, ale od drogi, którą każdy z nas przemierzył'' Zdarzyło mi się zakończyć rok, dwoma bardzo dobrymi lekturami. Pierwsza z nich to książka '' Idź za głosem serca ''pani Susanny Tamaro. Nie znałam autorki... Recenzja książki Idź za głosem serca

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2021-01-07
8 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

Cytaty z książki

O nie! Książka Idź za głosem serca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl