Ignacy Jan Paderewski. Pianista, kompozytor, mąż stanu

Marian Marek Drozdowski
Książka Ignacy Jan Paderewski. Pianista, kompozytor, mąż stanu
Książka Ignacy Jan Paderewski. Pianista, kompozytor, mąż stanu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ignacy Jan Paderewski jest dla współczesnych Polaków symbolem wielu wartości, których potrzebę odczuwamy na co dzień, a które z trudem są przyswajane przez elity i szerokie rzesze społeczeństwa, zarówno w kraju, jak za granicą. Pierwsza z tych wartości to bezinteresowna życzliwość wobec drugiego człowieka, tolerancja wobec jego osobowości, stylu życia, odrębności kulturowych. Trzeba było dobrze poznać języki obce, uczestniczyć w życiu kulturalnym wielu krajów amerykańskich i europejskich, by wyrobić sobie wspaniałą cechę otwartości, życzliwości, a często fascynacji wielkiej kultury europejskiej i amerykańskiej. U źródeł każdego osiągnięcia kulturowo-cywilizacyjnego leży dobrze zorganizowana, systematyczna, wydajna praca. Paderewski to wzór tytanicznej pracy, która pozwalała mu uzyskać równowagę psychiczną i poczucie godności własnej w warunkach ciężkich doświadczeń życiowych.  
Data wydania: 2001
ISBN: 83-7181-235-3, 8371812353
Wydawnictwo: DiG
Seria: Ludzie niezwyczajni
Kategoria: Historia
Stron: 151

Autor

Marian Marek Drozdowski (ur. 1 lutego 1932 w Łasku) – historyk i varsavianista polski, profesor Instytutu Historii PAN. Ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Szczecinie. Tytuł profesora uzyskał w 1972 roku. Był jednym z inicjatorów odbudowy Zamku Król...

Książki Marian Marek Drozdowski

Wszystkie książki Marian Marek Drozdowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ignacy Jan Paderewski. Pianista, kompozytor, mąż stanu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ignacy Jan Paderewski. Pianista, kompozytor, mąż stanu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}