Igrając z ogniem

Tess Gerritsen
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Igrając z ogniem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio” skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego.
Data wydania: 2016-05-18
ISBN: 978-83-7985-751-7, 9788379857517
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Anatomia zbrodni
Stron: 352
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tess Gerritsen Tess Gerritsen
Urodzona 12 czerwca 1953 roku w USA (San Diego, California)
Tess Gerritsen - współczesna pisarka amerykańska, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach, wraz z mężem także lekarzem. W 1987 opublikowała pierwszą powieść, romans z wątkiem kryminalnym, a potem kolejno osiem ksi...

Pozostałe książki:

Autopsja Sobowtór Grzesznik Skalpel Chirurg
Wszystkie książki Tess Gerritsen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

'' Walc dla konających ''

WYBÓR REDAKCJI
8.12.2019

Mam takie dziwne przekonanie, iż niewielu znalazłabym czytelników którzy nie znają amerykańskiej pisarki o nazwisku Tess Gerritsen. Jeszcze bardziej znana jest wielbicielom thrillerów medycznych . To ona właśnie stworzyła bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i czytelników cykl Jane Rizzoli & Maura Isles. Detektyw i doktor patolog , doskonale zawod... Recenzja książki Igrając z ogniem

Melodia tragedii

19.06.2016

Zło ma wiele twarzy, czasem nosi maskę dla niepoznaki, mamiąc nią tych, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi wierzą, że każdy człowiek ma w sobie dobro. Kiedy w końcu widocznym staje się prawdziwe oblicze jest już za późno na ucieczkę, pozostaje tylko gorzki żal za utraconymi złudzeniami i przyszłość naznaczona ludzką niegodziwością. Magię muzyki doce... Recenzja książki Igrając z ogniem

@Kasia9@Kasia9 × 3

"IGRAJĄC Z OGNIEM" TESS GERRITSEN

13.01.2018

Czytając książki Gerritsen przyzwyczaiłem się do psychopatów, wirusów, szokujących morderstw itd. Czytając Igrając z ogniem mocno się zdziwiłem. Ta książka mocno odbiega od jej dotychczasowych, które miałem okazję przeczytać. Jedno pozostało to samo: dwutorowa akcja, choć nie w tym samym czasie. Pierwsza skupia się wokół utalentowanej skrzypaczki, ... Recenzja książki Igrając z ogniem

× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-24
5 /10
Przeczytane Z II WŚ w tle Thriller/kryminał/sensacja Mam w domu 📚

"Igrając z ogniem" to spore rozczarowanie. Spodziewałam się połączenia dwóch historii na miarę uwielbianego przeze mnie "Ogrodu kości", a otrzymałam w porównaniu do niego bubel. Część wydarzeń przypada na okres II WŚ, ale nawet to nie uratowało to tej książki w moich oczach.

Wątek zdolnej skrzypaczki - czyli ten współczesny - strasznie płaski. Emocje szczątkowe, problemy z dzieckiem jakby wymyślone na siłę. Całość strasznie sztuczna, w ogóle nie mogłam się przekonać do Julii Ansdell, a zazwyczaj u Gerritsen nie miałam problemów z polubieniem głównej bohaterki. Zupełnie nie wiem jak to się stało, uwielbiam Tess i do każdej nowej książki jestem wręcz euforycznie nastawiona. Może za duże miałam nadzieje?

Pomysł na włączenie i uwypuklenie tragicznej historii włoskich Żydów, którzy również byli prześladowani - super. O holokauście, który również rozegrał się w tym kraju, nie mówi się zbyt wiele. Tutaj nie mam się czego czepiać, historia młodego, zdolnego żydowskiego skrzypka jest chyba najlepszą stroną tej książki.

Akcja w książce popędziła tak, że nie zdążyła się porządnie rozwinąć, a już się skończyła. Przez co napięcie nie miało szans na pognębienie moich neuronów. Nie podoba mi się to, jak do tej pory to chyba najsłabsza książka Tess jaką przeczytałam, a na pewno jedna z najsłabszych.

× 10 | link |
@anetakul92
2019-12-04
9 /10
Przeczytane

INFERNO EBRAICA - PIEKŁO ŻYDOWSKIE
Trzecia powieść, po jaką sięgnęłam Tess Gerritsen i moim zdaniem jest ona najlepsza: wciągająca, intrygująca i pouczająca.

"Igrając z ogniem" pisane jest z perspektywy dwóch bohaterów:
- Julia (czasy obecne) - wyjechała do Włoch, gdzie odbywa się koncert jej kwartetu smyczkowego. Kupując pamiątki, trafia do antykwariusza. To właśnie tam, bohaterka zobaczy zapis nut, który będzie pod każdym względem niezwykły. Z pozoru wszystko wydaje się w normie, do momentu odtworzenia melodii z tajemniczego zapisu.
- Lorenzo (czasy wybuchu II wojny światowej) - jest niezwykle utalentowanym skrzypkiem, odpowiedzialnym za skomponowanie muzyki z nut Julii.

Powieść ukazuje prześladowania żydowskie w okresie wojennym. Autorka wspomina, nie tylko o cierpieniu w obozach znajdujących się na terenie Włoch, ale także: w Polsce i Niemczech.
Pomimo iż my Polacy jesteśmy bardzo wyuczeni na temat holocaustu, nadal wiele osób nigdy nie słyszało o obozach zagłady. Dziękuję pisarce za te pouczenie.

× 9 | link |
@Nina
2019-11-28
8 /10
Przeczytane 2016 E-book

To nie jest Tess, którą znam. To nie jest Tess, którą lubię. To jest Tess, którą po tej książce zaczęłam uwielbiać. To nie jest nic, do czego Gerritsen nas przyzwyczaiła, to nie thriller, to nie kryminał w jej typowym wydaniu. To jest coś o wiele lepszego. Temat niełatwy i widać, że autorka naprawdę zdobyła wiedzę o tym, co pisze. Ja jestem zachwycona

× 8 | link |
@Airain
2021-03-16
5 /10
Przeczytane

Te gwiazdki to wyłącznie za fragmenty dotyczące wojny, bo wątki współczesne najdelikatniej mówiąc nie porywają. Magia muzyki? Opętanie? Wpływ historii? Reinkarnacja? Rozwiązanie to rozczarowanie i lipa.

× 7 | link |
@sandrajasona
2019-11-07
3 /10
Przeczytane Przeczytane w 2017

Przeczytana w jeden wieczór. Niestety mam problem z oceną, fragmenty dotyczące wojny w pewien sposób przemawiają, poruszają, skłaniają do refleksji. Druga część dziejąca się w czasach współczesnych niestety już nie. Pomysł dobry, ale spodziewałam się czegoś innego, Miałam wrażenie jakby te dwa wątki się mijały, zakończenie zbyt szybkie, płytkie.

× 5 | link |
@WitchTaco
2021-12-02
8 /10
Przeczytane

Jest to książka zupełnie inna od poprzednich powieści autorki.
Mimo, że nie jest to kryminał, do których przyzwyczaiła nas autorka, historia jest naprawdę ciekawa pod względem historycznym. Jest też w tej historii pewne piękno, to w jaki sposób autorka pokazuje muzykę, to jak możemy wyobrazić sobie utwory które grają bohaterzy, wzruszający wątek romantyczny...

Natomiast historia współczesna średnio porywała... w dodatku rozwiązanie jakieś takie na szybko i bez smaku...

Nie jest to takie wydanie Tess jakie znamy, ale zdecydowanie warto sięgnąć po tę historię.

× 2 | link |
BA
2020-05-05
3 /10
Przeczytane Kryminał/Thriller Kryminał/Thriller Anglosaski Beletrystyka Literatura anglosaska

Rozczarowanie wielkie. Bez pomysłu do kwadratu. Mega-bez-pomysłu. Już lepiej byłoby chyba pozostawić wątki tak po prostu bez rozwiązania, niż rozwiązać je w taki sposób, gdzie ostatnie 30% tekstu wręcz razi narastającą głupotą, jej końcową eksplozją i tym, w jak wyrafinowany sposób jest ona wzbogacona głupotkami ("niby wszyscy zgadzamy się, że wnuk nie odpowiada za winy dziadka, ale...").

Na plus styl, widać rzemieśliczą biegłość autorki. Rzecz ciekawa, że ta część historii, o której od początku domyślamy się (i domyślalibyśmy się niezależnie od kwestii stylu), że zakończy się szczęśliwie jest też wyraźnie lżej pisana - od samego początku. Postacie dość mocne i chyba jakoś tam zapadające w pamięć, mimo, że często płaskie, to zapewne też jakaś tam zaleta tej książki.

Mimo, iż moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen jest rozczarowaniem, to bynajmniej nie skreślam jej z listy pisarzy, których będę czytał w przyszłości. Ciekawy paradoks.

× 1 | link |
@malinka.a
2019-12-30
1 /10
Przeczytane Przeczytane w 2016 Wydawnictwo Albatros Kryminał/ thriller- przeczytane

TO NIE JEST KRYMINAŁ/Thiller!! gdybym wiedziała to od początku nie sięgnęła bym po nią. Autorka mnie zawiodła. Przeciętna fabuła, płytkie postacie, żadnej akcji. Mam nadzieję, że autorka wróci do dobrze znanego sobie gatunku i książek na wysokim poziomie!

× 1 | link |
@magdag1008
2021-09-10
9 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2021-07-11
6 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja ebook/legimi/audiobook 2021
@kyly1408
2020-08-23
6 /10
Przeczytane
@promyk1
2020-08-11
7 /10
Przeczytane Seria "Anatomia zbrodni",którą zaczęłam
@ginger0
2020-08-09
7 /10
Przeczytane
@magdalenekubiak
2020-06-10
8 /10
Przeczytane
@Marguerita
2020-03-25
7 /10
Przeczytane 2017
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Igrając z ogniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl