Ikar. Legenda Mietka Kosza

Maciej Pieprzyca
Książka Ikar. Legenda Mietka Kosza
Książka Ikar. Legenda Mietka Kosza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek Kosz jako dziecko traci wzrok. Po tym, gdy trafia do ośrodka dla niewidomych, odkrywa, że muzyka jest sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Gdy poznaje jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Ostatecznie jego talent docenia cały świat. Maciej Pieprzyca z nostalgią i poczuciem humoru opisuje to, co kryło się za sukcesami Kosza i jego muzycznym geniuszem: samotność, niespełnione i spełnione miłości, dzieciństwo naznaczone piętnem choroby, ale przede wszystkim ogromną determinację, by rzucić wyzwanie losowi i walczyć o swoje marzenia. Ograniczenia, z którymi Kosz całe życie musiał się zmagać, stały się jego siłą. Na kanwie tej historii Pieprzyca w yreżyserował także film „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, który otrzymał aż siedem wyróżnień, w tym Srebrne Lwy na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską trafiła do Dawida Ogrodnika, który wcielił się w postać niezwykłego jazzmana. Zwycięzcą za najlepszą muzykę do filmu został Leszek Możdżer. Produkcja została również nagrodzona za najlepszą charakteryzację, zdjęcia i kostiumy. Była także najdłużej oklaskiwanym filmem festiwalu („Złoty Klakier”). Dystrybutorem i współproducentem filmu jest NEXT FILM, spółka z grupy Helios. Tętniąca muzyką i humorem, wciągająca powieść Macieja Pieprzycy została wzbogacona o wiele anegdot i ciekawych historii z życia Mietka Kosza. Odsłania znacznie więcej niż to, co zobaczymy w kinie.
Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-268-2948-2, 9788326829482
Wydawnictwo: Agora S.A.
Stron: 294
dodana przez: Beata_

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ikar. Legenda Mietka Kosza? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ikar. Legenda Mietka Kosza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}