Ilustrowany przewodnik po zabytkach kultury na Litwie

Grzegorz Rąkowski
Ilustrowany przewodnik po zabytkach kultury na Litwie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przewodnik ma formę krajoznawczego słownika zabytków na Litwie, opisującego ponad 1000 obiektów w blisko 400 miejscowościach. Przewodnik ma układ alfabetyczny. Każde hasło zawiera podstawowe dane dotyczące historii obiektu (data budowy i przebudów, fundatorzy, właściciele), charakterystykę architektoniczną oraz aktualny stan i sposób użytkowania zabytku. Obok polskiej nazwy miejscowości podane zostały nazwy litewskie, a także przynależność administracyjną do odpowiednich okręgów i rejonów co łatwo pozwoli zlokalizować miejscowość, w czym pomocna będzie także załączona mapa. Najciekawsze obiekty zostały wyróżnione gwiazdkami (od jednej do trzech). Do najwyższej, trzygwiazdkowej klasyfikacji, autor zaliczył obiekty wyjątkowe, o najwybitniejszych walorach zabytkowych.
Data wydania: 1999
ISBN: 83-87654-07-8, 8387654078
Wydawnictwo: Burchard Edition
Seria: Ilustrowany przewodnik po zabytkach kultury
Stron: 454

Autor

Grzegorz Rąkowski Grzegorz Rąkowski
Urodzony w 1954 roku w Polsce
Polski biolog, podróżnik, krajoznawca, doktor, pracownik naukowy Instytutu Ochrony Środowiska. Autor licznych książek o tematyce podróżniczej, autor przewodników turystycznych.

Pozostałe książki:

Polska Egzotyczna. Część 1. Przewodnik Czar Polesia - Smak Kresów Lwów. Przewodnik po Ukrainie Zachodniej. Część IV Ilustrowany przewodnik po zabytkach kultury na Białorusi Kresowe rezydencje. Województwo wileńskie
Wszystkie książki Grzegorz Rąkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ilustrowany przewodnik po zabytkach kultury na Litwie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ilustrowany przewodnik po zabytkach kultury na Litwie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl