Iluzja

Andrzej Wronka
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Iluzja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czy potrafisz odnaleźć prawdę w świecie, który zbudowany jest z fikcji?

W technokratycznym świecie opanowanym przez kult informacji, gdzie hierarchię społeczną definiują zwirtualizowani postludzie, nic nie jest takie, jakim się wydaje. Wkrótce przekona się o tym Lou Soleco, mieszkanka Tytana i wyprana z emocji inżynier, której nastoletnia córka popełnia samobójstwo. Próbując je zrozumieć, Lou wpada na trop intrygi, która zmusi ją do rozpoczęcia podróży – nie tylko do granic Układu Słonecznego, ale też w głąb siebie.
Data wydania: 2022-06-09
ISBN: 978-83-8219-823-2, 9788382198232
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Science-fiction
Stron: 400
dodana przez: NovaeRes

Autor

Andrzej Wronka Andrzej Wronka
Urodzony w 1987 roku w Polsce
Pochodzący z Krosna pisarz i programista. Z wykształcenia fizyk. Debiutował w roku 2017 zbiorem opowiadań fantastycznonaukowych pt. Ostatni. Iluzja jest jego pierwszą powieścią. Aktualnie mieszka w Krakowie. Szukasz bezpośredniego kontaktu z autorem...

Pozostałe książki:

Iluzja Od magii do opętania Świadkowie Jehowy Ostatni
Wszystkie książki Andrzej Wronka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Iluzja - czyli mit o postczłowieku

14.09.2022

Jest połowa XXIV stulecia. Od czasów, w których aktualnie żyjemy, sporo się zmieniło. Jeszcze w XXI wieku doprowadzono do niesamowitych odkryć naukowych, pozwalających na dokonanie wielu zmian w codziennym życiu ludzi, choć teraz wydają nam się one być totalną abstrakcją. Podbiliśmy kosmos, stworzyliśmy życie w wirtualnej rzeczywistości, zsyntetyz... Recenzja książki Iluzja

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@klaudia.brozyna2320
@klaudia.brozyna2320
2022-12-27
7 /10

Potraktujecie moją dzisiejszą recenzję z dystansem - w kwestii gatunki jakim jest science fiction jestem zupełnym laikiem. „Iluzja” to pierwsza taka moja książka. Pierwsze co muszę powiedzieć - byłam naprawdę zaciekawiona książką i rozwojem wydarzeń. A to chyba będzie najlepsza rekomendacja powieści, gdy takie słowa wychodzą od osoby rękami i nogami zapierającej się przed SF. Fabuła jest bardzo interesująca i przedstawia ciekawą wizję rozwoju cywilizacji (nie wiem czy jest oryginalna, bo nie mam do czego przyrównywać haha). Wszystko co stworzył autor brzmi naprawdę mądrze i robi wrażenie - Andrzej Wronka musi posiadać ogromną wiedzę w wielu dziedzinach inżynieryjnych i można to odczuć w czasie lektury. Momentami byłam przytłoczona mnogością wszelakich nowoczesnych pojęć, próbowaniem wyobrażania sobie tego w rzeczywistości (wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach i chwilami myślałam sobie „wow, ale to dobrze wymyślił!”) i jak różne rzeczy mogłyby działać - mnie to po dłuższym czasie męczyło, ale miłośnicy SF na pewno docenią taką dbałość o szczegóły i dokładność. Dlatego też wiem, że „Iluzja” pokazała mi, że SF może być niezwykle ciekawym gatunkiem ale uświadomiła także, że nie będę po takie książki sięgała często. Powieść skłania także do ciekawych rozmyślań natury moralnej - nieśmiertelności, siły posiadania wiedzy i informacji, zmian w organizmie i umyśle człowieka, ogromnej ingerencji w naturę.
To było dla mnie naprawdę ciekawe doświadczenie! Warto niekiedy w...

| link |
@liber.tinea
2022-09-14
7 /10
Przeczytane
ZM
@zmutewany
2022-07-18
9 /10

Cytaty z książki

Nie słuchał tamtych głosów. Bez przeszkód minął przeszklone drzwi w lewym narożniku audytorium i zniknął w ciszy, przerywanej jedynie przez jego wewnętrzny, znienawidzony głos.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl