Imperium mrówek

Bernard Werber
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Imperium mrówek
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Faktem jest, że cywilizacja mrówek jest niedościgniona, jeśli chodzi o budowę i organizację miast. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, jak potężne królestwa zdołała przez wieki stworzyć, jak zadziwiające technologie opracować i jaką sztukę wojenną posiąść. Bernard Werber swoją bestsellerową powieścią otwiera przed nami drzwi do alternatywnej rzeczywistości pełnej niezgłębionych do tej pory tajemnic i zagadek. To zaproszenie do świata, po którym co dzień stąpamy, a którego zdajemy się nie dostrzegać. Pozwala spojrzeć na człowieka spojrzeniem nie-człowieczym, z perspektywy stworzeń dużo mniejszych. Bo kim my, ludzie, jesteśmy dla mrówek? Siostrzeniec słynnego entomologa Jonatan Wells dostaje w spadku po wuju kamienicę oraz pisemny zakaz schodzenia do piwnicy. Choć bardzo się cieszy z przeprowadzki, z dnia na dzień coraz bardziej intryguje go zagadkowa prośba zmarłego. Jakie sekrety kryć może zamknięta piwnica? Werber w mistrzowski sposób wplótł w fabułę swojej powieści fascynujące teorie naukowe oraz rozważania filozoficzne na temat ludzkich społeczeństw. Nic dziwnego, że czytelnicy na całym świecie oszaleli na punkcie jego książek.
Data wydania: 2008-02-01
ISBN: 978-83-7508-066-7, 9788375080667
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Trylogia mrówcza, tom 1
Stron: 310
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Bernard Werber Bernard Werber
Urodzony 18 września 1961 roku we Francji (Tuluza)
Bernard Werber jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy francuskich. Od wczesnego dzieciństwa wykazywał zainteresowania humanistyczne i przyrodnicze. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa w Paryżu. Po otrzymaniu nagrody dla najlepszeg...

Pozostałe książki:

Tanatonauci Imperium aniołów Dzień mrówek Gwiezdny motyl
Wszystkie książki Bernard Werber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Imperium mrówek.

9.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Marzyłeś jako dziecko o poznaniu Marsjanina? Albo innego osobnika spoza Ziemi? A może najpierw warto było by poznać tych co mieszkają razem z nami? Na tej samej planecie - Ziemi? W tej książce poznasz pewną historię mrówek, dowiesz się co ich łączy z ludźmi, jak funkcjonują, porozumiewają się czy po prostu żyją. Mrówki, podobnie jak ludzie, ma... {} Recenzja książki Imperium mrówek

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Bardzo dobra książka Fantastyka Kryminał, sensacja, horror L. francuska

Fascynująca książka fantazy, a jednocześnie kryminał i thriller biologiczny. Ciekawe jest przesłanie książki. W jaki sposób zamierzamy porozumieć się z przybyszami z obcych galaktyk, jak nie potrafimy porozumieć się z istotami obok nas. Może myślimy, że jak w filmach, będą mówić po angielsku.
Równolegle toczą się dwa wątki. Jonatan Wells dostaje w spadku po swoim wuju, znanym i ekscentrycznym entomologu Edmundzie Wellsie, kamienicę. Wuj jednak postawił warunek, aby nie schodzić do piwnicy tej kamienicy. Mimo ostrzeżeń siostrzeniec schodzi do piwnicy i nie wraca. Zostaje wezwana policja, która próbuje rozwikłać zagadkę znikających ludzi w piwnicy. Czy tą zagadkę rozwiążą? Drugi wątek jest też fascynujący. Akcja dzieje się w mrowisku, gdzie poznajemy społeczność mrówek. Poznajemy ich życie, sposoby komunikowania się, sposoby walki. Jesteśmy świadkami bitew i wojen, a także obrony mrowisk przed intruzami. Widzimy to oczami paru mrówek, które chcą rozwikłać zagadkowe śmierci mrówek, a także pojawianie się w mrowisku mrówek o dziwnym zapachu. Czy rozwiążą te zagadki?
Czy te dwa wątki łączą się ze sobą, a jeżeli tak, to co je łączy?
Cały czas przewijają się cytaty z dzieła E.Wellsa „Encyklopedia wiedzy względnej i absolutnej” Przez całość przewijają się, jakby mimochodem, rozważania filozoficzne na temat człowieka i społeczeństwa, w którym żyje. Werber zrobił to po mistrzowsku, gdyż nie przerywa to akcji, a wręcz wzmaga napięcie..
Książka genialna, o...

{}× 4 | link |
@Siostra_Kopciuszka
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 👨 autor : Werber Bernard ☘️ Przeniesione z LC

'' Zabijają jedynie te , które stawiają opór - w mrówczym świecie nie zabija się bez powodu ''.

Aż chciałoby się rzec jakież to '' ludzkie '' , jacy jesteśmy podobni , ale czy na pewno ? Czy ludzie też zabijają tylko tych którzy stawiają opór ? czy w świecie ludzi nie zabija się bez powodu ? A co z bezdomnym zabitym dla zabawy ? z dzieckiem porwanym wykorzystanym i zabitym ? Z kobietą zgwałconą w metrze i zadźganą nożem ? Nie mówię tu o coraz bardziej niepojętych i krwawych pomysłach na thriller czy kryminał , tak naszych polskich jak i obcych autorów . Mówię o tym co codziennie otrzymujemy w mediach , o zalewie bestialstwa które nie jest w stanie czasami pojąć ludzki umysł . Tak wiem , coraz więcej ludzi nie ogląda telewizora , ale to że nie oglądamy i udajemy że tego wszystkiego nie ma , nie powoduje że to rzeczywiście znika . Niektórzy opiniujący piszą , jaki to świat owadów jest straszny , okrutny , ohydny . Ale czy nasz , ludzki jest lepszy ? Nie sądzę , my , ludzie mamy po prostu bardziej wyrafinowane '' techniki '' zabijania '' bez powodu ''. Ja bardzo autorowi dziękuję za tę książkę i z chęcią przeczytam pozostałe dwie części . Dziękuję panu Werberowi za wiele cennych informacji z życia mrówek , chociaż nie tylko ich , ale też ptaków , ślimaków , mszyc , pająków i innych przedstawicieli owadziego świata . Ale dziękuję również za wywołanie refleksji , nie , nie tylko nad mrówkami , one sobie poradzą . W końcu były tu przed nami i będą po nas , czy nam się to p...

{}× 1 | link |
@mag85
2012-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Wow! Jestem pod wielkim wrażeniem całej trylogii o mrówkach. To dobra popularno naukowa powieść z domieszką kryminału. Czyta się szybko, bo historia wciąga niesamowicie. Polecam!!! 5/5

{}× 1 | link |
@makrela
2013-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Ciekawa pozycja. Bardzo wciąga a po przeczytaniu inaczej patrzy się na mrówki.

{} | link |
@Fortunneksiazki
2021-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@malinowa_herbata
2020-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Fantastyka
BS
2009-03-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
CZ
2013-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
RO
2013-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Estra
2011-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@chy
2008-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@SYSTEM
2008-04-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Chińskie przysłowie głosi: " Ten, kto zadaje głupie pytanie, jest głupi przez pięć sekund, lecz ten, kto go nie zadaje, zostaje głupi na całe życie.”
{}
#
“Natura nienawidzi jednorodności, a kocha różnorodność - może w tym objawia się jej geniusz.”
{}
#
“Widziałem już ludzi, którzy stworzyli sobie w umyśle intelektualny pancerze, chroniące przed przeciwnościami losu. Wydawali się odporniejsi niż inni. Mówili:"Mam to w nosie" i śmiali się ze ws...”
{}
#
“Mrówki, podobnie jak ludzie, mają wrodzoną skłonność do życia w grupie. ”
{}× 1
#
“Kiedy przeciwnik wydaje Ci się silniejszy, działaj inaczej niż on mógłby się tego po tobie spodziewać. ”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dzień mrówek. Tom 2
Dzień mrówek. Tom 2
Bernard Werber
{}9.4/10
W Fontainebleau dochodzi do serii tajemniczych morderstw: jako pierwsi giną bracia Salta, cenieni ch...
Rewolucja mrówek. Tom 3
Rewolucja mrówek. Tom 3
Bernard Werber
{}8/10
Czego mogą nam zazdrościć mrówki? Humoru, miłości, sztuki. Czego mrówkom mogą zazdrościć ludzie? Har...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl