Szósty sen

Bernard Werber
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Szósty sen
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Po raz kolejny Bernard Werber nie tylko prowadzi nas za rękę ku przygodzie, ale też zachęca do zadawania sobie pytań na temat naszej przyszłości i umiejętności czerpania możliwości z otaczającego nas świata.
Autor nie przestaje fascynować kreacjami wyjątkowych światów, w których nauka splata się z ezoteryką, wierzeniami i legendami. Najnowszą powieść Werber osadził w tajemniczym świecie snu. Główny bohater, Jacques Klein, spotyka tam samego siebie – tylko starszego. Dowiaduje się, że „przyszły on sam” opracował system umożliwiający podróżowanie w czasie. Czym grozi taka moc? Zostajemy wciągnięci w poruszającą odyseję po meandrach czasu.

Werber znakomicie porusz się między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością. Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, Bernard Werber żegluje ku przyszłości. „Le Parisien”

W wieku dwudziestu ośmiu lat Jacques Klein spotyka we śnie człowieka, którym stanie się za lat dwadzieścia dzięki maszynie umożliwiającej podróżowanie w czasie za pośrednictwem snu, wynalezionej przez czterdziestoośmioletniego Jacques’a. Kierując się jego wskazówkami, wyrusza na poszukiwanie zaginionej w Malezji matki. Po spotkaniu z plemieniem Senoi, ludem, który opanował umiejętność świadomego snu, Jacques usiłuje osiągnąć szóste stadium snu – stadium, gdzie wszystko jest możliwe.
Data wydania: 2018-11-28
ISBN: 978-83-8110-521-7, 9788381105217
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 392
dodana przez: Vanille

Autor

Bernard Werber Bernard Werber
Urodzony 18 września 1961 roku we Francji (Tuluza)
Bernard Werber jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy francuskich. Od wczesnego dzieciństwa wykazywał zainteresowania humanistyczne i przyrodnicze. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa w Paryżu. Po otrzymaniu nagrody dla najlepszeg...

Pozostałe książki:

Imperium mrówek Imperium aniołów Dzień mrówek Gwiezdny motyl
Wszystkie książki Bernard Werber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Szósty sen? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2021-08-31
3 /10
Przeczytane 📚Bieżące :) 👨 autor : Werber Bernard

"Żadne zwierzę, owad czy roślina, żadna żyjąca istota obdarzona minimalną inteligencją czy też świadomością nie może znieść ciągłego kontaktu z rzeczywistością. Może to doprowadzić do szaleństwa. [...] Rzeczywistość w dużych dawkach jest nie do zniesienia."

Pisarstwem pana Werbera zachwyciłam się po przeczytaniu "Mrówczej trylogii", tamte trzy książki były tak ciekawe, że obiecałam sobie poznanie innych książek tego pisarza. Tym razem padło na "Szósty sen" i można powiedzieć, że od niemal początku, czyli od samego tytułu, mój zachwyt powoli, acz nieubłaganie ulatniał się jak powietrze z pękniętego balonika.

Tytuł jest dla mnie nieścisły, czyli zwyczajnie mylący. W książce nie chodzi o szósty sen, tylko o szósty etap, poziom snu, a to nie to samo przynajmniej dla mnie. Ponieważ sama nie za dobrze sypiam, interesują mnie wszelkie książki i publikacje na temat snu i śnienia ogólnie i szczególnie.

Ta powieść autora, zapowiadała się naprawdę ciekawie. Sporo można się dowiedzieć, lub przypomnieć sobie (jeśli ktoś już jest w temacie) na temat tytułowy, czyli o śnie i śnieniu. Niestety później akcja zaczyna mocno kuleć, rozwlekać się i zbaczać z tematu.

Pojawia się sporo nowych wątków, postaci, zagadnień, łącznie z tym jak bardzo i dlaczego w Malezji przymyka się oko na rabunkową politykę wycinania lasów i spychania rdzennych plemion, w niebyt właściwie. Jednak to jeszcze byłam w stanie jakoś przełknąć, bo jedno z takich plemion (Senoi) okazał...

× 12 | link |
@w.szczecina17
2022-01-03
5 /10
Przeczytane Sci-Fi
@mag85
2020-03-26
7 /10
Przeczytane
@Vanille
2019-06-05
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Rzeczywistość w dużych dawkach jest nie do zniesienia”
× 2
#
“Zwycięstwo zawsze stanowi jedną z możliwości”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl