Tanatonauci

Bernard Werber
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Tanatonauci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Lata sześćdziesiąte XXI wieku. Michael Pinson, sfrustrowany lekarz anestezjolog, i Raoul Razorbak, biolog, przyjaciele od czasów dzieciństwa, podejmują się pionierskiego zadania: decydują się zbadać, co jest \"po drugiej stronie\" życia. Pierwsze eksperymenty nie należą do udanych, ochotnicy pozostają tam, gdzie z własnej woli zostali posłani, jednakże metodą prób i błędów doskonaląc technikę podróży w zaświaty, przyjaciele wreszcie osiągają sukces: Félix Kerboz, więzień skazany na dożywocie, wraca i opowiada niewiarygodne rzeczy. Co więcej – chce podróż powtórzyć. Powstaje nowa gałąź badań eksperymentalnych – tanatonautyka, na całym świecie budowane są tanatodromy, przybywa tanatonautów, którzy z powodzeniem odbywają podróże. Zaczyna się odkrywanie kontynentu zmarłych, pokonywanie kolejnych barier strzegących do niego dostępu, a nawet… lokalizowanie go w przestrzeni. Oczywiście nie ma róży bez kolców: na pewnym etapie zaczyna się międzynarodowa rywalizacja o to, kto zdoła dotrzeć dalej, powstają różne frakcje tanatonautów, dochodzi nawet do bitwy o Raj... Powieść ekumeniczna - wszystkie religie i wyznania traktowane są równo; filozoficzna – proponuje jedną z możliwych odpowiedzi na dręczące człowieka pytanie o to, co jest \"tam\"; socjokrytyczna – ludzkie ułomności i przywary przenoszą się do życia po życiu i tam kwitną w najlepsze. Miejscami zabawna – widać, że autor dobrze się bawił.
Data wydania: 2009-07-01
ISBN: 978-83-7508-176-3, 9788375081763
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Tanatonauci, tom 1
Stron: 592

Autor

Bernard Werber Bernard Werber
Urodzony 18 września 1961 roku we Francji (Tuluza)
Bernard Werber jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy francuskich. Od wczesnego dzieciństwa wykazywał zainteresowania humanistyczne i przyrodnicze. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa w Paryżu. Po otrzymaniu nagrody dla najlepszeg...

Pozostałe książki:

Imperium mrówek Imperium aniołów Dzień mrówek Gwiezdny motyl
Wszystkie książki Bernard Werber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ostateczny Kontynent

21.08.2012

Czym jest śmierć? Jak ją sobie wyobrażacie? Jako kostuchę w czarnym płaszczu i z kosą? Jako jeźdźca bez głowy? Każda z religii przedstawia ją inaczej. Dla nas istnieje Niebo, nad nami czuwa Bóg, a po śmierci dokonywany jest Sąd Ostateczny, podczas którego zapada decyzja nad naszymi dalszymi losami. Boicie się śmierci? Chcielibyście wiedzieć jakie j... {} Recenzja książki Tanatonauci

@Drrim@Drrim {}

Kontynent umarłych

18.08.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedy jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy francuskich, zajmujący się przede wszystkim fantastyką, pisze o krainie śmierci jako “nowym kontynencie”, gdzie każdy może “polecieć” sobie na wakacje i powrócić na ziemię w nienaruszonym stanie, to nie można przejść koło takiej historii obojętnie. Z twórczością Bernarda Werbera spotkałam si... {} Recenzja książki Tanatonauci

@mag85@mag85 {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Vanille
2013-03-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Niesamowita książka. Autor przedstawia śmierć jako Ostateczny Kontynent, miejsce faktycznie znajdujące się we Wszechświecie. Ukazuje drogę Tanatonautów do odkrycia prawdy o tym, co dzieje się po śmierci oraz wartość prawdziwej przyjaźni. ,,Ty i ja przeciwko imbecylom''.

{} | link |
@mxkne
2020-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@Estra
2013-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@mag85
2011-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@allisonluthor
2011-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Świat dzieli się na dwie kategorie ludzi: czytających książki i słuchających tych, którzy książki przeczytali. I lepiej jest, wierz mi, należeć do pierwszej kategorii.”
{}
#
“człowiek jest jak wirujący bąk. Osiąga godność, szlachetność i równowagę tylko wtedy, gdy jest w ruchu. Człowiek tworzy się, rozpływając, nigdy o tym nie zapominaj.”
{}
#
“Religie są tylko poszukiwaniem właściwej recepty na ludzką egzystencję.”
{}
#
“To dziwne, ale ludzie, którzy wam szkodzili, mają do was pretensje o to, co sami wam zrobili. A jeśli oddacie im jeszcze jakąś przysługę, wtedy ich nienawiść nie zna wręcz granic.”
{}
#
“Jeśli zapyta mnie ktoś pewnego dnia, co jest najwyższym celem człowieka, będę wiedział, co odpowiedzieć: najwyższym celem jest uczynienie duszy tak piękną, jak piękna jest dusza życzliwego ani...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Imperium aniołów
Imperium aniołów
Bernard Werber
{}9.3/10
Co myślą o nas aniołowie? Co mogą zrobić, by nam pomóc? Czego oczekują od ludzkości? Bernard Werber ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl