Jak jeść - przewodnik konsumenta

Michael Pollan
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Jak jeść - przewodnik konsumenta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Michael Pollan zasłynął jako twórca książek o tematyce kulinarno- żywieniowej. Jego dzieła „ W obronie jedzenia” oraz „The Omnivore’s Dilemma” zostały uhonorowane James Beard Award, nazywaną „Kulinarnym Oscarem”. Swoją przygodę z pisarstwem na temat sztuki jedzenia rozpoczął 25 lat temu i od tamtej pory, jego książki niezmiennie nie schodzą z list bestsellerów.

Bardzo cenię sobie poradniki konkretne. I ten właśnie taki jest. Jeśli ktoś szuka szczegółowych opisów diet, dziwnych nazw składników jedzenia wypisanych w całej tabeli czy wielkiego tomu z całym szeregiem propozycji dietetycznych- zawiedzie się, bo w tej książce z pewnością tego nie znajdzie.
„Jak jeść. Przewodnik konsumenta”, to synteza najważniejszych zagadnień z dziedziny sztuki jedzenia. Autor nie odkrywa niczego nowego, często powołuje się na znane wszystkim tradycje żywieniowe przekazywane z pokolenia na pokolenie, stara się w sposób jasny i przejrzysty, a co najważniejsze- krótki- wyłożyć czytelnikowi, czego dla własnego zdrowia powinien unikać, w jaki sposób jeść. Znajdziemy tutaj porady, które bez problemu zapamiętamy, zważając na ich długość oraz humor jakim podparta jest prawie każda z 64 wymienionych zasad.

Jest to typowa pozycja popularnonaukowa, na próżno szukać w niej słownictwa stricte naukowego, przeznaczonego dla znawców tematu i zawodowego slangu.

Autor swoje dziełko podzielił na trzy części, które wzajemnie się uzupełniają. Pierwsza z nich traktuje o tym co mamy jeść, druga dopowiada jakie produkty powinny znaleźć się na naszej liście spożywczej, z kolei trzecia poświęcona jest zagadnieniu w jaki sposób jeść.

Wielki walorem książki, który zwrócił moją uwagę jeszcze przed rozpoczęciem lektury jest przepiękna szata graficzna. Okładka mnie ujmuje. Jest prosta, a jednocześnie niesie przesłanie, już na pierwszy rzut oka widać, czego będzie można się spodziewać po książce.
A czego można się spodziewać? Przewodnik ten sygnalizuje nam pewne ważne kwestie, z których teoretycznie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jednak mimo to traktujemy je bardzo pobłażliwie, co odbija się zarówno na naszym zdrowiu jak i tuszy. Michael Pollan próbuje na wielkiej żywieniowej autostradzie pokazać nam zarówno światło zielone, żółte, jak i czerwone.
Ostrzega oraz zachęca do racjonalnego odżywiania się, a nie ślepą pogonią za tym, co proponują mass media.

Polecam każdemu, komu kwestia tego co zjada i czy to co zjada, jest jedzeniem a nie sztucznym opakowaniem pełnym chemikaliów, nie jest obojętna. Polecam tym, którzy chcieliby odnaleźć się w gąszczu współczesnych produktów rzucających na nas urok z każdej sklepowej półki. Polecam tym, którzy szukają konkretów. Polecam wreszcie tym, którzy chcą zadbać o zdrowie swoich i swoich bliskich.
Data wydania: 2010-11-18
ISBN: 978-83-929512-8-5, 9788392951285
Wydawnictwo: Poradnia K
Stron: 160

Autor

Michael Pollan Michael Pollan
Urodzony 6 lutego 1955 roku w USA (Long Island, Nowy Jork)
Amerykański pisarz, dziennikarz, działacz społeczny, profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley specjalizujący się w tematyce żywienia i produkcji żywności, Michael Pollan, pracujący w „The New York Times Magazine”, jest autor...

Pozostałe książki:

W obronie jedzenia manifest wszystkożerców Magia gotowania Jak zmienić swój umysł
Wszystkie książki Michael Pollan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak jeść - przewodnik konsumenta

6.01.2011

Do zrecenzowania otrzymałam książkę nietypową, bo praktycznie poradnikową, jednakże to nie jedyny powód jej wyjątkowości. Ale czy podobała mi się? Niezbyt. O tym za chwilę. Michael Pollan to popularny ameykański dziennikarz współpracujący z "New York Times Magazine" i profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie w Berkley. Od 25 lat pisze o jedzeniu, ... Recenzja książki Jak jeść - przewodnik konsumenta

Moja opinia o książce

Opinie

@interplaygirl
2011-01-09
5 /10
Przeczytane

przeczytane, napisałam recenzję, widnieje powyżej, oddaje wszystko co mam do powiedzenia.:) polecam mimo to, żeby wyrobić sobie własne zdanie.

| link |
@silverraven
2012-06-16
8 /10
Przeczytane Zdrowie
@timido2
2011-04-27
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak jeść - przewodnik konsumenta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl