Jak kochać własną córkę

Hila Blum
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Jak kochać własną córkę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Stojąc na ulicy tysiące kilometrów od domu, Joela ukradkiem obserwuje dwie dziewczynki. Niezauważona przez wnuczki, których nigdy nie poznała, i córkę, z którą od lat nie ma kontaktu, zaczyna snuć opowieść o błędach, łatwych do popełnienia, lecz mimo to niewybaczalnych. Joela ściga własne wspomnienia, by uchwycić moment, gdy drobne oszustwa życia rodzinnego doprowadziły córkę do ucieczki.

Hila Blum tworzy realistyczny portret radości, smutków i niepewności wpisanych w macierzyństwo. Zbrodnie popełnione z dobrych chęci, wielki trud, jaki podejmuje matka, aby ukryć swoją rodzicielską porażkę, oraz historię miłości do dwóch mężczyzn. Do tego, z którym założyła rodzinę, i tego z którym przeżywa jej stratę.

Jak kochać własną córkę to hipnotyzująca powieść o trudnej, nierozerwalnej, przytłaczającej więzi matki z córką.

Wydanie 1 - Wyd. Czarne
Tytuł oryginalny: How to love your daughter
Data wydania: 2023-08-16
ISBN: 978-83-8191-649-3, 9788381916493
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Powieść (Czarne)
Stron: 304
dodana przez: Vernau

Autor

Hila Blum Hila Blum
Urodzona 24 listopada 1969 roku w Izraelu (Jerozolima)
Hila Blum – izraelska pisarka i redaktorka. Mieszkała na Hawajach, w Paryżu i Nowym Jorku. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Służyła w Siłach Obronnych Izraela jako reporterka pisma „Ba-Machane”. Karierę zawo...

Pozostałe książki:

Jak kochać własną córkę Odwiedziny
Wszystkie książki Hila Blum

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powieść napisana emocjami

5.11.2023

„Chcia­ła­bym od czasu do czasu zo­ba­czyć film o życiu, które wy­krzy­wia się tak po pro­stu, nie­mal samo z sie­bie, a nie o spek­ta­ku­lar­nych ży­cio­wych po­raż­kach. Chcia­ła­bym po­słu­chać o ro­dzi­nach ta­kich jak nasza, Meira, Lei i moja, o błę­dach ła­twych do po­peł­nie­nia, a mimo to nie­prze­ba­czal­nych; o zwy­kłych wy­pad­kach, a r... Recenzja książki Jak kochać własną córkę

@mewaczyta@mewaczyta × 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

PA
@Park2Read
2023-12-10
8 /10

“Miałam szczęście. Nie użalałam się nad sobą, bo nie było nad czym. Rodzice mnie kochali. Ojciec zmarł, gdy miałam czternaście lat, matka nigdy nie zaoferowała swojej przyjaźni, ale była przynajmniej konsekwentna. Umiałam przewidzieć, co powie, czego pragnie, co zrobi. Pomagało. Nie biła mnie, nie obrażała, nie latała. Nigdy nie zwracała się do mnie inaczej niż pełnym imieniem. Nie lubiłam swojego imienia.”

“Ona jest zagadką, lecz ja także byłam zagadką dla mojej matki, a ona dla swojej, i tak dalej wstecz, aż do zarania pokoleń. Mimo to dziewczynki nie opuszczają swych matek prawie nigdy, nawet tych najstraszniejszych, najgorszych, najzatwardzialszych, pozostają ich córkami na wieki, nie da się tego unieważnić.”

Związki między dorosłymi córkami a ich matkami z reguły należą do gatunku spraw skomplikowanych. Obserwując współczesny świat można odnieść wrażenie, że ta relacja generuje wiele problemów. Najprościej byłoby powiedzieć, że to matki skupione są przede wszystkim na rodzinie i dzieciach, w związku z czym są z nimi w bliższych stosunkach i siłą rzeczy częściej występują na tej linii nabrzmiałe i nierozwiązane konflikty. Jednak takie wytłumaczenie jest sporym uproszczeniem, a temat pozostaje wciąż aktualny.

Z ciekawością sięgnęłam po “Jak kochać własną córkę” Hili Blum, powieść jest niezwykle oryginalnym dziennikiem, zapiskami, wspomnieniami macierzyńskimi Joeli.
Blum kreśli opow...

× 3 | link |
@mewaczyta
2023-11-05
8 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃
@LiterAnka
2023-09-06
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak kochać własną córkę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl