Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć

Pippa Grange
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Strach podcina skrzydła wszystkim niezależne od statusu społecznego, wiedzy, majątku czy umiejętności. Choć generalnie łakniemy w życiu spełnienia, szczęścia i zwycięstwa, rzadko kiedy potrafimy się cieszyć tym, co mamy, zdobywamy czy osiągamy. Dr Grange przyczyn naszego niezadowolenia, braku głębokiej satysfakcji upatruje w lęku, strachu, który pozbawia nas radości, odbiera nam wiarę w siebie, niszczy zaufanie do innych i ogranicza naszą duchową wolność. Pod jego wpływem wstydzimy się siebie albo pragniemy całkowitej kontroli nad innymi.
Autorka na przykładach zaczerpniętych z własnej praktyki zawodowej dzieli się radami i wskazówkami, które mają nam pomóc w pokonaniu lęków.
Data wydania: 2021-11-03
ISBN: 978-83-287-1908-8, 9788328719088
Wydawnictwo: Muza
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 352
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć

18.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć” – Pippa Grange Każdy z nas w swoim życiu mniej lub bardziej odczuwa strach, lęk przed tym co ma nastąpić przez co odbierana jest nam radość, poczucie własnej wartości, zostają ograniczone nasz plany i marzenia. Zamiast brać życie za rogi obawiamy się tego, co może się wydarzyć. „A jeśli jesteś w stanie postanow... {} Recenzja książki Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książka „Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć” jest efektem pracy autorki, jako coacha grupowego i motywacyjnego. Zebrała w niej swoją wiedzę oraz historie, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym życiem. Wykazuje w niej, że strach czy lęk lub inne tego rodzaje odczucia, są naturalne dla ludzi i wynikają z naszych przekonań. Ma na nas wpływ w pracy, w życiu prywatnym, towarzyskim i wielu innych aspektach naszego życia.

Przyglądamy się temu, co wywołuje w nas strach, jakie lęki ograniczają nasze działania, co dzieje się wówczas w naszych obszarach psychicznych, fizycznych i emocjonalnych. Omawia różne przejawy strachu, uwarunkowania, które sprzyjają jego przejawom, odnosi się do wielu mitów i błędnych przekonań. Przedstawia techniki pomagające zarządzać lękami, plan działania, gdy jesteśmy pod presją, udziela wiele rad. Podpowiada, jak rozpoznać toksyczne środowisko i w jaki sposób radzić sobie z nimi w codziennych sytuacjach.

Nie jest to typowy poradnik motywacyjny, gdyż nie zawiera zestawu receptur czy konkretnego programu, który by pomógł nam w eliminacji strachu. Pani Pippa Grange przekazuje w nim mnóstwo informacji bazując na własnych doświadczeniach i pomysłach, ale też pomaga zrozumieć rolę lęku w naszym życiu. Książka została napisana bardzo przystępnym i łatwym w odbiorze stylem, bez stosowania specjalistycznych sformułowań, dzięki czemu czyta się ją z dużym zainteresowaniem.

Cała recenzja:...

{}× 4 | link |
@elaa31
2021-10-29

to coś dla mnie :)

{}× 1 | link |
@marta582_82
2021-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"My, istoty ludzkie, rozwijamy się i kwitniemy, ponieważ posiadamy zdolność adaptacji. Jednak nie tylko my sami możemy się zmieniać, potrafią to też nasze mózgi. I możemy mieć w tym czynny udział - być motorami naszej własnej zmiany. To niesamowite."
Już kiedyś wspominałam o tym, że do poradników trzeba mieć odpowiednie podejście. Nie traktować ich jako przewodników życiowych i ślepo za nimi podążać, lecz bardziej używać ich jak wskazówek, które pozwolą nam lepiej zrozumieć zarówno rzeczywistość jak i samych siebie.
"Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć" napisana jest przez panią doktor psychologii z 20-letnim stażem, która zebrała tutaj całe swoje doświadczenie zawodowe. Największym atutem tej książki jest zdecydowanie to, że nie jest ona oparta na suchych faktach, tylko na konkretnych historiach osób z którymi autorka pracowała, przez co całość jest autentyczna i co zadziwiające, bardzo emocjonalna. Nie twierdzę, że jakikolwiek poradnik jest w stanie rozwiązać problemy czy wyleczyć człowieka z traum, ale wierzę, że może się stać on dzwonkiem ostrzegawczym, który zasygnalizuje nam , że mamy problem i potrzebujemy pomocy. Naprawdę zachęcam was do lektury tej pozycji, niezależnie od tego czy tematyka odnosi się do was osobiście. Po pierwsze dlatego, że to jeden z lepszych poradników jakie do tej pory przeczytałam, a po drugie, że warto mieć otwartą głowę i zadbać o samych siebie.

{} | link |
@wilczkowska82
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

{} | link |
@angell15
2021-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@sylwia923
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl