Jak tworzyć długookresową strategię rozwoju dla kraju i regionu : metodyka strategicznego myślenia o przyszłości = How to create the long-term strategy for a country and a region : (the methodology of futures studies)

Andrzej Karpiński
Jak tworzyć długookresową strategię rozwoju dla kraju i regionu : metodyka strategicznego myślenia o przyszłości = How to create the long-term strategy for a country and a region : (the methodology of futures studies)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca odpowiada na pytanie jak tworzyć długookresową strategię rozwoju dla kraju i regionu. Autor przedstawia te problemy na szerokim tle sytuacji w studiach nad przyszłością na świecie oraz historii myślenia o przyszłości w Polsce. Wykorzystuje szeroko doświadczenia zebrane w toku prac nad strategią rozwoju Polski do roku 2020 opracowanej w Komitecie Prognoz „Polska 2000 Plus" przy Prezydium PAN. Jak stwierdza recenzent: „Odsłonięcie warsztatu w połączeniu z refleksją metodologiczną stanowią bardzo pożyteczną lekturę dla osób pragnących wzbogacić swoje umiejętności z zakresu przygotowania studiów strategicznych na różnych poziomach". W pracy omawia się zarazem zastosowanie tej metody na konkretnym przykładzie strategii dla Polski i województwa na okres 2001-2020. Praca może być przydatna zwłaszcza dla polityków, pracowników administracji publicznej, szczególnie służb opracowujących strategie krajowe i regionalne, dla naukowców i studentów jak również dla dziennikarzy, zajmujących się tym problemem.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7151-505-7, 9788371515057
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Elipsa

Autor

Andrzej Karpiński Andrzej Karpiński Andrzej Karpiński – prof. nadzw., autor wielu prac ekonomicznych. Zawodowo i naukowo zajmował się polityką gospodarczą państwa (od 1948 r.), a zwłaszcza polityką przemysłową, prognozowaniem i studiami nad przyszłością. Piastował szereg odpowiedzialn...

Pozostałe książki:

Przemiany strukturalne w procesie transformacji Polski 1989- 2003- 2025 Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce Od uprzemysłowienia w PRL do deindustrializacji kraju Prawda i kłamstwa o przemyśle
Wszystkie książki Andrzej Karpiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jak tworzyć długookresową strategię rozwoju dla kraju i regionu : metodyka strategicznego myślenia o przyszłości = How to create the long-term strategy for a country and a region : (the methodology of futures studies) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak tworzyć długookresową strategię rozwoju dla kraju i regionu : metodyka strategicznego myślenia o przyszłości = How to create the long-term strategy for a country and a region : (the methodology of futures studies). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl