Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

Gregor Ziemer
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Książka ostrzeżenie przed tym, co może się stać, jeśli edukację naszych dzieci oddamy w ręce fanatyków.

Partia interesuje się dzieckiem, zanim zostanie ono poczęte.
Matki sprowadzają je na świat, bo On je o to poprosił.
Zdrowe dzieci należą do Państwa, te z defektami otrzymają łaskę śmierci.
Szkoła to poligon Partii – słabi i nieposłuszni zostają wydaleni.
Umysły mają być jednakowe, każdy włączony w wielką Świadomość Państwową.
Chłopcy będą żołnierzami, dziewczęta – urodzą żołnierzy.

W 1939 roku Gregor Ziemer, dyrektor Szkoły Amerykańskiej w Berlinie, wykorzystując swoje kontakty, odwiedza instytucje edukacyjne III Rzeszy. Dociera do klinik położniczych, szpitali sterylizacyjnych, izb dla noworodków. Uczestniczy w lekcjach dla chłopców i dziewcząt, wykładach uniwersyteckich. Przygląda się szkoleniom członków Jungvolk i Hitlerjugend, obserwuje nocne rytuały inicjacyjne w średniowiecznych zamkach.
Spotyka chłopców, którzy chcą umrzeć za Hitlera, i dziewczęta, które bardziej od śmierci boją się bezpłodności. Poznaje od podszewki kolejne etapy nazistowskiej edukacji i machinę formowania nowego człowieka.
Napisana w 1941 roku, odkryta na nowo książka to unikatowe świadectwo reportera, który uchwycił mroczny moment historii. Wstrząsająco aktualna opowieść o tym, jak kilka lat wściekłej indoktrynacji może zmienić cywilizowane społeczeństwo w zbiorowość zaprogramowanych robotów.
Reportaż był wykorzystany jako dowód w procesach norymberskich.
Data wydania: 2021-09-01
ISBN: 978-83-240-7461-7, 9788324074617
Wydawnictwo: Znak literanova
Kategoria: Historia Niemiec
Stron: 232
dodana przez: Vernau

Autor

Gregor Ziemer Gregor Ziemer
Urodzony 24 maja 1899 roku w USA
Gregor Athalwin Ziemer był amerykańskim pedagogiem, pisarzem i korespondentem. Ukończył University of Illinois w Urbana-Champaign w 1922 roku z dyplomem angielskim. Ziemer mieszkał w Niemczech w latach 1928–1939, w tym czasie pełnił funkcję dyrektor...

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 44.99zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia kultu Hitlera

{} WYBÓR REDAKCJI
29.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Reportaż Jak wychować nazistę stawia nas do pionu. Zaburza nasze myślenie i wprowadza zamęt i niepokój. Jest przerażający, ale stanowi doskonałe ostrzeżenie, również w dzisiejszych czasach. Trzeba uważać, kto uczy nasze dzieci i czego uczy, jakie szkoła organizuje dzieciom zajęcia i jakie są wobec nich oczekiwania. A więc uwagi i ostrożności nigdy... {} Recenzja książki Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

@malgosialegn@malgosialegn {}× 2

Słowo narzędziem zbrodni

6.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książkom takim jak „Jak wychować nazistę” Gregora Ziemera towarzyszy niedowierzanie. Trudno uwierzyć, że znajdują się ludzie, którzy chcą uczestniczyć w tak okrutnej indoktrynacji, są tak bezgranicznie i bezkrytycznie oddani sprawie wychowania młodzieży w kulcie osoby, która jest zbrodniarzem. Trudno uwierzyć, że umysły młodych ludzi są tak plasty... {} Recenzja książki Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

@LiterAnka@LiterAnka {}× 14

Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

5.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka pt. ''Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji'' autorstwa Pana Gregora Ziemera stanowi przykład tego rodzaju literatury z pozoru nieoczekiwanego, a jednak mimo wszelkich dokonanych przez nas samych wcześniejszych przemyśleń na temat głównego poruszanego w niej zagadnień jest inną odskocznią widzianą z perspektywy prawdziwych ... {} Recenzja książki Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

@Anna30@Anna30 {}× 11

Jak wychować nazistę

28.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ta książka poraża, wywołuje w umyśle chaos a w duszy niepokój. W beznamiętny a przez to dobitny sposób pokazuje jak edukacja wpływa na jednostkę już od najmłodszych lat. Jak ideały, przekazywany system wartości i autorytety, które stawia się dziecku za wzór kształtują jego charakter i sposób patrzenia na świat. To także bezcenny dokument czasów, c... {} Recenzja książki Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

@nika.mail@nika.mail {}× 7

Moja opinia o książce

Opinie

@zetbasia27
2021-08-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Autor -Gregor Ziemer - w 1939 roku był dyrektorem Szkoły Amerykańskiej w Berlinie. Wykorzystując swoje znajomości, uzyskał pisemne zezwolenie na odwiedzanie niemieckich placówek edukacyjnych i wychowawczych. To co zobaczył i opisał, przeraża i zadziwia do tej pory. Widział wszystkie etapy nauczania dzieci i młodzieży, widział domy dla samotnych matek, które rodziły dzieci dla Państwa, bo Wódz o to prosił. Widział oddział szpitalny, na którym masowo sterylizowano kobiety, które były niegodne by rodzić niemieckie dzieci.
Zdrowymi dziećmi zajmowało się Państwo, chore fizycznie lub psychicznie "same prosiły, by mogły umrzeć dla Hitlera" i dostępowały tej łaski.
Dzieci od samego początku poddawano praniu mózgu. Uczono, że wszystko zawdzięczają Hitlerowi, że tylko on może sprawić, że Niemcy podbiją świat, że należy mu się uwielbienie i bezwzględne posłuszeństwo, a śmierć dla niego to wielki honor. Niemcy to naród władców, inne narody są wrogo nastawione, źle traktują nazistów, dlatego trzeba z nimi walczyć, zabijać.
Chłopców wychowywano na żołnierzy, dziewczynki miały rodzić żołnierzy. Lata indoktrynacji sprawiały, że wyrastało pokolenie fanatycznie oddanych Hitlerowi młodych ludzi, gotowych na wszystko.
Ta książka to ostrzeżenie przed fanatycznymi wychowawcami, którzy mogą zmanipulować chłonny umysł dziecka. Przerażająco prawdziwa. Warto przeczytać!
Polecam!

{}× 4 | Komentarze (1) | link |
@przyrodazksiazka
2021-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Powiem wam, że to bardzo trudna książka. Strasznie zmroziły moje serce porównania, które stosował autor. Nie bawił się w jakieś tam ozdobniki, tylko prosto i konkretnie opisywał ludzi, którzy dobrowolnie dawali się podejść rządom Hitlera. Bardzo bym chciała abyście poznali pewien cytat:

,,(...) doświadczenie z żabą, która wrzucona nagle do gorącej wody wyskoczy z niej natychmiast, ale gdy zostanie umieszczona w chłodnej wodzie, stopniowo doprowadzanej do wrzenia, da się ugotować".

Pozycja poza mądrym i filozoficznym wprowadzeniem zabierze nas do świata, gdzie Żydzi byli bardzo krzywdzeni przez innych. Nawet uczniowie rzucali w rówieśników kamieniami, gdyż tego byli uczeni od początku. Co gorsze, niektórzy tolerowali takie zachowanie wpajając dzieciom, że każdy Żyd to wróg. Bez względu na ilość dni czy lat spędzonych na świecie.
Cała książka jest spisana słowami autora, któremu udało się w jakiś sposób poznać kulturę i nauczanie w niemieckich szkołach. Wszystkie spostrzeżenia i rozmowy spisywał zawsze na kartkach, by potem móc jak najdokładniej je odtworzyć. Historia jest bardzo emocjonalna, gdyż już same opisy kobiet, które rodziły dzieci z rozkazu rządu i dla rządu nie mieściły mi się w głowie. Nie jestem w stanie wszystkiego wam opisać, bo bardzo to przeżyłam. Czytałam o chorych dzieciach, które same prosiły, by mogły umrzeć dla Hitlera. Nie uwierzycie, ale oni od samego początku przyjścia na świat były szkolone. Wpajano im same straszne rzeczy tr...

{}× 2 | link |
@malgosialegn
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@nika.mail
2021-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Anmar
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@toptangram
2021-09-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2021-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2021-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Anna30
2021-09-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe