Jak wysoko sięga miłość ?

Beata Sabała-Zielińska
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Jak wysoko sięga miłość ?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść żony himalaisty.

W marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów – pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce himalaizmu i partnerstwie w górach. Dysputy i oskarżenia ciągnęły się tygodniami, tymczasem w Zakopanem, z dala od zgiełku, została pogrążona w rozpaczy rodzina Maćka Berbeki – jego żona Ewa i czterech synów. Od ponad trzydziestu lat ich wspólnego życia Ewa bała się właśnie tego momentu. Choć byli jedną z nielicznych par w świecie alpinistów, których góry nie rozdzieliły, ostatecznie to one zabrały najważniejszą osobę w jej życiu. A mimo to syn Maćka, Franek, żegnając Ojca, powiedział w imieniu całej rodziny: „Chciałbym podziękować Bogu za góry, które ukształtowały naszego Tatę i towarzyszyły mojej rodzinie od bardzo dawna. I wciąż będą towarzyszyć”.

Ta książka to opowieść o miłości, pasji i akceptacji… aż po grób.

Więcej niż wszystkich alpinistów świata podziwiam ich żony.
Wanda Rutkiewicz

Przez moment towarzyszyłam rodzinie Berbeków pod Broad Peak – w podróży, która była swoistego rodzaju "mentalnym pogrzebem" Macieja. I gdy patrzyłam na nich, pojawiała się duma z Ewy, z jej siły i odwagi, oraz myśl, że miłość jest silniejsza niż śmierć.
Kinga Baranowska, himalaistka

Miłość, która rozumie, cieszy się każdą chwilą i nie żąda. Marzenia, które nigdy nie są zbyt wielkie, żeby je spełniać. Pustka po śmierci, a przy tym nieustanna obecność. Przejmująca i jasna opowieść o kobiecie i mężczyźnie, o rodzinie i przyjaciołach. Piękna i okrutnie prawdziwa.
Katarzyna Montgomery, ZWIERCIADŁO

Ewa Dyakowska-Berbeka (1957-2018) - malarka, graficzka, scenografka Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Jerzego Krechowicza w 1982 r. Tworzyła kolaże o tematyce górskiej – jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego oraz w licznych kolekcjach prywatnych na całym świecie. Była autorką i współautorką wielu wystaw polskich i międzynarodowych, a wraz z mężem Maciejem Berbeką tworzyła projekty graficzne i aranżacje wystaw związanych z tradycjami Zakopanego.
Data wydania: 2021-08-10
ISBN: 978-83-8234-245-1, 9788382342451
Wydawnictwo: Prószyński Media
Kategoria: Biografia
Stron: 320
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Beata Sabała-Zielińska Beata Sabała-Zielińska Beata Sabała - Zielińska to rodowita zakopianka. Jest dziennikarką, która przez ponad 12 lat współpracowała z Radiem ZET, przygotowując relacje z Podhala. Znana słuchaczom radia jako "głos z Zakopanego". Obecnie pełni funkcję redaktor naczelnej maga...

Pozostałe książki:

TOPR. Żeby inni mogli przeżyć Zakopane odkopane Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego Pięć Stawów. Dom bez adresu. TOPR 2. Nie każdy wróci
Wszystkie książki Beata Sabała-Zielińska

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 43.00zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Samotność zabija...

16.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdy ciemno i zimno za oknem, gdy każdy czeka na nadejście zimy, dobrze się czyta powieści osadzone w mroźnym klimacie. Choć ta akurat do miłych tematycznie nie należy. Rozmowa wdowy po zmarłym tragicznie himalaiście, Ewy Dyakowskiej-Berbece z dziennikarką, Beatą Sabałą nie należy do łatwych. To niemalże wyznanie wiary, to oczyszczenie duszy, któr... {} Recenzja książki Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką

Moja opinia o książce

Opinie

@aga.kusi_poczta.fm
2020-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@monica
2020-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@polokokta
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@MalaMi_2
2019-03-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@bettypietras
2019-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak wysoko sięga miłość ?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe