Jaśnie, półcienie i ciemnie

Eliza Saroma-Stępniewska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jaśnie, półcienie i ciemnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Gdy się ironia splata z powagą, a łza pogodnie w uśmiech przepływa... rodzą się wiersze takie jak te. Można się spłakać. Ze wzruszenia. Ze śmiechu. W obu przypadkach to bardzo zdrowo.
Eliza Saroma-Stępniewska: copywriterka, tłumaczka poezji, fotograficzka amatorka (podróżowania). Jako Akuszerka Wierszy asystuje przy narodzinach utworów literackich (a zwłaszcza poetyckich), świadcząc usługi w zakresie korekty i redakcji. Rymowane historyjki o perypetiach bohatera proekologicznej książki dla dzieci „Draka Ekonieboraka” to także jej sprawka. Dla rozrywki układa szarady i krzyżówki dla „Rozrywki”.
Niniejszy tomik jest jej drugim – po wydanej w 2011 roku „Sztuce składania” – autorskim zbiorem wierszy.
Data wydania: 2021-06-25
ISBN: 978-83-956765-0-5, 9788395676505
Wydawnictwo: Achillea, nakładem własnym
Kategoria: Poezja polska
Stron: 118
dodana przez: chogolisa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jaśnie, półcienie i ciemnie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

AK
2021-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Od jasności przez półcień do ciemności, w tym tomiku znajduję wszystkie barwy i odcienie emocji. Wiersze wprowadzają w lekki i błogi nastrój, równocześnie głęboko poruszając i zatrzymując w codziennym biegu. Odrywając od gonitwy myśli, kierują ku często figlarnej i niespodziewanej refleksji.
Tomik złożony jest z trzech głównych części: Z cyklu Fizyka psychiki – wykłady lapidarne, Fraszki, Epitafia.
Spośród Wykładów lapidarnych urzekły mnie romantyczne i błogie „Andaluzyjskie noce“ (str. 44), których doświadczyłam także w materii podczas tegorocznych wakacji. Poetka oddaje klimat wręcz doskonale.
Fraszka „Memento mori“ (str. 80) stała się moim credo, którym dzielić się będę z bliskimi i przyjaciółmi. O to chodzi w życiu!
Krótkie formy, jakimi są Epitafia, to między innymi 32 nagrobki …tak, nagrobki. Szczególnie zachwyciły mnie „Nagrobek pracoholika“(str. 104), „Nagrobek bon vivanta“ (str. 105) i „No future (nagrobek paradoksalny)“ (str. 107) .
Uwielbiam opublikowane nakładem własnym wydawnictwa. W tomiku „Jaśnie, półcienie i ciemnie”, poza błyskotliwie dobranymi wersami, zachwycają autorskie zdjęcia – motyli, porzeczek, ptaszków, roślin, które uroczo potęgują doznania, ach!
Szczerze polecam, jeśli tylko nie boisz oddać się czystej swobodzie i przyjemności :)

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Jaśnie, półcienie i ciemnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl