Jednoroczna wdowa

John Irving
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Jednoroczna wdowa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów

Opis

Ruth Cole, opuszczona w wieku czterech lat przez matkę, robi zawrotną karierę literacką. Jej sukcesy zawodowe nie idą jednak w parze ze szczęściem osobistym. Kolejne nieudane związki potęgują tylko uczucie goryczy i samotności, towarzyszące wziętej autorce od wczesnego dzieciństwa. Wybawienie może przynieść tylko książę z bajki, zdolny zatriumfować nad przeszłością... Nowa powieść Irvinga to przede wszystkim pełna śmiałej erotyki i brawurowego komizmu historia miłosna, po raz pierwszy u tego pisarza opowiedziana głównie z perspektywy kobiety. To również wzruszająca, tchnąca ciepłem opowieść o przezwyciężaniu bólu i o afirmacji życia.  
Tytuł oryginalny: A Widow For One Year
Data wydania: 2002
ISBN: 83-7311-220-0, 8373112200
Wydawnictwo: Libros
Seria: Klasyka Współczesności
Stron: 640
Mamy 7 innych wydań tej książki

Autor

John Irving John Irving
Urodzony 2 marca 1942 roku w USA (Exeter)
Jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy amerykańskich, były zapaśnik, scenarzysta filmowy; w 2000 roku otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu "Wbrew regułom" (na podstawie własnej powieści "Regulamin tłoczni win"); zag...

Pozostałe książki:

Modlitwa za Owena Świat według Garpa Regulamin tłoczni win Jednoroczna wdowa Hotel New Hampshire
Wszystkie książki John Irving

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gmeranie w traumach

14.04.2020

Tyle dobrego o książkach Irvinga przeczytałam, że po tej lekturze oczekiwałam przeżycia estetycznego, które da mi radość czytelniczą, jaką tylko dobra powieść może dać. Miałam kilka książek Irvinga do wyboru, ale ja głupia wybrałam 'Jednoroczną wdowę'. Już na zawsze Irving będzie mi się kojarzył z kwarantanną narodową w Polsce i koronawirusem. A t... Recenzja książki Jednoroczna wdowa

@Renax@Renax × 26

Jednoroczna wdowa

14.03.2015

Majtki w sweterku, które prezentują się na okładce, mogą wywoływać różne emocje. Lęk, obrzydzenie, radość, zazdrość i tak dalej i tak dalej. Choć czytelniczą zasadą jest, że nie powinno się zwracać uwagi na okładkę, to gra ona ogromną rolę. Mamy idealny przykład - byle co czy kawał dobrej książki ? Zaraz się okaże. Już na pierwszych stronicach po... Recenzja książki Jednoroczna wdowa

@FiolkaK@FiolkaK × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-07-03
6 /10
Przeczytane 📘 Jedynki ☘️ Przeniesione z LC

Jest to dość dziwna książka , wiele się w niej dzieje , jest dobrze napisana , a jednak czytało mi się ją jakoś dziwnie opornie . Na pewno mnie nie znudziła , wręcz rzekłabym iż przy jej czytaniu doświadczyłam całego wachlarza odczuć i emocji . Niektóre zdarzenia mogłyby ją nawet postawić w szeregu kryminałów , jak na przykład to kiedy seryjny morderca morduje prostytutkę , które to zdarzenie jest ciekawie i ze szczegółami opisane , lub też samobójstwo innej prostytutki , która wykonywała swój zawód , nie koniecznie z własnej woli . Ale generalnie jest to książka o pisaniu i pisarzach . Wszyscy główni bohaterowie są pisarzami , jedni mniej sławnymi jak Eddie O'Hare , albo bardzo sławnymi jak Ruth Cole . Sporo jest w tej opowieści o samym pisaniu od strony nazwę to , '' technicznej '' , czyli dowiedziałam się jak pisarz zbiera informacje potrzebne mu do napisania powieści , jak wiele jest uczynić by były one jak najbardziej wiarygodne , podpatrzyłam wieczory autorskie Ruth Cole , pytania i zarzuty (tak , tak zarzuty) dotyczące promowanej powieści jakie tam padają , dowiedziałam się też jak życie osobiste pisarzy wpływa na ich twórczość . To taka '' zawodowa '' strona tej książki . Z drugiej strony widziałam czysto ludzkie zachowania i emocje , dostępne nie tylko pisarzom , bo przecież '' pisarz też człowiek '' . Czytałam o tak wielkiej i niesamowitej miłości , która jest w stanie przetrwać prawie czterdzieści lat nie tracąc nic ze swej siły i wzniosłości .Miłości do kobie...

× 2 | link |
@eR_
2019-12-19
10 /10
Przeczytane Współpraca

John Irving, amerykański pisarz i scenarzysta filmowy.Zdobywca Oskara, za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu"Wbrew regułom", na podstawie własnej powieści"Regulamin tłoczni win".
Jego najsłynniejsze powieści, to obok wymienionej wyżej, takie jak
"Metoda wodna"
"Świat według Garpa"
czy
"Modlitwa za Owena"

"Jednoroczna wdowa", to kolejna powieść tego autora, którą przeczytałem.Jest to podzielona, na parę części historia życia Ruth od jej narodzin, po chwile, gdy jej życie uległo zmianie.Pełno tu postaci niedoskonałych, spaczonych życiem, które swoją egzystencję próbują ukierunkować w stronę jak najbardziej im odpowiadającą.I na tym można by zakończyć, wielce skrótową wersję treści, zawartej w tej książce, ale to Irving.


Każda jego powieść jest o czymś.Nieważne z jak bardzo odjechaną sytuacją, czy absurdalnością mamy do czynienia.Tutaj postacie są niezwykle smutne i zmęczone w sumie swoim życiem.Na dodatek pisarz, ma w zwyczaju obdarzać swoich bohaterów, dziwnymi, żeby nie powiedzieć odrażającymi nawykami.Naładowana erotyzmem-to podstawa każdej opowieści tego twórcy.Tutaj mamy tego, aż za dużo.Dodatkowo przedstawione to jest w sposób niezwykle widowiskowy, a przede wszystkim niezwykle naturalnie.Czyż większość z nas nie jest szajbnięta, jak określił to w którejś swojej powieści?Irvinga nie trzeba polecać, Irvinga się czyta dla niego samego.

× 1 | link |
@saya
2008-09-26
8 /10
Przeczytane

Ah ten Irving. Jak zwykle niezawodny (oprócz wspomnianej przeze mnie "uwolnić niedźwiedzie"). Czyta się jednym tchem, buzia rumiana jak zawsze:) PS; film zawiera jedynie część ksiażki w swojej fabule, wię proszę się nie sugerować.

| link |
@SYSTEM
2007-09-26
8 /10
Chcę przeczytać zbiór własny

Wydaje mi się, że książki podobne podane na dole nijak nie przystają do książki Irvinga. Nie wiem na jakiej zasadzie je dobrano... ale tej książki romansidłem bym nie nazwała i takie zestawienie jest bardzo mylące.

| link |
@Bluekate
2011-03-07
10 /10
Przeczytane

Bardzo dobra książka jedna z moich ulubionych, uwielbiam lekkość słowa Irvinga

| link |
@dina888
2008-09-01
10 /10
Przeczytane

Bardzo dobra ksiazka o nieprzemijaniu w przemijaniu swiata- goraco polecam!!

| link |
AG
2020-05-05
7 /10
Przeczytane
@Asamitt
2020-04-15
6 /10
Przeczytane Literatura piękna / Klasyka
@Renax
2020-04-14
7 /10
Przeczytane Literatura obca
@portana36
2020-01-13
7 /10
Przeczytane
@zooba
2019-11-27
7 /10
Przeczytane Posiadam
@nellik29
2019-11-23
8 /10
Przeczytane
@Betsy59
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Dawno temu
@BagatElka
2019-11-13
7 /10
Przeczytane 📚 Posiadam
@FiolkaK
2015-03-14
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Jednoroczna wdowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl